20 Mayıs 2024 Pts

Müjde: Akkuş’a Fen, Anadolu, Sağlık, Turizm, Endüstri ve Ticaret Meslek Liseleri Açılacak. Hayel idi. Gerçek Olacak

31.106 bin nüfuslu Akkuş İlçesine Yakışan Eğitim Hizmetleri Gelecek mi dersiniz. Şimdi Samimiyet Belli Oalcak

Müjde:

Akkuş'a

Fen, Anadolu, Sağlık, Turizm,

Endüstri ve Ticaret Meslek Liseleri Açılacak.

Hayel idi. Gerçek Olacak

Gerek şahsım gerek ise; yapımcısı olduğum Akkuş İnternet Sitesinden defalarca haber yaparak Akkuş İlçesine;

Fen, Anadolu, Sağlık, Turizm, Endüstri ve Ticaret Meslek Liselerinin açılmasını istedik. Haber yaptık. Köşe yazıları yazdık. Her platformda dile getirdik.

Aldığımız cevap:

Akkuş ilçesinin yani Akkuş belediyesinin nüfusu 5 bin 6 bin cıvarında, kanunen bu az nüfuslu ilçeye sözünü ettiğiniz liseleri açmamız mümkün değildir dediler. Dedik ki; nüfus baz alınabilir ama Akkuşlu öğrenciler mağdur dedik. Eğitim göçü oluyor dedik. İstisnai durum olsun dedik. Ne dediysek kimse anlamadı. Kimse dinlemedi. Kanunen de mümkin değil diyerek; Akkuş'a adı geçen hiç bir meslek lisesini ne yazık ki açmadılar. Yada açmayı istemediler.

Gün oldu, Kervan döndü.

Ordu Büyükşehir oldu. Akkuş İlçesi Belediyesi sınırları Akkuş ilçesinin tamamı oldu. Nüfusu 7 binlerden 31.106 binlere çıktı.

Nüfusu 31.106 bin olan Akkuş Belediyesi-Akkuş İlçesine artık kanunen yukarıda sözü edilen okulların ilçede açılması için yasal zorunluluk kalmamıştır.

Aslında belkide bizler bu yazıyı kaleme alırken geç te kalmış olabiliriz. Belki de çoktan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Kaymakamlık-Belediye ve diğer kamu kurumları çoktan konu ile ilgili toplantıları ve çalıştayları yapmışlardır bile. Ama biz yinede hatırlatmakta fayda görürüyoruz. Bizim derdimiz Akkuş'a eğitim yatırımları gelsin. Akkuşlu Öğrenciler mağdur olmasın. Hak ettiği hizmetleri alsın.

Şimdi samimiyet ortaya çıkacak. Şimdi Akkuşlu öğrencileri kimlerin daha çok düşündüğü ortaya çıkacak. Şimdi ilçedeki konu ile ilgili kamu kurumlarının, sivil toplum kuruluşlarının konuya yaklaşımları ve çalışmalarının hangi aşamalarda olduğunun göstergesi ortaya çıkacak. Ordulu ve AKkuşlu siyasilerin eğitim konusuna verdikleri önem ve Akkuşlu öğrencilerin beklentilerini gerçekleştirip, gerçekleştirmedikleri ortaya çıkacak.

İşta Akkuş, işte Akkuş ilçesi ve İşte Akkuş Belediyesi, işte Akkuş'un 31.106 kişi olan nüfusu

Bu nüfus ile ilçede açılmasında hiç bir sakınca olmayan lislerin adlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Fen Lisesi

Anadolu Lisesi

İmam Hatip Lisesi

Sağlık Meslek Lisesi

Turizm Lisesi

Ticaret Meslek Lisesi

Endüstri Meslek Lisesi

ve diğerleri

Kanunen açılmasında engel olmayan yukarıdaki liselerin açılması için ellerini ve kollarını taşın altına koyacak kamu kurumları, idareciler, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, Akkuş dışında kurulu bulunan Akkuş ve köylerine ait Akkuş Dernekleri, Akdemisyenler, Bürokratlar ve elinden birşeyler gelen her Akkuşlunun desteğine acil ihtiyaç vardır.

Şahsım ve www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak bu liselerin ilçeye ve merkez mahalle ve eski beldelere açılması için elimizden gelen desteğe vermeye hazırız.

Ya siz?

Bu aşamadan sonra en çok çalışması gerekenler kendilerini gayet iyi bilir. Dolayısı ile İlçe Mülki İdare Amiri Kontrolunda konu ile ilgili kurum ve diğer ilgili kişi ve kurumlar bu süreci iyi idare etmek ve acele etmek durumunda. İlçe de gereken çalışmalar yapıldıktan sonra konunun Ordu ili ayağında ve gerek duyulur ise Ankara ayağında Akkuşlu ve Ordulu siyasilere iş düşmektedir. Yine ben diyorum ki; bu süreç te elinden geleni yapmayanlar sorumluluktan asla kurtulamazlar. Akkuş İnternet sitesi; çalışanı taktir edip alkışladığı gibi görevini layıkı ile yapmayanları bu siteden haber yapmaya devam edecektir. Akkuş hepimizin-Akkuşlu Öğrenciler bu ülkenin ve Akkuşun evladlarıdır. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili çalışmalarda lütfen elimizden geleni yapalım.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

2 YORUMLAR

  1. Sayın meslektaşım inşallah bu dileklerin gerçekleşirde İlçemizin geleceği daha iyi olur. Bu vesileyle ilçemizden alınan İlçe Tarım Kredi, cezaevi ve askerlik şubeleride tekrar açılır. İlçemizin nüfusu dahada yükselecek, çünkü nüfusu 500 ün altındaki köyler muhtarlık olamıyor. 500 ün altında olan çok köyümüz var bu vesileyle yine köylere nüfus aktarımı yaılacak. Aksi takdirde bazı köyler yakın köylere katılacak bunu da kimse istemez. Bu yüzden özellikle emekli insanlarımız ikametgahlarını köylerine alsınlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar