7 Aralık 2023 Per

Akkuş’a Meslek Lisesi Açılır mı? İşte Cevabı

Akkuş’a Meslek Lisesi Açılır mı?

İşte Cevabı

İlçemize meslek lisesinin yapılmasının

elzem olduğunu tespit ettim

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü

Abdullah ÇALIŞKAN

 Akkuş ilçemizde Anadolu meslek lisesi açılması çalışmalarımız…

İlçe milli eğitim müdürü olarak görevlendirildiğimin hemen akabinde, ilçemize meslek lisesinin yapılmasının elzem olduğunu tespit ettim. Kaymakam bey, belediye başkanımız, il milli eğitim müdürümüz başta olmak üzere, ilçemizdeki daire emirleri, esnaf ve velilerle bu konuda istişarelerde bulundum. Konuyu somutlaştırıp, okullarımızdaki öğrencilerimize ve onların velilerine, meslek lisesinin bugünkü cazibesini, öğrencilik, öğretmenlik, idareci olarak toplam 30 yıllık birikimlerimle anlatarak anket çalışması yapmaktayız. Elde ettiğimiz sonucu il müdürümüzle paylaşmak istiyorum. İnşallah Rabbimin yardımıyla, bu hayırlı çalışmamız arzuladığımız gibi sonuçlanır.

Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah ÇALIŞKAN

 

 

Haber: facebook’tan alınmıştır.

 

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcısı İhsan ÇAM’ın konu hakkındaki düşünceleri:

Öncelikle Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah ÇALIŞKAN’a Akkuş İlçesine Meslek Lisesi açılması çalışmalarında başarılar diliyorum.

Sayın Müdürüm İlçemize meslek lisesinin yapılmasının elzem olduğunu tespit ettim. Bu cümlenize cevap vermek istiyorum. Sizin tespitlerinizi Akkuş İlçesi İnternet Sitesi yapımcıları olarak en az 17 sene önce tespit ettik. Elzem olduğunu yüzlerce defa açıkladık. Haber yaptık. Kampanya yaptık. Sitemizde bu konuda yapılan haberlerin sayısını bizlerde unuttuk. Akkuş İlçesi İnternet Sitesinde yapılan ve yayınlanan haberlerden bir demeti aşağıda verilmiştir.

Facebook’ta sizin yazınıza yorum yapanlara ve konu ile ilgili görevli, sorumlu ve ilgisi olanlara cevap vermek istiyorum.

 

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi en az 17 senedir Akkuş’a acilen Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Lisesi, Turizm Lisesi, Tarım Lisesi, Polis Okulu, Sağlık Meslek Lisesi ve diğer dallarda Meslek Lisesi açılması gerekiyor derken, sitemiz kampanyalar düzenlerken sizler nerede idiniz. Sizlerin bir çokları o dönemde şimdi olduğu gibi yine aktif görevde idiniz.

 

              K  E  Ş  K  E

 

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Meslek Lisesi için 17 senedir sesini duyurmaya çalışırken

 1. 17 sene boyunca İlçede Kaymakamlık görevinde bulunanlar sesimize kulak verseydi.
 2. 17 sene boyunca İlçede İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapanlar bu sesimize kulak verseydi.
 3. 17 sene boyunca İlçede İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görev yapanlar bu sese kulak verseydi.
 4. 17 sene boyunca ilçede görev yapan Belediye Başkanları bu sese kulak verseydi
 5. 17 sene boyunca ilçede Muhtarlar Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulları bu sese kulak verseydi.
 6. 17 sene boyunca ilçede görev yapan Akkuş Ziraat Odası Başkanı ve Yönetim Kurulları bu sese kulak verseydi.
 7. 17 sene boyunca ilçede İlçede kurulu bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası bu sese kulak verseydi.
 8. 17 sene boyunca ilçede İlçede kurulu bulunan Şoförler Odası bu sese kulak verseydi
 9. 17 sene boyunca ilçede kurulu bulunan diğer sivil toplum kuruluşları bu sesimize kulak verseydi.
 10. 17 sene boyunca Akkuş İlçesi İl Encümen Üyeleri ve Büyükşehir Encümen Üyeleri bu ses kulak verselerdi.
 11. 17 sene boyunca Akkuş-Ankara_İstanbul-Samsun-Ünye ve diğer illerde Akkuş adına ve köyleri adına kurulan dernekler bu sesimize kulak verselerdi.
 12. 17 sene içerisinde Akkuş Nüfusuna kayıtlı Eski Milletvekili Mustafa HAMARAT sesimize kulak verseydi.
 13. 17 sene boyunca Ordu ilinden seçilip görev yapan Ordulu Milletvekilleri sesimiz kulak verseydi.
 14. 17 sene boyunca görev yapan Ordu Valileri, Büyükşehir Belediye Başkanları ve İl Milli Eğitim Müdürleri sesimize kulak verseydi.

Bu listeyi daha çok uzatabilirim.

İlçe Milli Eğitim Müdürüm 17 sene içinde yaşananları ortaya koyduk. Aşağıdaki haberlere göz atınca konu daha net anlaşılacak. Ama geçmiş geçmişte kalmıştır. Bu güzel ve anlamı çalışmanızda yanınızdayız. Ne olur sizin döneminizde olmaz ise yukarıdaki listeye sizi de ekleriz. Başka birşey olmaz. Ama başarı yakalanır ise de hakkınızı veririz. Akkuşun unutulmazları arasına girersiniz. Yada unutulanlar arasında yer alırsınız.

 

Akkuş’a Meslek Lisesi Açmayanlar Buna Ne Diyecekler

 

Gölköy’e FEN LİSESİ AÇILIYOR Ya Akkuş’a Neden Bir Meslek Lisesi Çok Görülüyor

 

Müjde! Kurtulmuş; Turizm Meslek Lisesi Hayırlı Olsun Dedi

 

Akkuş İlçesinde; Kaç Öğrenci, Kaç Lise, Kaç Ortaokul, Kaç İlkokul, Kaç Anaokul ve Kaç Meslek-Endüstri Meslek Lisesi Bulunmaktadır. İlçe İstatistik Sonuçları İle Akkuş’ta Eğitim-Öğretim

 

Ordu Milli Eğitim Müdürü Akkuş’ta Ne Dersiniz Yoksa Meslek Lisesi yada Endüstri Meslek Lisesinin Yapılması İçin Mi İlçemize Geldi Dersiniz?

 

Akkuş’ta Meslek Lisesi Yapılması İçin Arsa Yok Diyenlere TURAN ÇAM Yanıt Verdi. Okul Sözü Alınsın Hemen Arsayı Teslim Edeceğiz

 

Belediye Başkanı İsa DEMİRCİ’ye Akkuş İlçesine Ne Zaman Meslek Lisesi yada Endüstri Meslek Lisesi Açılacak Diye Sorduk. Verilen Cevabı Sizlerle Paylaşıyoruz

 

Akkuş Belediye Başkanı Adaylarına Soruyoruz: İlçemize Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması, MYO’na Yeni Bölümlerin İlave Edilmesi ve Yeni Hastane Yapılması ile En az 5 Uzman Doktorun İlçede Görev Yapması Konusunda Neler Düşünüyorsunuz?

 

Enver YILMAZ Akkuş İlçesinde; Akkuş’a Endüstri Meslek Lisesi Açılması İçin Bugün Gerekeni Yapacak mı Dersiniz? Diğer İlçelere Hastane Açılırken Akkuş’a Yeni Hastane Müjdesi Varmı?

 

74 yaşındaki Duran Hoca ve Eşi Akkuş’a Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlenen İmza Kampanyasını Desteklediklerini Açıkladılar.

 

Türk Sağlık Sendikası Ordu Şubesinden Akkuş’a Meslek Lisesi Açılması Kampanyasına Tam Destek

 

Akkuş Belediye Başkanlığına Aday ve Aday Adayı Olanlar ile Şimdiye Kadar Belediye Başkanlığı Yapmış Olanlara Sesleniyoruz. Akkuş’a Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlenen İmza Kampanyasına Neden Katılmıyorsunuz?

 

Akkuş İlçesindeki 5 Belde Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni Üyeleri Akkuş’a Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlenen İmza Kampanyasına Destek Vermeyi Düşünüyormusunuz?

 

Ünye Kent Gazetesi Akkuş’a Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlediğimiz İmza Kampanyasını Haber Yaptı

 

Ordu Basını; Akkuş’a Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlediğimiz İmza Kampanyasına Destek Veriyor. Hizmet Tv. İnternet Sitesi İmza Kampanyasını Haber Yaptı

 

Akkuş Haddini Bilecek. Ünye Çevre Yolu Hizmete Açıldı. Ünye’de Yeni 5 Tane Meslek Lisesi Hizmete Açıldı. Akkuş’a Meslek Lisesi mi? Ünye-Akkuş Bölünmüş Yolu mu? Akkuşlular Ancak Ünye Gelip, Ünye’deki çalışmaları görmeleri yeterli olacaktır

 

Haberimiz Üzerine Akkuş Kaymakamlığı Harekete Geçti. Akkuş’a Endüstri Meslek Lisesi ve Meslek Lisesi Yapılması İçin Süratle Çalışmalara Başlandı. Beklenen Çalışmayı Yapmaya Başladığ İçin Akkuş Kaymakamlığına Teşekkür Ediyoruz

 

Akkuş Kaymakamı; İlçe Milli Eğitim Müdürü, Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler İle Konu İle İlgili Kişilere Soruyoruz. Akkuş Endüstri Meslek Lisesi İçin Arsa Veririm Diyen (Turan ÇAM) Olduğu Halde. Bu Güne Kadar Hangi Çalışmalar Yapıldı?

 

Akkuşun Gündemini Sitemizin Yaptığı Haber Üzerine; Turan ÇAM Değiştirdi. Endüstri Meslek Lisesi İçin Yer Veriyorum. Okulu Akkuş’a Alacak Varmı? Diye Sormaktadır

 

Ordu Merkez’de Okul İçin Yer Bulunamamış. Akkuş İlçesinde Yer Çok. Akkuşlular Olarak Biz TOBB Yapacağı Endüstri Meslek Lisesine Talibiz

 

Ordu ve Fatsa Sahilleri ile Akkuşluların Çok İstediği Sağlık Meslek Lisesi Görüntüsü

 

Akkuş’a Sağlık Meslek Lisesi Kazandırma Toplantısına Davetlisiniz. Tarih 25.03.2011 Saat 17.00 Akkuş Öğretmenevi Salonu

 

Akkuşa bir Meslek lisesi açmak çok mu zor? O Çocuklar gelip Ünyede okumaya çalışıyorlar Başlarında büyükleri yok içecek sıcak çorbaları yok sağlıklı evleri yurtları yok paraları yok. Onların da evlerinden doğru okula gitmek hakları değilmi?

 

Vekilimiz Hamarat’tan ilçemize bir ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ kazandırmasını talep ediyoruz. Sayın Vekilimizin bunu başarabilecek gücü ve iştiyakı vardır.

 

Akkuş Anadolu Meslek Lisesinin Açılmasını Destekliyoruz

 

“Enver Yılmaz sorunları çözüyor, Vekiller sessiz!” Akkuş’un Meslek ve Endüstri Mesleki Lisesi, Ünye-Akkuş-Niksar Bölünmüş Yol Yapımı ve Grup Yollarının Asfaltlanması Sorununu da Çözecek mi Enver YILMAZ ne dersiniz.

 

Hamarat twetter hesabından verdiği mesajda; Altınordu ilçemize Sosyal Bilimler Lisesi ve Ünye İlçemize Fen Lisesi kuruldu. Hayırlı uğurlu olsun ifadelerini kullandı.

 

Müjde: Akkuş’a Fen, Anadolu, Sağlık, Turizm, Endüstri ve Ticaret Meslek Liseleri Açılacak. Hayel idi. Gerçek Olacak

 

Akkuşlu Öğrenci Nurgül AKSU Erbaa Merkez Anadolu Lisesinden Sesleniyor

 

Ünye 15 – Akkuş 0 

 

Kafa Ütülemeye Devam Edeceğiz

 

26.600 Nüfuslu Akkuş İlçesinde Henüz Açılmayan Okulların Listesini Görmek İstermisiniz? Peki Bu Listede Belirtilen Okulların Hangilerinin Açılması İçin Çaba Gösterenler Varmı?

 

İmza Kampanyasına Verilen Destek Akkuş’tan-Ordu’ya Kadar Uzanıyor. Ordu Valisi, İl Milli Eğitim Müdürü, Akkuş Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Ordulu Siyasiler; Dünyanın Her Yerinden Kampanyaya Katılanları Yok Sayarak, Görmezlikten Gelemezsiniz

 

Ünye 15 – Akkuş 0 Sizce bu ne? Evet Akkuş Sadece Sıfır. Bu Gerçeği Kabul Edelim

 

Akkuş Merkez ve Beldelere Hangi Okullar Açılabilir. En iyi eğitimden Akkuş nasıl yararlanır. İhsan ÇAM’ın Büyük Araştırma Yazısı çok yakında

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar