17 Haziran 2024 Pts

Akkuş İlçesindeki 5 Belde Belediye Başkanı ve Belediye Encümeni Üyeleri Akkuş’a Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlenen İmza Kampanyasına Destek Vermeyi Düşünüyormusunuz?

Akkuş için 5 Belediye Başkanu Bir Araya Gelebilir mi?

Akkuş İlçesindeki

5 Belde Belediye Başkanı ve

Belediye Encümeni Üyeleri

Akkuş'a Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi

Açılması İçin Düzenlenen

İmza Kampanyasına

Destek Vermeyi Düşünüyormusunuz?

28 Aralık 2013 Günü Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak imza kampanyası başlatmıştık. Bu kampanya haberini de sitemizde haber yaparak herkese duyurmuştuk. Daha sonra ise bu haberi Ordu basını ile paylaşmıştık. Ordu basını da imza kampanyasını haber yaparak gündeme taşımıştı.

Aradan 11 günden fazla zaman geçmesine rağmen ne yazık ki; Akkuş ilçesinde bulunan 5 Belede Belediye Başkanı ve Belediye Encümen Üyelerinin desteklerini göremedik. Habere bir cümle yorum yazarak bizde destek veriyoruz şeklindeki mesajlarını okuma şansımız olmadı.

Muhtarlarımıza sorduğumuz soruları Belde Belediye Başkanlarına da soralım.

Şimdiye kadar Kaymakamlığa, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yada Ordu Valiliği ile Ordu Milli Eğitim İl Müdürlüğüne; Akkuş'a Meslek Lisesi açılması için kaçtane dilekçe verdiniz? Kaç kere müracaatta bulundunuz? Sayın Başkanlarımın Kaç kere yazılı müracat ettiklerini açıklamalarını beklemekteyiz

Sayın Başkanlarım Belde Belediye Başkanlığı görevini bırakmanız için 3 ay bile kalmadı. Bana sorarsanız ben derim ki; iyi bir final yapın. 5 Belde Belediye Başkanı bir araya gelin. Önce sitemizin başlattığı Akkuş'a meslek lisesi açılması kampanyasına destek verdiğinizi açıklayın. Daha sonra ise gerek beldelerin gerek ise Akkuş ilçesinin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin listesini çıkarın. Bu listenin altını hepiniz imzalayın. Bu çalışmanızı sitemiz ile, Kaymakam ile, Ordu Valisi ve Ordu ilindeki kamu kurumları ile vede Ordu Milletvekilleri ile paylaşın. İyi bir final ile görevi bırakın. Kişilerin sizi taktir etmesini beklemeyin. Tüm Akkuşluların sizleri taktir etmesini bekleyin. Ben olsam sizin yerinizde aynısını yapardım. Ancak tercih elbette sizin.

Beş Belediye Başkanı bir araya gelirse güç olur. Kuvvet doğar. Akkuşlular sizi seçmekle size destek verdiler. Sizlerde bir araya gelerek desteğe teşekkür anlamında ilçenin tüm sorunlarına dikkat çekiniz. 

Akkuş'a meslek lisesi yapılması kampanyası hız kesmeden devam edecek. Bir sonraki yazıda ilçedeki kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşlarının konuya bakış açısını dile getireceğiz. Destek verip vermediklerini açıklayacağız.

Akkuşlu Bürokratlar, Akademisyenler ve siyasiler bu kampanya ya destek veriyorlar mı? ortaya çıkaracağız.

Akkuş Belediye Başkanlığına Aday olan ve Aday Adayı olanların Akkuş'a Meslek Lisesi açılması için açılan imza kampanyasını neden destek olmadıklarını açıklamalarını beklemekteyiz.

Seçimden seçime ve toplantılarda; Akkuş Sevdalısıyım Diye Haykıranların; Akkuş'a Meslek Lisesi açılması için açılan imza kampanyasına bu güne kadar neden destek vermediklerini çok merak etmekteyiz.

 

28.12.2013 Günlü Kampanya Haberimizi Görelim.

 

Akkuş İlçesine

Meslek Lisesi

ve

Endüstri Meslek Lisesi

Açılması İçin

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Olarak

İmza Kampanyası Başlatıyoruz

1999 Yılında hizmete giren Akkuş İlçesi İnternet Sitesi kurulduğu günden beri 15 senedir. Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için sürekli çaba harcamıştır. Gerek yazılı olarak, gerek haber yaparak ve gerek ise her toplantıda konu yüzlerce kere dile getirilmiştir. Ancak 15 sene sonra da geldiğimiz noktada bir arpa boyu yol alınmamıştır.

Yakın bir tarihte ilçedeki yetkililer ile görüşülmüştür. Alınan cevapta ise; konu ile ilgili istişarelerin devam ettiği belirtilmiştir. Bu vesile ile yetkili kişilere buradan cevap verelim. Sayın yetkili Akkuş ilçesi kurulduğu 1954 yılından beri zaten ilçeye Meslek Lisesi açılması için istişare yapmaktadır. Konu ile ilgili olarak istişare dönemi çoktan geçmiştir. Zaman konuşmadan çok icraat zamanıdır. Zaman kaybetmeden okulun hemen açılması için çaba harcama zamanıdır. Yıllardır mağdur edilen Akkuşlu Öğrencilerin daha fazla mağdur edilmemesi zamanadır. 60 senedir zaten Akkuşlu bekliyor. Daha ne kadar bekleyecek? Neyi bekleycek?

Akkuşlu 60 senedir Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için beklerken, Sahildeki ilçelere ise yarışırcasına Meslek Lisesi yapılmaktadır. Örneğin Ünye İlçesinde 15-20 arasında Meslek Lisesi ve benzeri liseleri hizmete açılmıştır.

Zaten Ordu ilindeki en büyük sıkıntı ilçeler arasındaki dengesiz gelişme oranı değilmidir? Ünye ilçesi gelişmişlikte ilk 100'e girerken Akkuş İlçesi ise 855'nci sırada yer almaktadır.

Bu bilgilere istinaden Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürüne seslenmek istiyoruz. Yeri ve zamanı gelince sormazlarmı ilin Valisine ve İl Milli Eğitim Müdürüne; Ordu ilindeki ilçeler arasındaki bu kadar dengesiz hizmet dağılımında neden gereken çalışmalar yapmadınız diye? Neden 35 bin nüfuslu Akkuş ilçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için gerekenleri neden yapmadınız diye?

Valinin ve İl Milli Eğitim Müdürünün gerekenleri yapmasını istediğimiz gibi ilçemizdeki ilgili kamu kurumlarının da gereken çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Başta Kaymakamımız olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı ve ilçedeki ilgili kamu kurumlarının acilen Akkuş'a Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için elinden gelen çalışmaları yapmalarını bekliyoruz.

Konunun önemine binaen yukarıda saydığımız kurumlara destek vermek için, sivil toplum hareketini başlatmak üzere, Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak

"Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması İçin İmza Kampanyası" başlatıyoruz.

Neden böyle bir imza kampanyası başlattık.

En önemli nedeni Akkuşlu Öğrencilerin mağdur edilmemesi,

Akkuş dışında okumak zorunda kalan Akkuşlu Öğrencilerin ve Ailelerinin daha fazla zorda kalmaması

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Meslek Lisesinden Öğrenci Verebilmek için

Akkuşlu Öğrecilerin 3. sınıf öğrenci olarak kabul edilmemesi için

35 Bin Nüfusulu Akkuş İlçesinin Meslek Lisesini ve Endüstri Meslek Lisesini çoktan hak ettiğini düşündüğümüz için

35 Bin nüfus olmayan ilçelerde söz konusu okulların var olduğunu bildiğimiz için

Akkuş İlçesinin, Akkuşlu Öğrencilerin ve Akkuşluların eğitim hizmetlerinden engellenmesi için

Akkuşlu Öğrencilere yazık edildiğini düşündüğümüz için

Akkuşlu Öğrencilerin eğitim ve öğretimden yoksun edildiği için

Eğitim öğretimde; Akkuşlu Öğrencilere eşit eğitim hakkı verilmediği için

Akkuş'a ayrımcılık yapıldığı için

İlimiz Valisinin ve İl Milli Eğitim Müdürünün İlçemize Meslek Lisesi açılması için şimdiye kadar gereken desteği tam olarak vermedikleri için

Saygıdeğer Akkuşlu Hemşehrilerim ve Akkuş İlçesi İle Akkuşluları sevenler vede eğitimde herkesin eşit eğitim hakkı olduğuna inanan herkesi imza kampanyasına davet ediyoruz.

Haberimizin altına yorum kısmına yorumlarınızı yazarak imza kampanyasına lütfen katılın.

Gurbetteki Akkuşlu kardeşlerim; sizler büyükşehirlerde çocuklarınıza en iyi eğitimi aldırabilirsiniz. Ama unutmayın. Sizin çok sevdiğiniz Akkuş ilçesinde çocuklar mağdur durumdalar. Eğitimden gereği kadar yararlanamıyorlar. Akkuşlu bir öğrenci Meslek lisesinde okumak istese bu mümkün değil. Birde maddi durumu zayıf ise başka ilçelerde de asla ve asla meslek lisesi okuma şansı yok.

İmza kampanyasına katıl.

Katıl ki Akkuş İlçesindeki çocuklara destek ver.

kim bilir imza kampanyası sayasinde; Akkuş'a meslek lisesi yapımı hız kananır.

Sizlerin destekleri ile ilçemize Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılacağına inanıyoruz.

Biz inandık kampanyayı başlattık. Sizde inanın destek verin Akkuşlu Öğrencilerin yüzü gülsün.

 

İmza Kampanyasına Katılanları Görmek İçin Haberi Görelim

İhsan ÇAM

  

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar