20 Temmuz 2024 Cts

Sağlık

AKKUŞ İLÇESİ'NDE SAĞLIK

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

HASTANE TELEFON : 0452 611 20 31

İLÇEMİZDEKİ TÜM SAĞLIK HABERLERİNİ GÖRELİM

Akkuş devlet hastanesi 1991 yılında hizmete açılmıştır. Hastanemizden başka;

 • Akkuş Sağlık Ocağı,

 • Kabakulak-Esentepe Sağlık Ocağı,

 • Gökçebayır Sağlık Ocağı,

 • Kuzköy Sağlık Ocağı,

 • Salman Sağlık Ocağı

 • Çayıralan Sağlık Ocağı

 • Seferli Sağlık Ocağı

 • Kızılelma Sağlık Ocağı
 
23 Mayıs 2014
 
Akkuş Devlet Hastanesi
17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü
Etkinlikleri Kapsamında
Akkuş'ta Organizasyon Düzenledi
23 Mayıs 2014
17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü etkinlikleri kapsamında hastanemiz Akkuş Belediye Başkanlığına ait çay bahçesinde organizasyon düzenlenmiştir.

Çoğunlukla yüksek kan basıncı olarak bilinen hipertansiyon, kan basıncının yükseldiği kronik (süregen) bir hastalıktır. Kan basıncı yüksek olan kişilerin çoğu, yıllarca bunun farkında olmayabilirler. Çoğunlukla herhangi bir semptom görülmez, ancak yüksek kan basıncı tedavi edilmediğinde, tüm vücuttaki atardamarlara ve yaşamsal önemi olan organlara hasar verebilir. Bu nedenle yüksek kan basıncı çoğunlukla “sinsi katil” olarak adlandırılır. Dünya Hipertansiyon Günü, yüksek kan basıncından kaynaklanan önlenebilir hastalıklar olan inme (felç), kalp ve böbrek hastalıklarına dikkat çekmek ve halkı korunma, tanı ve tedavi konusunda bilgilendirmek amacıyla organize edilmektedir. Her yıl 17 Mayıs, Dünya Hipertansiyon Günü olarak kutlanmaktadır.

Tüm dünyada,1.5 milyar yüksek kan basıncı ya da hipertansiyonu olan hasta bulunmaktadır ve her yıl 9.4 milyon insan bu nedenle hayatını kaybetmektedir. Hipertansiyon dünya genelinde tek başına inme, kalp krizi, böbrek hastalıkları ve diyabete neden olan en büyük ölüm sebebidir
 
HASTANEMİZE 4×4 YENİ AMBULANS GELDİ

Her türlü arazi şartlarına uygun Ambulans'ın İlçemiz Devlet Hastanesine Verilmesinde Emeği Geçen Herkese Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

Önceki Yıllarda

Hastanemizdeki Diyaliz Merkezinden Görüntüler

 

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcılarından

İhsan ÇAM Hastanenin Sorunları İle İlgili İncelemelerde Bulunuyor

 

AKKUŞ DEVLET HASTANESİNDEN

GÜL TİCARETE PLAKET

UZMAN DOKTOR : SALİH ÇAĞRI ÇAKIR

(TUTG) -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Devlet Hastanesi Başhekiminin

Akkuş Devlet Hastanesine Katkılarından Ötürü

Gül Ticaret Firması Yönetim Kurulu Başkanı Nihat GÜL'e  Plaket Verirken

Sample Image

Milletvekili Mustafa HAMARAT

Belediye Başkanı Lütfi EFİL

Ak Parti İlçe Başkanı İzzar KAŞIKÇIOĞLU

Hastane Ziyaetinde

Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM'da Ziyarette Hazır Bulundu

 

Uzman Doktor Yüksel İNCE

Dâhiliye Uzmanı

www.akkusilcesi.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi

Yapımcılarından İhsan ÇAM'ın Hastane Ziyareti

Sample Image

Sample Image

Sağlık Personeli ve İdari Personel

 AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

ÖZEL HASTANELERDEN DAHA GÜZEL OLDU

 Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

Sample Image

  Siyasilerin Hastane Ziyareti

2014 Yılında Olduğu Gibi

Önceki Yıllarda 

 www.akkusilcesi.com Akkuş İnternet Sitesi

Hastanenin sorunlarını Sık Sık dile getiriyordu.

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ UZMAN DOKTOR BEKLİYOR. HASTANEDE UZMAN DOKTOR BULUNMAZKEN KADROSU AKKUŞ HASTANESİNDE OLUP, ÜNYE HASTANESİNDE GEÇİCİ GÖREV VERİLEN UZMAN DOKTOR BULUNMAKTADIR

36 Köyü 5 Beldesi bulunan ilçede bir devlet hastanesi 6 sağlık ocağı bulunmaktadır. Hastanede acilen Uzman Doktorlara, Sağlık Ocaklarında Doktorlara ve uzman personele ihtiyaç bulunmaktadır. Ayrıca en az 5 tane daha sağlık ocağına ihtiyaç bulunmaktadır.

 

Birçok Alanda olduğu gibi Özellikle Kalp Hastalarına yıllardır tam teşhis koyarak araç temin edilmesini sağlayarak Ünye ve Samsun Devlet Hastanelerine acilen sevkini sağlayarak hastalarımızın hayatını kurtaran özveri ile çalışan Akkuş Devlet Hastanesi tüm Personelini, sağlığına kavuşan tüm hastalar ve Akkuş İnternet Sitesi Yöneticileri olarak tebrik ediyoruz.

 

 

İLÇEMİZDEKİ TÜM SAĞLIK HABERLERİNİ GÖRELİM

 AKKUŞ BELEDİYESİ, YAŞLI-KİMSESİZ VE BAKIMA MUHTAÇ

VATANDAŞLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK

Yurt içinde veya yurt dışındaki huzurevlerinde kalan Akkuşlu Vatandaşlarımız, çok yakında Akkuş Belediyesi Huzurevi Hizmete açılacak. Şimdiden yerinizi ayırtın. Akkuş Huzurevinde kalacak vatandaşlarımızı 15 günde bir beldelerine ve köylerine götürerek, doğdukları yerleri, bağ, bahçe ve köydeki evlerini görme imkanı sunacak çalışmada inanıyoruz ki olacaktır. Öyleyse Huzurevinde kalan Akkuşlular daha ne bekliyorsunuz, Akkuş Huzurevine gelmek için. Akkuş İnternet Sitesi Yönetimi olarak bizlerin böyle bir hizmetin yapılması isteğinin de olduğumuz da bilinmekte olup, Akkuş Belediyesini gerçekten bu özverili çalışmasından dolayı kutluyoruz.

Akkuş Belediyesi Huzurevi Açıyor Her geçen gün hizmetlerine hizmet ekleyen Akkuş Belediyesi, son olarak yaşlılar için Huzurevi açmak üzere çalışma başlattı. Kendisini bu göreve layık görüp seçen Akkuş halkına hizmeti ibadet saydığını belirten Belediye Başkanı sayın Lütfi EFİL, göreve geldiğinden bugüne geçen 3 sene boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürerek, Akkuş’ta bir çok ilke imza atmanın ve hizmete sokmanın yanında, son olarak da Huzurevi açma çalışmaları başlattı. "Görevi devraldığımız günden beri yapmış olduğumuz çalışmalar ortada. Bu çalışmaların süratle devam edeceğinden kimsenin kuşkusu olmasın” diyen Belediye Başkanı Lütfü Efil, kendilerinin Akkuş halkı için burada olduğunu söyledi.

Başkan EFİL sözlerini şöyle sürdürdü: "Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Onun içindir ki, yaşlı ve hizmete muhtaç insanlarımıza daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Çünkü; onlar bizim rehberimiz, tecrübe kaynağımız, kısacası her şeyimiz. Bu anlayıştan yola çıkarak, çok büyük eksikliğini hissettiğimiz Huzurevi projesini gündemimize aldık. Devlet Hastanemizin hemen yanında bulunan ve Belediyemize ait lojmanlardan bir tanesini Huzurevi için tahsis ettik… Huzurevini 40 yataklı ve gerekli ilave sosyal alan inşaatı ile birlikte yaparak hayata geçirmeyi planlıyoruz." Dedi Haber Akkuş Belediyesi İnternet Sitesi.10.03.2007

AKKUŞ BELEDİYESİ NE YAZIK Kİ HUZUR EVİNİ 2014 YILI MAYIS AYI İTİBARİYLE HALEN DAHA HİZMETE AÇAMADI

 

2007 YILI BAŞLARINDA İLÇEMİZDE SAĞLIK

Ameliyathanenin Son Durumu

Ameliyathane için ayrılan ödenek gelmiş olup, şu anda mevzuata ve günümüz standartları tekniğine uygun projelendirme çalışmalar devam etmektedir. En kısa zamanda ameliyathanenin yapımı gerçekleştirilecektir.

Diyaliz Ünitesinin çok yakında hizmete açılması düşünülmekte olup, bir diyaliz makinesi alınması halinde tam teşekküllü olarak hizmete girecektir.

Hastanemizde 1 çocuk hastalıkları uzmanı1 dâhiliye uzmanı 2 si hastane kadrosunda 1 i geçici görevli toplam 3 pratisyen Doktor görev yapmaktadır. Genel cerrahi uzmanımız Ünye Devlet Hastanesinde geçici görevli olarak çalışmaktadır.

Hastanemizde pratisyen kadın doğum uzmanı ve genel cerrah uzmanı eksiği bulunmaktadır

Merkez sağlık ocağında 4, Salman ve Akpınar Sağlık Ocaklarında ise birer adet Doktor bulunmaktadır. Çayıralan, Kızılelma, Esentepe ve Gökçebayır sağlık ocaklarında Doktor bulunmamaktadır.

2007 YILINDA

BELDE SAĞLIK OCAKLARINA ATANAN DOKTORLARIMIZ

DEMET GÜNDÜZ TABİP ÇAYIRALAN SAĞLIK OCAĞI

ZÜHAL ALBAYRAK TABİP ÇAYIRALAN SAĞLIK OCAĞI

ZEYNEP KARACA TABİP AKPINAR SAĞLIK OCAĞI

SUAT ERDEM TABİP AKPINAR SAĞLIK OCAĞI

SERTAÇ YAKAL TABİP SALMAN SAĞLIK OCAĞI

ABDULKERİM ERTEN TABİP SALMAN SAĞLIK OCAĞI

ALİME KARABULUT TABİP SEFERLİ SAĞLIK OCAĞI

Akkuş Sağlık Ocağı

Gökçebayır Sağlık Ocağı

Kızılelma Sağlık Ocağı

Kabakulak Sağlık Ocağı ve Lojmanları

Seferli Sağlık Ocağı

 

 

Salman Sağlık Ocağı

Akkuş İlçe Sağlık Kurulu Başkanı

Dr. Mustafa AKDOĞAN (2003 Yılı Akkuş Kurultayı) Konuşması;

İlçenin sağlık problemleri ve çözümleri ile ilgili genel bilgiler verdi. İlçede uzman doktor olmadığını bu yüzden çok basit vakaları bile sevk ettiklerini söyledi. Bu durum ilçe sağlık yardımının çevre ilçe ve illere gitmesi demektir.

Sağlık evlerinde ve sağlık ocaklarında ,Ebe,sağlık memurlarının olmadığını söyledi. İlçenin sağlık sorunlarının başında sağlık kuruluşlarından ziyade Sağlık personelinin yokluğu gelmektedir. Binaların varlığı insanlara şifa dağıtmıyor o binalarda insanlara hizmet edecek uzman elemanlar olması gerekir. Eğer isterlerse daha sonra ayrıntılı bir raporu hazırlayıp Kurultaya sunacağını ifade etti.

AKKUŞ DEVLET HASTANESİ

VE SAĞLIK OCAKLARINDA

GEÇMİŞ YILLARDA

GÖREV YAPAN SAĞLIK VE İDARİ PERSONEL

BAŞHEKİM

UZMAN DOKTOR : SALİH ÇAĞRI ÇAKIR

(TUTG) -ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Akkuş Devlet Hastanesi

Hastane Müdürü

Murat YİĞİT

 

2009 Yılına Kadar

Hastane Müdürü Olarak Görev Yapan

İSMET DALGIÇ

 

Hastanemiz Başhekimi ve

2009 Yılına Kadar Hastane Müdürlüğü Görevi Yapan İsmet DALGIÇ

 

Uzman Doktor Yüksel İNCE

Dâhiliye Uzmanı

 
 
 
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. mustafa abiciğm merahaba ben seni çok yakından tnynlardan oldğm için senin kişiliğin ve mesleğin için diyecek söz bulmyrm ama aynı apartmanda aile gbi yaşardk bana ve bize çok yardmlarn oldu elifin yumurtaları alıp bize kaçması herşey çok güzeldi elifde büyümüştür k.i.b abiciğim kolay gelsn buarada sınavlara hzrlnyrdn neoldu ben ayfer arzu isa aysun ve senin sayende dünyaya gelen kardeşim murt sayglrmızı iletyrz annm ve babamda ayrıca

 2. değerli akkuşlu hemşerilerim ve doktorlar ve hemşireler hepinize saygı ve selamlar ben kuşçulu köyündenim ist da oturmaktayım sizler güzel ilçemize hizmetlerinizi takdir ederken minnettarlığımızıda sunarım akkuş kışın çok soğuk olmasına rağmen akkuşu tercih eden dr hemşire hepinize çok şey borçluyuz bunu dile getirmemek size haksızlık olurdu benim babam da arada hastanede yatmakta bütün hemşirelerden çok memnun yalnız doktorlarımız fazla durmuyor belki haklılar ama önemli olan bu yerlerede hizmet değilmi sayın doktor arkadaşı ilçemizde bundan sonra görmeye devam ederiz umarım soğuk olsada yzı güzeldir sizlere en derin selamlarımla bol sabır diliyorum buna ihtiyacınız var sağlıcakla kalın

 3. Dun sitenızı öylesıne zıyaret etmiştım vede masaj yazmıştım.Gordum kı sayfanız dolu dolu duygulandım .Akkus da calışan bır doktor olarak gögsum kabardı yapılan güzellıklerden.Davetınıze ıcabet edeceğim bır gun elbette halen unutmadıkalrım var oarada da.Mesala eczacı efıllı ler olması lazım.Yenı hastane bınası benım zamanımızda vardı ama uzman hekım yoktu.GercıDr Muammer bey vardı benım meslektasım o zamanlar.saygıyla kalın

 4. Sayın akkuş halkı saglık konusunda çok duyarlı olmalısınız hakkınızı saglık konusunda arayınız susmayınız çamanında gelmeyen doktora zamanında görev yapmayan hemşireye hesap sorun korkmayın bizim köylerimiz merkeze uzak ve iklim şartları çok kötü onun için herkes görevini yapmalı sis siz olun hakkınızı arayın bunu yaparkende adaletli olun SAYGILARIMLA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar