ad

Yazar hakkında

16 Yorumlar

 1. niksarlı

  biz insanlar böyle acı haberler okudukça,gördükçe kahroluyoruz içimiz içimize sığmıyor birileri keyif çatarken asker,polis vatan evladı ölmüş umurundamı?hayat devam ediyor onlar için allaht’an şehitlerimize rahmet geride kalanlara sabırlar diliyorum..

  Yanıt
 2. GAMZE -AHMET

  Gelişinle hayat bulan gözlerime gidişini izlemeyi yakıştıramıyorum AHMET.Ben sensizliğe nasıl dayanırrımm…seni çokk seviyorum Ahmet.ALLAHIM seni bana ahirette kavuştursun..ALLahdan aileesine sabır diliyorum mekanın cennet olsun canım benim.Sensizliğe nasıl dayanır bu yürek AHmet? yüreğimi yaktın AHMETTT ..(SAMSUN)

  Yanıt
 3. Musa Güneş Kuşçulu köyünden

  Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez
  ——————————
  Emeğinize yüreğinize sağlık olsun.Böyle yapılan bir emekle geçmişimizi daha iyi bilmiş ve tanımış olduk,lakin her kuşağın geçmişini bilmesi gerekli olduğu gibi geçmişlerimizi yaşatacak bir kuruluşumuz olmasının söz konusu ve zaruriyetinin gerektiğini söyleyebilirim.SAYGILARIMLA

  Yanıt
 4. Duran KAYIM

  Akkuş Şehit aileeleri derneği kuralım Duran KAYIM

  Yanıt
 5. Fehmi Şahin

  Kardeşler arasına atılan ayrılık tohumu bir kez daha meyvesini vermiş ve PKK terör örgütü tarafından başlatılan, başlangıç amacıyla artık ilgisi kalmamış, elebaşlarının hayat standardını yükseltmekten başka bir işe yaramayan ve 1984 yılından beri, kan ve gözyaşı olarak tarihin sayfalarında yerini alan sözde Kürt hakları adına yapılan kanlı mücadele, vatanı uğruna geçlerimizin canlarına ya da ömrünün kalan kısmının acılar içinde geçimesine sebep olacak yaralanmalara sebep olmaya devam etmektedir. İnsanoğlunun tarih sayfasında yerini almasından ve Habil ile Kabil’in ilk çatışmasından beri, bütün savaşların ve çatışmaların tek kaybedeni analar, gözyaşlarını dökmeye devam etmekteler ve görünen o ki daha da devam edeceklerdir.

  PKK terör örgütü ile yıllarca ve defalarca çatışmalara girmiş, şehitlerin ailelerine acı haberi verebilmenin ızdırabını benliğinde yaşamış biri olarak, bu acının bir an önce son bulmasını en çok isteyenlerden biri olarak, şehitlerimizin hatırasını yaşatmak üzere açmış oldukları bu bölüm için, sayın site yöneticilerine teşekkür ediyorum. Mezarlarının durumları hakkında vermiş olduğunuz bilgiler ışığında, ilgili sayın muhtarlarımızın veya ailelerinin şehitlerin bilgileri ile Akkuş Kaymakamlığı’na müracaat etmeleri halinde yapım, bakım ve onarım konusunda destek alabileceklerini biliyorum. Derhal olmasa da zaman içinde ödenek tahsisi ile şehitlerimizin aziz hatırasına yakışan birer mezara ve geleceğe ışık tutacak abidelere sahip olabiliriz.

  Bu konuda üzerime düşeni yapmaya hazırım. Lütfen şehitlerimizin şehadetleri ile ilgili bilgileri paylaşalım. Şehitlerimize layık, gelecek nesillere örnek olalım.

  Benzer bir işlemi de gazilerimiz için yapabilirseniz, yaşayan abdeleri de mutlu rtmiş oluruz. Siteyi takip edenler bilgilerin ulaştırılması konusunda yardımcı olabilirler.

  Bu ilk yazımla sizlere merhaba demenin mutluluğunu yaşadığımı belirterek selam ve saygılar sunuyorum.

  Fehmi Şahin E.J.Alb./Bakü-Ceyhan Boru Hattı Şirketi Türkiye Güvenlik Koordinatörü

  Yanıt
 6. DURAN KAYIM

  Şehit RAMAZAN TAVŞANCI NIN HEMŞERİMİZ AKKUŞLA OLDUĞUNU SİTE SAYESİNDE ÖĞRENDİM
  İNANINKİ ÇOK ÜZÜLDÜM VE ŞUAN KARIŞIK HİSLER İÇİNDEYİM ÖNCELİKLE ŞEHİDİMİZE ALLAHDAN RAHMET DİLİYORUM KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR YÜCE RABBİMDEN BU VATAN İÇİN BU BAYRAK İÇİN CANLARINI FEDA EDEN ÇANAKKALEDE DUMLUPINARDA SAKARYADA SARIKAMIŞDA ERZURUMDA DİYARBAKIR.SİİRT BİLGÖL ŞIRNAK DA ŞEHİD OLAN VATAN EVLATLARI RUHUNUZ ŞAAD OLSUN BU MİLLET SİZİN ÖNÜNÜZDE EĞİLİYOR BU VATAN EVLATLARINA KURŞUN SIKAN HAİNLER MİLLETİN VİCDANINDA YARGILANDINIZ İLELEBET MAHKUM OLDUNUZ ALLAHIN HUZURUNA SİZİ YETİŞTİREN AİLENİZ VE SİZLER NE YÜZLE ÇIKACAKSIZ YÜCE RABBİM SİZİ BU DÜNYADA KAHRİ PERİŞAN ETSİN AMİN

  Yanıt
 7. Şükrü Sevindik

  Bu cğrafyada bin, dünya’da kaç kere bin var olduk, devlet kurduk.Uygarlığı biz taşıdık doru atların terkisinde. Hürriyet,özgürlük…ve barışı,kanımızla yazdık insanlık tarihinin kale duvarlarına…beyinlere, yüreklere.
  Her dönemde vatansız kalmadık.Ne zaman baksam göğe,ne zaman dokunsam yere, ne zaman uzatsam elimi meyveye,çiçeğe, ne zaman seyre dalsm sonsuz ovaları, sıra dağları,ormanları, çağlayanları ne zaman çığlık çığlığa şen-şakrak
  oyun oynayan çocukları görsem;Ya bir de Cumhuriyet Bayramlarında çığ çığ yürüryen gençlik, yürüryen askerler, Akrobasi yapan uçaklar…milletçe söylerken İstiklal Marşımızı yaşanan duygular…Türkülerimiz, öykülerimiz, ninnilerimiz,hayallerimiz, nakışlarımız,ağıtlarımız,dualarımız, rüyalarımız
  sizinledir.Vatan, bayrak, bağımsızlık, özgürlük, demokrasi,kalkınma, asayiş, huzur ve güven…Sizinle var oldu sizinle devam edecek.
  Bu yüce Türk Milleti daha nice şehitler verecek…Ve fakat ebediyete kadar hür ve özgür yaşayacak.
  Aziz şehitler tanrı katında rahat olunuz.

  Yanıt
 8. A.EROĞLU

  ŞEHİTLERİMİZE ALLAH TAN RAHMET DİLİYORUM ONLAR HİÇ BİR ZAMAN ÖLMEZ AMA BU İLÇE NİN VEYA BELDE NİN GAZİLERİ YOKMU

  Yanıt
 9. DURAN KAYIM

  değerli arkadaşım ihsan çam bey bu siteyi her açtığımda sizlere dua ediyorum akkuşlu şehitler içinde yer ayırmanız ne kadar güzel oldu bu sayfayı açtığım zaman gözlerim doluyor bu sayfayı dahada güzelleştirelim duran çam kardeşim ne güzel
  projeler yazmış yüce Rabbim hepinizden ve hepimizden razı olsun inşallah selamlar Duran KAYIM malmüd. Çaybaşı/ORDU (şehit Ergün KAYIN ı Ergün KAYIM olarak düzeltin)

  Yanıt
 10. mehmet aydın

  gedikli köyü alağur mahallesinden de iki şehit olmalı. Kıbrısta askerken şehit olan Seyfi Aydın ve yine kısa dönem er iken şehit olan Hüseyin YILDIRAN. Tüm şehitlerimize ALLAH tan rahmet, Ailelerine ve dostlarına sabır dilerim. Şehitler HEPİMİZİN.

  Yanıt
 11. DURAN ÇAM

  Akkuşta Şehit olan yiğitler için; Bir araştırma komisyonu kurulsun, kaymakamlık vasıtasıyla; Çayıralanda bazı Şehit mezarlarının Daha 1987 yılında 21 yıl önceki Şehit’in mezarı tanınmaz haldeymiş, 1915, 1877 Rus harbinde Şehit olanları, Çanakkaleyi, Sakaryayı Nasıl Şehitlerimizle yad edeceğiz.
  Şehidine saygısı olmayan, Şehitlik mertebesinin ve Vatansevgisinin duvarlarını yıkmaktan başka bir şey yapamaz.
  Acilen Kaymakamlıktan, Ne kadar Şehitimiz varsa, Hepsinin anısına Akkuşta Bir Anıt Mezar ve İsim Künyeside Aslanlar gibi Kazınmalıdır. Ve Mümkün olduğunca, Argan Yaylasına hepsi Ya Türkü Sevdalı, Yada Özlem sevdalı gitmiştir. O anıt Mezarda Argan Yaylasının tam tepesinde olmalıdır. Etkinliklerle, Şehitler anılmalıdır… Ağustos Ayında özellikle; 30 Ağustosta….
  Şehit Listesinde; Yolbaşı Köyündende Şehitimiz var. Benim bildiğim en az 2 şehit. Bunların toparlanması gerektiğini düşünüyorum.
  Site için emeği geçenlere teşekkürler. Saygılarımla..

  Yanıt
 12. GECEMAVISI

  COK GUZEL OLMUS TSK EDERIM

  Yanıt
 13. Tahsin Çayıroğlu

  ”Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

  Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” bundan daha güzel bir ifade olabilir mi? Bize bu günleri yaşatan aziz şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz ancak bir nebze olsun vatana, dile, dine, sancağa, gelenkelrimize, ahlakımıza, neslimize sahip çıkarsak yattıkları yerde rahat uyuyacaklardır.
  Şehitlerimiz adına bir link açılmış olması takdire şayandır. Bu vesile ile site idaresini tebrik ediyorum ve kıymetli hemşehrilerimden de çevrelerinde olan şehitleri bildirmelerini rica ediyorum ki burada anılsınlar, bilinsinler hiç olmazsa! Allah şehitlerimiz ve gazilerimizin cümlesinden razı olsun ve bizleri onların mubarek ve latif ruhlarına bağışlasın!

  Yanıt
 14. erol yılmaz

  aziz şehitlerimizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim emeği geçen herkezden allah razı olsun

  Yanıt
 15. gizemli

  bir şehidi atlamışsınız

  Site Yönetimi: Lütfen sözünü ettiğiniz şehitin bilgilerini yazarmısınız hemen kayır edelim.

  Yanıt
 16. duran kayım

  ihsan kardeş bu site içinde akkuş lu şehitlere de yer verdiğinizi yeni gördüm çok duygulandım işallah daha da genişlitirseniz güzel olacak mezarları eskimiş şehitlerimizin mezarlarını yapımı için girişimlerde bulunursanız herkes sizi destekler bende yolbaşı köyü kayımoğulları mahallesinden sizlere şehit isimi veriyorum akkuşlu şehitler kısmına yazarsanız sevinirim selamlar.dkayım

  adı soyadı baba adı doğum yeri şehadet tarihi
  Ergün kayım ali istanbul 1994 pkk ile çatışmada şehit oldu mezarı istanbul edirnekapı şehitliğinde köyü yolbaşı köyü

  Hüseyin Kayım doğumu 1876 baba adı süleyman şehit tarihi 1917 eski adı kömran şimdiki adı yolbaşı köyü muhtarı iken 1917 yılında vatan savunmusından kaçan hain eşkiyanın köye geldiklerinde ve köyde soygun yapacakları sırada tüfeği ile karşı geldiği ve eşkiya tarafında şehid ediliyor

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ