16 Temmuz 2024 Sal

Akkuş Belediye Başkanı Adaylarına Soruyoruz: İlçemize Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması, MYO’na Yeni Bölümlerin İlave Edilmesi ve Yeni Hastane Yapılması ile En az 5 Uzman Doktorun İlçede Görev Yapması Konusunda Neler Düşünüyorsunuz?

Sizce Başkan Adayları Cevap Verecekler mi?

Akkuş Belediye Başkanı Adaylarına Soruyoruz:

İlçemize Meslek ve Endüstri Meslek Lisesi Açılması,

MYO'na Yeni Bölümlerin İlave Edilmesi ve

Yeni Hastane Yapılması ile

En az 5 Uzman Doktorun

İlçede Görev Yapması Konusunda

Neler Düşünüyorsunuz?

Akkuş İlçesini Yönetmek için Belediye Başkanlığı görevine talip olup, partilerince aday gösterilen tüm adaylara başarılar diliyoruz. Seçimlerin galibinin Akkuş İlçesi olmasını temenni ediyorum. Akkuş kazanırsa zaten herkes kazanır. Ama Akkuş kaybeder ise tüm Akkuşlular kaybeder.

Belediye Başkanlığı görevine talip olan adayların projeleri ve yapacakları çalışmalar henüz bizlere ulaşmadı. Daha doğrusu herhalde bizi Akkuş'ta oy kullanmayacak diye Başkan adayları bizlere ve Akkuş İlçesi İnternet sitesine çalışmalarından söz etme gereği duymadılar. Söz etme gereği duymadıkları gibi haber gönderme gereği de duymadılar. Herkesin canı sağ olsun. Bizim için sorun değil. Çünkü biz bu siteyi kurarken seçimler üzerine kurmadık. Bu site kurulduğu günden bu yana 4-5 seçim geçirdi.

Akkuşlular adına hizmet yapan Akkuş İlçesi İnternet sitesi, seçimlerin nabzını tutmaya devam edecektir. Başkan adayları bize çalışmalarını anlatma ya da gönderme gereği duymayabilirler. Bu defa biz onlara Akkuşlular adına, Akkuş İlçesi İnternet Sitesi adına ve İhsan ÇAM olarak sormak isteriz.

Akkuş İlçesi Belediye Başkan Adayları;

Akkuş ilçesine meslek ve endüstri meslek lisesi açılması için yaptığımız kampanyaya katılmadınız. Peki! Öğrenmek isteriz. Siz Akkuş'a meslek ve endüstri meslek lisesi açılmasını istiyor musunuz? İstiyorsanız bu güne kadar herhangi bir çalışmanız oldu mu? Seçimi kazanırsanız bu konuda hangi çalışmaları yapacaksınız? Örneğin okul için arsa gerekmesi halinde hemen arsa tahsis edecek misiniz?

Akkuş Meslek Yüksekokuluna 2 yeni bölüm açılması gündemde olduğunu herhalde hepimiz biliyoruz. Belediye Başkanı adayı olduğunuza göre bu konuda herhalde elinizde bilgi vardır. MYO'na 2 yeni bölüm açılması için çabalarınız var mı? Bu güne kadar kaç aday Akkuş MYO'nu ziyaret edip, okul hakkında ve yeni açılacak bölümler hakkında bilgi aldı?

Sağlık konusunda Akkuş ilçesi kim ne derse desin gereken hizmeti ne yazık ki alamamıştır. Başkan adayı olduğunuza göre sanırım Akkuş Devlet Hastanesine giderek gerekli bilgileri almışınızdır. Size göre Sağlık konusunda Akkuş'un hangi hizmetlere ihtiyaçları var? Yeni bir hastane binası yapılması için çabası olan var mı? yada çaba gösterilecek mi? Yeni Hastane yapılana kadar. En az 5 Uzman Doktorun hastanede görev yapması için sizlerin çabası olacak mı? Bildiğim kadarı ile hamile kadınların karnındaki bebeklerin canlı mı ölü mü olduğunu gösteren ultrasyon cihazının olmadığını biliyordum. (Yeni alım yapıldı mı bilmiyorum.) Hamile bir bayanın Allah kimseye vermesin ama bebeği anne karnında ölmüş ise; Akkuş hastanesinde cihaz olmadığı için bakılamıyor ve hasta hemen Ünye sevk ediliyor. Ünye Akkuş yolunda hayatını kaybeden hastaları isterseniz sayalım. Şimdi 5 adaydan bir tanesi bir kampanya başlatsa da eski para ile 50 milyar civarında olan bu ultrason cihazının hastaneye alınması için kampanya başlatabilir. Siyaset demeyeceğiz böyle bir kampanya başlatıldığı anda haber yapacağız. 

İddiasız seçim kazanılmaz. Sizler hangi iddialar ile seçimi kazanacaksınız. Örneğin ilk seneki başkanlığınız döneminde tüm köylere minibüs seferli kayacağınızı bunu başara massanız  istifa edeceğinizi söyleyebilir misiniz? Ya da siz hangi hizmeti alamazsanız başkanlığı bırakacağınızı söyleyebilir misiniz?

Sayın adaylar Akkuş ilçesinde Belediye Başkanlığı seçimin kazanmak çok kolay değil. Akkuş'a hangi inandırıcı hizmetleri yapacağınızı halka iyi anlatmanız gerekmektedir. Anlatamayan seçimi kaybeder. Ülkede Aday adaylığı dönemlerinde yaşananları herhalde kimse unutmaz. Kendini iyi tanıtamayan ve halkın desteğini tam olarak yanına alamayanlar aday yapılmadı. Kamuoyu oluşturamayan aday olarak seçilmediler. (Sanki parti ili ve merkezi seçiyor adayları diyenleri duyar gibiyim.) Sen aday adayı kardeşim 4×4 seçim çalışması yaptığını, reklamını çok iyi yaptığını ve ilçede kamuoyu oluşturduğunu, gündemin senin olduğu bir çalışma yaptığını söyleyebilir misin? Evet olsa idi cevabın parti zaten seni seçerdi. Çünkü bizim bildiğimiz demokrasilerde durum böyle oluyor. Bunun dışında olanlar varsa. Bunun adına ne deneceğini biz bilemeyiz

Başkan adayları öyle bir çalışma ve iddianız olsun ki; herkes sizden söz etsin. Kamuoyu oluşsun. Gündem siz olun. Siz olun ki; seçimi kazanın.

5 belediye başkanı adayına bu kadar ipucu yeter herhalde.

Sorulan sorulara cevap verildiği anda haber yapılacaktır.

Akkuş ilçesindeki seçimlerin sağlık ve huzur içinde geçmesi temennisi ile

İhsan ÇAM

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Eğer zekeriya efiloğlunun projelerne bir göz atsaydınız akkuş meslek lisesi akkuş myo ile ilgili projerili görürdünüz saygılarla

    SİTE YÖNETİMİ: Sitemize söz konusu projeler ulaştırılır ise haber yaparız. Ama Akkuş internet sitesine eyvallahı olmayanların da illa ki haberini yapacağız diye bir derdimiz yok. Diğer ilçelerde adaylar önce basın kuruluşlarını ziyaret ediyor ve projelerini anlatıyorlar. Bu günde Başbakan Medya Basın Kuruluşları ile toplantı yaptı. Ama Akkuş İlçesindeki 7 aday da ilçe adına kurulan internet sitelerini uzak durmak için çaba harcıyorlar. Herhalde 7 adayın da seçimi kazanması kesin gibi geliyor kendilerine. Ne diyelim hayırlı olsun.

  2. ben var olan adaylar arasında daha önce bunları kendi beldesinde yapmış, bu hizmetlere kendini vermiş başkana, gönül başkanın, bunlara eğileceğinden eminim.Fikri Çamğlu.Eğitim konusunda mille eğitime kendi belediye binası dahi,l bağış yaparak gelen öğretmelerinde her ihtiyacını karılamıştır.Yalnız sayın site yönetimi yukarıda ki yazınızda sizlerinde tepkili olmaması gerektiğini görüyorum zira bütün büyüklerimiz bile medyayı kendi çıkarı için kullanırken…bu konuya dikkat ama belirttiğinizde haklısınız cidden icraatlerde bu sayfada yer verilmeli.Ve yine fakat demek durmuunda kalıyorum ki yazdığınız bazı hizmetlerin direk belediye ile alakalı olmamasına rağmen, sizin belediyeden atama beklemeniz ilginç.En basitinden 5 uzman doktoru ne yazık belediye başkanı olan yırtınsada zor getirir sağlık bakanlığına bağlı konudur.Ama destekledğimiz adayamızın daha önceki yırtıcı çalışmları ile bunu bile başarabileceğini kendi adıma düsünmekteyim.Hizmet için güzel sorular kibarlıkla kendimizi ifade etmeliyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar