20 Temmuz 2024 Cts

Akkuş Anadolu Meslek Lisesinin Açılmasını Destekliyoruz

Akkuş Belediye Başkanımız Lütfi EFİL, Akkuş’a Anadolu Turizm Meslek Lisesi Açılmasını İsterse, Bize Düşen de Destek Vermek Olur.

Anadolu Turizm Meslek Lisesinin Açılması İçin Belediye Binasını Vermeye Hazırız.

Ülkemizde özellikle son yıllarda artan turizm potansiyeline alt yapı oluşturulması bağlamında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bazı ilçelere Anadolu Turizm Meslek Lisesi açılması yönündeki projesine karşılık Akkuş Belediyesi, hizmet binalarının “Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi” olarak değerlendirilmesini önerdi.

            Belediye Başkanı Lütfi Efil, sekiz derslik kapasiteli, idari birimler ve sosyal mekanlardan oluşan 800 m2 kapalı alana sahip Belediye hizmet binası, 1000 m2 bahçe ile birlikte  Anadolu Turizm Meslek Lisesi açılması koşuluyla  Milli Eğitim Bakanlığı’na devredebileceklerini açıkladı.

            Akkuş İlçesinin bir doğa harikası ; kamp, yayla turizmi, trekking ve kış turizmi için elverişli bir ilçe olduğunu belirten Efil, Yüksek Okul’un da bir an evvel açılması için çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi. Haber: Akkuş Belediyesi İnternet Sitesi

Site Yönetimi: Başkanım Şimdiye kadar yapılanları referans olarak kabul ediyoruz ve Akkuş Anadolu Meslek Lisesinin Açılması Yönündeki Çabanızın Başarı ile sonuçlanacağını kalben inanıyoruz ve desteklerimiz sizlerle, Akkuş İle Akkuşlular ile

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. sayın başkanımız bu anadolu meslek lisesi için ve ünüversite gibi okullara getirilmesi geç kalındı.aslında siyasetcilerin bir çoğu ordulu.bunlar yapılmayaçak şeyler deyil sizde farkındasınız.saygılarımla başarılarınızın devamını ve desteğim sizlere var.

 2. yapımına başlanmış olan meslek yuksek okulu akkusumuzun gelısmesıne bır olanak olacaktır buma ınanarak yapımına oncelık eden herkese tesekkur ederım…..

 3. AKKUŞUMUZA 3 YIL ÖNCE ANADOLU LİSESİ YAPILMAK İSTENDİ FAKAT YENİ YÖNETMELİĞE GÖRE NÜFUSU 10 BİN’DEN-ŞEHİR MERKEZİ-FAZLA OLAN YERLERDE AÇILABİLDİĞİNDEN,ANADOLU LİSESİ AÇILAMADI.
  FAKAT,BU YENİ YÖNETMELİK ÖNCESİ MÜRACAAT EDEN-ELİNİ ÇABUK TUTAN-SAMSUN M.VEKİLLERİ,İLİN EN KÜÇÜK İLÇESİ 2000(İKİ BİN) NÜFUSLU ASARCIK İLÇESİNE ANADOLU LİSESİ KARARI ALDIRIP,OKULU AÇTIRDILAR.
  SAYIN BELD.BAŞKANIMIZ LÜTFİ BEY, BENCE BU DURUMU GÖZ ÖNÜNE GETİRİP,SİYASİLERE VE ANKARADA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI,YATIRIMLAR VE TESİSLER DAİRE BAŞKANLIĞI+ORTAÖĞRETİM DAİRE BAŞKANLIĞI İLE İRTİBATA GEÇERSE VE BİRAZ KAMUOYU BASKISI İLE ANADOLU LİSESİNİ İLÇEMİZE KAZANDIRABİLİR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
  EĞER ANADOLU LİSESİ YAPILIRSA,İLÇEMİZİN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNİN ÖNEMLİ BİR KISMI İLÇE DIŞINA OKUMAYA GİTMEYECEK VE İLÇEMİZDE KALACAK,BU DURUM İLÇEMİZDE BİR ÜNİVERSİTE HAZIRLIK DERSANESİ YADA KURSUNUN AÇILMASINIDA SAĞLAYACAKTIR.VE AKKUŞUMUZUN EĞİTİM İHTİYACI SONA ERECEKTİR.
  ANCAK,TURİZM MESLEK LİSESİNİN İLÇEMİZE BİR FAYDA SAĞLAYACAĞINI İSE ZANNETMİYORUM,ZİRA FAZLA TERCİH EDİLMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.TAKDİR KAMUOYUNUNDUR.
  BİRDE LÜTFEN ARTIK AKKUŞ LİSESİNİ ÖNCE ŞU UCUBE BİNADAN KURTARIP,ADAM GİBİ BİR BİNAYA TAŞIMANIN YOLUNA BAKALIM.DİKKAT:BELEDİYENİN LİSE BİNA PROJESİ(HARİKAYDI)

 4. Akkuşlu olarak ilçemize Yüksekokul ve meslek lisesi açılmasını can-ı gönülden isteriz. Çocuklarımız, yeğenlerimiz, kardeşlerimiz uzağa gitmeden burada öğrenim görürler diğer yandan yurdun dört bir yanından talebeler gelir bu hepimiz için en iyisi olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar