16 Haziran 2024 Paz

Vekilimiz Hamarat’tan ilçemize bir ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ kazandırmasını talep ediyoruz. Sayın Vekilimizin bunu başarabilecek gücü ve iştiyakı vardır.

Vekilimiz Hamarat’tan ilçemize bir ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ kazandırmasını talep ediyoruz. Sayın Vekilimizin bunu başarabilecek gücü ve iştiyakı vardır.

Vekilimiz HAMARAT’tan

İlçemize bir

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Kazandırmasını talep ediyoruz.

Sayın Vekilimizin bunu başarabilecek gücü ve iştiyakı vardır.

Yüksekokulla ilgili son derece arzulu çalışmalar yapılmıştır. Bu konuda herkesin emeği vardır. Ancak belli süreçler de işlemek zorundadır. 2008 de kurulduğu halde açılmasının gecikmesinde Sayın Hamarat’ın bir ihmali sözkonusu değildir. Sayın hamarat Akkuş’a bir Endüstri Meslek Lisesi açılması hususunda gayret ederse bir sonuç alabilir. zira tekstil binası buna uygundur. Alt katı atölye, üst katı sosyal mekan, orta kat ise derslik olarak dizayn edilirse mükemmel bir sanat lisesi olur. Akkuş’ta..Yüksekokul için sayın vekilin yapacağı bir iş yoktur. Çünkü Üniversite ve YÖK kurul kararlaryla hareket eder. Ulubey myo’nun dilekçe prosedürlerine eski başkan Lütfi EFİL’in yardımcı olduğu bilinir. Bugün Ulubey myo eğitime açıldı. Çünkü ordu il merkezine yakın olduğu için öğretim üyeleri gidiş geliş yapıyor. Ama akkuş öğretim üyesi kadrosu problemi nedeniyle bir yıl daha gecikti. İnşaallah yeni bölümlerle 2011 de açılacak Akkuş myo

Şu anki hedefimiz Akkuş Endüstri Meslek Lisesi olmalı..niçin daha önceki yıllarda böyle bir teşebbüs olmadı? çünkü tekstil binası doluydu, ayrıca sanat liseleri için bazı şartlar Akkuş için uygun değildi. mesela nüfus gibi. şimdi bu şartlar biraz esnetildi; endüstri meslek lisesi için ya merkez nüfusu 10.000 olmalı ve ya ilçenin köyleri ve beldeleriyle birlikte toplam nüfusu 20.000 olmalı yani Akkuşun koşulları uygun. Tek bir koşul sıkıntılıydı o da küçük sanayii sitesi koşulu. Akkuşta 2008 de yapımı tamamlanan küçük sanayii sitesi o ihtiyaca cevap vermektedir. Sayın Vekilimiz hamarat’tan ilçemize bir ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ kazandırmasını talep ediyoruz. Sayın Vekilimizin bunu başarabilecek gücü ve iştiyakı vardır.

Akkuş Belediyesinin, bu binanın okula verilmesi konusunda gerekli kolaylığı göstereceğine yürekten inanıyoruz.

AKKUŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ’nin açılması için elinden bir şeyler herkesin yardımcı olmasını bekliyoruz.

 

NOT: Akkuşlular, Akkuş İlçesinin sorunlarını kendine dert etmişler ve her nerede olursalar olsunlar, Akkuş’un kalkınması için çareler düşünmekten kendilerini alamamışlardır. İşte sitemize gelen bir yazıyı siz değerli Akkuşlular ile paylaşıyoruz. Akkuş’a Endüstri Meslek Lisesi açılması konusunu, Akkuş İnternet sitesi olarak destekliyoruz. Her Akkuşlunun da destek vermesini acilen bekliyoruz. Ancak, bir konuya katılmıyoruz. Ülkenin her ücra köşesinde Öğretmenler-Doktorlar-Sağlık Personeli ve diğer bir çok kişiler görev yapmaktadırlar. Dolayısı ile Akademisyenlerde görev yaparken uzaklık-yakınlık gibi düşünceler içinde olmamalılar vede bu duruma izin verilmemelidir. O zaman İlçede görev yapan Kaymakamda burası Sahile uzak deyip ilçede görev yapmasın mı? Akademisyenler böyle bir düşüncesi olursa o zaman ayrımcılık olur ki? çok büyük bir sıkıntı ülkede yaşanır.

Related Articles

5 YORUMLAR

 1. seçimden önce peşinden ayrılmayanlar nerede şimdi asıl peşinden dolaşma zamanı şimdi hadi yaptırın da görelim herkes alacağını aldı kenara çekildi….

 2. Akkuş’da olması gereken bir lise zaten endüstri meslek lisesi hem açıldığında yeni iş alanlarının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Yeni bir okul demek yeni meslekler demektir ayrıca akkuş artık bilinçlendi okumaya yöneldi yeni okulun açılması yeni öğrencilerin gelmesi akkuş’un gelişmesi açısından da iyi olur.

 3. AKKUŞ ORDU’NUNU EN UZAK VE ÜCRA KÖŞESİNDE KALAN BİR İLÇE OLMASINA RAĞMEN KEDİSİNİ HER AN GELİŞTİREN BİR İLÇEDİR …YAPILAN YENİLİKLERİ TAKİP ETME DE GERİ KALIYORUZ.

 4. sayın hamarat 2007 de milletvekili seçildiğinde akkuş belediye meydanında teşekkür konuşması yaptığı esnada dönemin belediye başkanı lütfi efil kendisinden önümüzdeki 4 yıl için 4 hizmeti gerçekleştirmesini akkuş adına talep etmişti.
  1…AKKUŞ MYO
  2…AKKUŞ ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
  3…AKKUŞ SALMAN-SEFERLİ-AKPINAR GRUP YOLU ASFALTI
  4…AKKUŞ MOBİLYA SANAYİİ
  bU Taleplerin ikisi gerçekleşiyor süreç devam ediyor.inşaallah endüstri meslek lisesi için her şey uygun sadece siyasi irade gerekiyor.mobilya sanayii olmadı belki ama küçük sanayii sitesi kuruldu mabilya sanayii için akkuş esnafının hareketlendirilmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar