ad

Yazar hakkında

7 Yorumlar

 1. hafız mustafa çubuk

  Değerli kardeşim ömür öncelikle sizi allahın selamıyla selam lıyorum.cok güzel duamızı başdan sona dinlemissin allah razı olsun diyor eleştirilerine teşekkür ediyorum duada hiç bir çelişki yok sizinde belirttiğiniz gibi şehadet kelimesi ile çene kapamak hepimize ve tüm müslümanlara nasip et yarabbi\” deniliyor.burada hepimiz kim tüm insanlık alemi peki müslümanlar kim allaha ve rasülüne iman eden insanlar ozaman burada tüm insanların son nefesde imanla gitmesi ve inanan insanların da yani müslümanların olakı bir hata yüzünden imansız gitmesine fırsat verme anlamında kulanılmıştır sana cok teşekkür ederim böyle bir eliştirini bizimle paylaştığın için ALLAHA EMANET OL

  Yanıt
 2. Ömür YEŞİLTEPE

  Amin diyorum bende .. Allah kabul etsin. Duayı sonuna kadar didik didik inceledim kendimde bu duada yer bulduğumu umuyorum.O yüzden amin diyorum. İmamın performansı çok cok iyi.
  Dua hakkında minik, minnacık miniminnacık bir yorum yapabilir miyim..?Duanın başında diyor ki \”Biz biliyoruz ki İslam dininde ırkçılık cinsiyet ve ülke ayrımcılığı yoktur.Yarabbi sen dinimizin birleştirici ve uzlaştırıcı olduğunu bilmeyenlere ve anlamayanlara bilme ve anlama kabiliyeti ver yarabbi\” Bu ne anlama geliyor? Ben şunu anladım bakalım doğru mu anlamışım. İslam dinine mensup kişilerde ırkın cinsiyetin ve ülkenin üstünlüğü yoktur.İnsan olan herkes islam dinine mensub olabilir.Herkese açıktır ayrım yapılamaz.Bunu anladım. Eğer benim anladığım doğru ise ve islam dininde ayrımcılık yok ise İslam dini belli kişilere ve çevrelere ait değil ise duanın son cümleleri ile çelişmektedir.

  Son cümle şöyledir \”Biz de her fani gibi ahiret yurduna çıkmadan evvel buyrun \’Eşhedu en la ilâhe illâllah ve eşhedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu\’ şehadet kelimesi ile çene kapamak hepimize ve tüm müslümanlara nasip et yarabbi\” deniliyor.Burada hepimize ve tüm müslümanlara derken bu ne anlama geliyor?Sadece müslümanlar için istekde bulunulmuş halbuki duanın başında ayrımcılık yok denilmişti.
  Bu noktada iki soru gündeme gelmektedir ve ben cevabını bilmiyorum
  1- İslam dini müslümanlar için midir yoksa insanlığın hepsini mi kapsamaktadır?
  2-Yüce yaradan Allah\’a (SEN) şeklinde hitap edilebilir mi?

  Sayın site yönetimi ihsan çam için bu yazıyı yapmış bulunmaktayım.İster yayınlar ister yayınlamaz kendi isteğine bağlıdır.Ancak ihsan çam 2 sorumu cevaplarsa sevinirim. Site yönetimi eleştiri ve soru kısmımı silebilir kendi isteğiyle amin dediğim kısmı da yayınlayabilir. Sonuçta duaya ben de amin diyorum.
  Not: site yönetimi ihsan çam bey CÜZ nedir ne anlamdadır neye denir? açıklar mısnız?

  Yanıt
 3. ALİ EFİOĞLU

  DEGERLİ HOCAMIZ MUSTAFA ÇUBUK AYRİYETTEN KAYIN BİRADERİM SİTE DE DOLAŞIRKEN GÜZEL DİLİNİZDEN YAPMIŞ OLDUNUZ DUAYI DİNLEDİK.ALLAH KABULL ETSİN/İST ALİ EFİLOĞLU.

  Yanıt
 4. EROL EFİLOĞLU

  ALLAH KABUL ETSİN.ÇOK GÜZEL DUALAR.AMİN AMİN AMİN.EFİLOĞLU AİLESİ/ İST

  Yanıt
 5. ahmet

  sevgili hocam dillerine sağlık allah razı olsun bizleri mest ettiniz böyle bir güzel alışkanlığı ilcemize kazan dıran kardeşlerimizden allah razı olsun diyor allah razı olsun

  Yanıt
 6. İhsan ÇAM

  Saygıdeğer Akkuşlulara ve Siteyi takip eden tüm kişilere saygılarımı sunuyorum. Hemşerimiz Hafız Mustafa ÇUBUK Hocamızın sesi ile canlı yapılan bu duayı dinledikçe seviniyorum. Mutlu oluyorum. Siz değerli hemşerilerimize manevi ve dini bir sorumluluğu da yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyorum. Çünkü zaman zaman site de haber yapacağız diye namazları kaçırıyorduk. Bu duayı dinledikçe iyi bir hizmet yapmanının gurur ile doluyor içim. Hatim okumaya katılanlara ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Hocamıza çok çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Kendisine bu teklifi götürünce hemen dedi, eldeki imkansızlıklara rağmen canlı yayın için gereken cihazları bularak canlı yayını gerçekleştirdi. Devamında ise bizlere gönderdi. Sİtemiz yapımcılarından İhsan GÜNEŞ’de teknik konularda bilgisini konuşturdu ve bu haber hazırlandı. İnanın çok duyguluyum. Çok gururluyum. Bizlere bu sevinci yaşatan ve bu konuda elinden geleni yapanlara şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız ve bizlere bu güzel duyguları yaşattınız. Hepinizden ve duayı dinleyenlerden de Allah Razı Olsun. Akkuşlulara ve siteyi takip edenlere bu hizmeti sunmaktan da gurur duyduk. Bu hizmetlere layık bizim insanlarımız.

  Yanıt
 7. mahmut ,mehmet,ahmet SENCAR

  ben atakoy aşağı zembekten sıtenıze katılan bır vatandasım bu kuranı kerım hatmını gerceklestıren mustafa hocamıza ve emeği gecen tüm arkadaslara tesekkur eder ve hepınızı kutlarım…..

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ