17 Haziran 2024 Pts

Aldığımız Ödüller

Sitemizin Çalışmaları Ödüllendirildi

 

   

                                                      Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL Sitemize Plaket Verdi

 

Ceyhanlı ve Külekçili Köyleri Derneklerinden

Sitemize Plaket ve Yazılı Teşekkür Belgesi

Ceyhanlı ve Külekçili Köyleri Dernekleri

Birlikte Organize Ettikleri (İstanbul)

 2012 Bahar Şenliği Organizasyonunda

  www .akkusilcesi.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesini

Plaket ve Yazılı Teşekkür Belgesi İle Ödüllendirmişlerdir

 

Site Yönetimi ve Tüm Site Ekibi Olarak

Her İki Dernek Yönetimlerine ve Üyelerine Çok Teşekkür Ederiz.

Güveninize Layık Olmaya Çalışacağız

 

 

Çaybaşı İlçesi İlküvez Beldesinden

Sitemiz Hakkında Yazılan Bir Yazı

Komşu İlçe ve Beldelerin

Sitemiz Hakkındaki Düşünceleri Bizim İçin Önemlidir

Selamlar site yöneticileri. Aslen Çaybaşı İlküvez Beldesindenim. Web sitelerinde gezerken  www .akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesine rastladım.

Bir bakalım Akkuş nasıl anlatılmış dedim. Sitenizi tepeden tırnağa inceledim ve hayran kaldım. Gerçekten İlçesini seven, değer veren insanların bir araya gelerek bu siteyi oluşturdukları kanaatine vardım. Takip etmemek için bahane bulmak zor…

Süpersiniz. Tebrik ve teşekkürlerler… 08.02.2012

Talip Kocakoç

talipkocakoc@gmail.com Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

 

 SİTEMİZE VERİLEN ÖDÜLLER

 

 www.akkusungucu.com

Akkuş'un Gücü Televizyonu ve İnternet Sitesi

Sitemizi Plaket Ödülü İle Ödüllendirmiştir.

03.12.2011

03.12.2011 Cumartesi günü akşamı www. akkusilcesi .com Akkuş İnternet Sitesi Yapımcıları İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ'i Canlı Yayında Konuk eden www.akkusungucu.com Akkuş Gücü Televizyonu yapımcıları Yılmaz ÇAM ve Mehmet ÇAM, canlı yayın başladıktan kısa bir süre sonra Akkuş İnternet Sitesinin Yapımcıları iki İhsan'nın Akkuş'un Gücü Televizyonunun kurulduğu günden bu yana kendilerine yardımcı olduğumuzu, devamlı destek gördüklerini ifade ederek, bu desteklerden ötürü ve Akkuş İnternet Sitesinin başarılı çalışmalarından ötürü bizleri plaket ile ödüllendirmişlerdir.

Akkuş İnternet Sitesi ve Akkuş'un Gücü Televizyonu

Site Yapımcıları Plaket Töreni Sırasında

El Ele, Omuz Omuza verdiklerini

bir kez daha gösterdiler. 

İhsan ÇAM'ın Plaketini Mehmet ÇAM Verdi 

 İhsan GÜNEŞ'in Plaketini Yılmaz ÇAM verdi.

 

ORMANCIK KÖYÜ MUHTARI

KAYA IŞIK'TAN

SİTEMİZE TEŞEKKÜR MESAJI

Sayın Akkuş site yönetimine

çok teşekkür ediyorum.

Tekrar 32 köyün sayfasını yayına açmanız

beni şahsen çok memnun etmiştir.

Ben burada yine Akkuş sitesine

Akkuş adına haber ettiğiniz için çok çok teşekkür eder,

başarılarınızın her zaman yanındayız.
Ormancık Köyü Muhtarı Kaya IŞIK

 

 

 Yrd. Doç. Dr. Şahin EFİL'den

Sitemiz Yapımcılarına Tebrik

İhsan GÜNEŞ ve İhsan Çam'ı

Akkuş sitesi için yapmış olduğunuz

katkılardan dolayı tebrik ederim. selamlar….

Yrd. Doç. Dr. Şahin EFİL


 

 

 Meyvalı Köyü Muhtarı Zehni ÇONOĞLU'nun

Sitemize Teşekkür Mesajı

Ordu İli Akkuş İlçesi Meyvalı Köyü Muhtarı Zehni ÇONOĞLU, Sitemize yapmış olduğu açıklamada; Sitemiz Yönetimini ve tüm Site ekibini başarılı çalışmalarından ötürü tebrik etmektedir.

Sitemiz Meyvalı Köyü Muhabiri Dursun TAVŞANCI aracılığı ile sitemize Teşekkür Mesajını ulaştıran Meyvalı Köyü Muhtarı Zehni ÇONOĞLU, yapmış olduğu açıklamada; "Uzun yıllardır çalışmalarınızı yakından takip ediyorum. Zaman zaman da köyümüze kadar gelerek yapılan çalışmaları ve köyümüzün ihtiyaç duyduğu hizmetleri yakından görmüştünüz. Köyümüz İspenli Köprüsünün yapılması için sitenizde aylarca, yıllarca haber yaptığınızı biliyor ve hep sizleri yanımızda, yanıbaşımızda var olduğunuzu hiç unutmadık. Köprünün daha proje aşamasının bile gündeme gelmediği dönemde, İhsan ÇAM'ın bizzat köyümüze gelerek, benimle görüşmesi ve beraberinde geldikleri İl Encümene, konunun önemini özenli anlatması bizleri çok sevindirmiştir.

Köyümüze göstermiş olduğunuz yakın ilgiye ayrıca teşekkür ediyorum. Siteniz Muhabiri Dursun TAVŞANCI'da her an her saniye köy ile temasta olmakta olup, yapılan çalışmaları ve köyün ihtiyaç duyduğu hizmetleri sık sık gündeme getirmektedir. Siteniz Yönetimine, Site Yapımcılarına ve siteniz ekibine, Köyümüz Muhabirine; Meyvalı Köyü Köy İhtiyar Heyeti ve Köy Muhtarı olarak ayrı ayrı teşekkür ediyoruz." dedi  06.12.2011

 

Sample Image

ÇAYIRALAN YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİNDEN
SİTEMİZE PLAKET

Ağustos 2008


3. AKKUŞ KURULTAYININ YAPILDIĞI SAATLERDE, BEKLENMEDİK BİR SÜPRİZ İLE KARŞILAŞTIK
ÇAYIRALAN DERNEK BAŞKANI AZMİ DURAN BİR KONUŞMA YAPMAK ÜZERE SAHNEYE ÇIKTIĞINDA 
KÜRSÜYE GELME NEDENİNİN, "AKKUŞ İNTERNET SİTESİNİN BAŞARILI ÇALIŞMALARININ DERNEĞİMİZ YÖNETİM KURULUNCA ÖDÜLLENDİRİLMESİ DÜŞÜNÜLMÜŞ VE PLAKET İLE SİTE YÖNETİMİ ÖDÜLLENDİRMİŞTİR."  SÖZLERİ SALONDA YANKILANIYORDU.
Plaket töreni için sanheye çıktığımızda, başarının sadece site yönetimi ile sınırlı olmadığını, sitemiz ailesindeki her ferdin ve siteyi takip edenlerinde bunda çok fazla katkıları olduğunu düşünerek, O anda salonda bulunan, Sitemiz Temsilciler, Muhabirleri, yazarları, Genel Sekreteri, Üst Danışma Kurulu Üyelerimiz ve diğerlerini hep beraber ödülü almak için sahneye davet ettik.
Çayıralan Dernek Başkanı Azmi DURAN, başarılı çalışmalarımızdan dolayı ve ilçenin, beldeleri, köyleri ile tanıtımından dolayı, sitemizi ödüllendirdiklerini dile getirerek, plaketi Sitemiz Yapımcılardan İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ'e sunmuşlardır. Bizlerde Ödülü, Sİtemiz Genel Sekreteri Sevinç ÇAM, Yazarlarımız Sevda ÇAM ve Erdal KORKMAZ ile Sitemiz Kocaeli-İstanbul Koordinatörü Yaşar EFİLOĞLU, olmak üzere hep birlikte aldık. 

 
Sample Image
Dernek Yönetimince Sitemize Sunulan Plaketteki
Sözleri Sizler ile Palaşalım istedik.
 
Akkuş İnternet Sitesi olarak, Çayıralan Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin, bizlere layık gördüğü bu çok değerli ödülü almaktan gurur duyduk. Kurulalı çok kısa bir süre olmasına rağmen, yaptıkları çalışmalar ile ilk günlerden güzel çalışmalar yapan ve yapmaya gayret gösteren Çayıralan Derneğinin başarılı çalışmalarını bizde tebrik ediyoruz. Güvenlerine layık olmaya çalışacağız. Hep Beraber Çayıralan için, Akkuş için ve Akkuşlular için çok daha başarılı çalışmaları yapacağımıza inancımız sonsuzdur.
 
Sample Image
Çayıralan Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı
Azmi DURAN'nın 3. Akkuş Kurultayında Bir Konuşma Yaptı 

Sample Image

 

 

 

Akkuş Kaymakamlığı
Akkuş İnternet Sitemizi
İlçemizin tanıtımı ile ilgili yaptığımız çalışmalardan dolayı
Kaymakamımız Yaşar AKSANYAR tarafından
Takdirname ile ödüllendirmiştir.
 
 
……………………..
 

 

Akkuş Kaymakamlığı Akkuş İnternet Sitemizi, İlçemizin tanıtımı ile ilgili yaptığımız çalışmalardan dolayı Kaymakamımız Yaşar AKSANYAR tarafındanTakdirname ile ödüllendirmiştir.

 

 

Kaymakam Yaşar AKSANYAR''ın 2.Akkuş Kurultayında bizler için söyledikleri

Sizlere İki kardeşimden söz etmek istiyorum. İki İhsan'dan Ankarada İkamet ediyorlar. Afişi görüldüğü gibi  www .akkusilcesi.com Akkuş İnternet Sitesi Yapımcıları iki güzel insanı sizlere takdim ediyorum. Akkuş için Akkuş'u dünyaya tanıtmak için durmadan çalışan ve burada da bizlere sinevizyon gösterisinde bulunan bu arkadaşlara çok şey borçluyuz. Bu Kurultayın ve Festivalin yapılmasında ve bu aşamalara gelmesinde bu arkadaşların çok emekleri oldu. Derler ya tohum olmadan bir şey olmaz diye işte Bu Kurultayın ve Festivalin yapılması önerisi ve ilk hazırlık aşamasını arkadaşlar yapmışlardır. Sizlerin adına kendi adıma Akkuş İnternet Sitesi Yapımcıları İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ'i tebrik ediyorum.

 

  

SALMAN BELEDİYE BAŞKANI ÇALIŞMALARIMIZI DEĞERLENDİRDİ

Bizler sizlerin hizmetlerini fark edemesek de inanıyorum ki Akkuş Tarihi size hak ettiğiniz değeri verecek ve adınızı yazacak Salman Belediye Başkanı Murat KEMENT

 

 

 

AK PARTİ AKKUŞ İLÇE BAŞKANI HÜSEYİN TÜRK'TEN ÇALIŞMALARIMIZA TEBRİK 

İlçe Başkanımız Hüseyin TÜRK Site Yönetimimizi telefon ile arayarak çalışmalarımızı tebrik etti. İlçe Teşkilatı olarak Akkuş''un sorunlarını takip ettiklerini Ordu Milletvekilleri ile diyalog içinde olduklarını birlik ve beraberlik içinde hareket ederek güzel memleketimizi kalkındırmak için çalışmalarımızı sürdürmemiz gerektiğini söyledi.

  

AKKUŞ BELEDİYE BAŞKANI LÜTFİ EFİL

"Gerçekten Akkuş'umuzun Dünya'ya açılan penceresi sizlersiniz."

Değerli Akkuş İnternet Sitesi idareci ve çalışanları çalışmalarınızı büyük bir ilgiyle takip ediyoruz. Gerçekten Akkuş'umuzun Dünya'ya açılan penceresi sizlersiniz. Özelliklede yeni tasarımınız son derece profesyonel. Menü, On-line hizmetleri ve linkler çok ustalıkla hazırlanmış. Güzel Akkuş'umuzun güzel yönlerini özenle sunuyorsunuz.Umarım siteniz çok daha gelişecektir. Bu konuda her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerimle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL

 

  

 

SEFERLİ BELDESİ

SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKULU

OKUL AİLE BİRLİĞİ DERNEĞİNDEN

SİTEMİZE ÖDÜL

2008 YILI

SEFERLİ İLKÖĞRETİM OKULUNUN İHTİYAÇ DUYDUĞU CİHAZLARIN VE ÇEŞİTLİ MALZEMELERİNİN TEMİN EDİLMESİNDE, SİTEMİZİN SEFERLİ COM VE SEFERLİ NET İnternet siteleri ile birlikte açmış olduğumuz yardım kampanyasından dolayı, Okul Aile Birliği Derneği, tarafından Plaket ile ödüllendirildik.

 

Okul Aile Birliği derneği ve İstanbul'da Yaşamını Sürdüren birçok kişi ve kuruluşlarca ortaklaşa düzenlenen okula yardım ve ödül töreninde, sitemiz adına plaketi köşe yazarımız Erdal KORKMAZ almıştır. ( Davetli edildiğimiz halde gecede bulunamadığımız için çok üzgünüz ve geceye katılanlardan ve Okul Aile Birliği Derneği ile Eğitimcilerimizden özür diliyoruz.) Ayrıca İstanbul'dan plaketi bizlere Ankara'ya gönderen Muhittin KOCAOĞLU'NA çok teşekkür ediyoruz.

Site yönetimi olarak böyle bir beklenti içinde değildik. Çünkü Akkuş İlçesindeki her okula ve öğrencilerimize ve İdarecilerimiz ile Öğretmenlerimize yardımcı olmak bizlerin en büyük görevi olmalı diye düşünüyoruz. Ancak nezaketlerinden dolayı Seferli İlköğretim Okulu, Müdür Baş Yardımcısı Ergün TÜRKMEN'e, Okul Aile Birliği Derneği Yönetimine ve diğer kişilere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 Sitemiz

Ünye gazeteciler cemiyeti tarafından

plaketle onurlandırıldı.

Ağustos 2007 

Sitemiz, internet gazeteciliği ile

mesleğimize Akkuş'un tanıtımına,

sosyal ve kültürel hayatına katkılarımız anısına

Ünye Gazeteciler Cemiyetinden ödülünü alırken 

 

Bu ödülümüzde siz saygıdeğer ziyaretçilerimizin katkısı çok büyüktür.

 

  

Akkuş İnternet Sitesine bir ödülde Akdatder derneğinden

Damyeri-Tuzak Köyleri Derneği ( AKDATDER )

Yönetim Kurulu
Sitemizi, yaptığımız başarılı çalışmalardan dolayı

plaket ile ödüllendirdi

Temmuz 2007

d8.jpg d1.jpg
Dernek Başkanı Necdet DEMİR, Sitemiz Yönetim Kurulu İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ'e Akkuş İlçesinin tanıtımından ve ilçenin sorunlarının en iyi şekilde yansıtılmasından, Akkuşluların ve ilgili kurum kuruluşların dikkatinin Akkuş'a çekilmesinden, ilçenin ihtiyaç duyduğu bir çok hizmetlerde katkılarından dolayı, Dernek Yönetim Kurulunun almış olduğu karar gereğince,  Akkuş İnternet Sitesinin Plaket ile ödüllendirilmesi kararı uyarınca Başkan DEMİR bizzat yönetimimizi tebrik ederek, plaketi vermiştir. Plaketi aldıktan sonra teşekkür konuşması yapan İhsan ÇAM
" Dernek Yönetim Kurulunun çalışmalarını yakınen bildiğimiz ve Yönetim Kuruluna inandığımız için burdayız. Özellikle Damyeri ve Tuzak Köyleri sakinlerinin de Dernek Yönetim Kuruluna yardımcı olmalarını ve inanmalarını bekliyorum. Desteğiniz arttığı sürece Yönetim Kurulu çok daha başarılı çalışmalara imza atacaklardır. AKDATDER Derneğine ve sizlere çok teşekkür ediyorum." diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Sitemize bir ödülde Akkuş Belediyesinden

Ağustos 2006

Sitemiz

Akkuş Belediyesi Başkanı

Sayın Lütfi EFİL tarafından plaketle ödüllerildi. 

 

 

 

Niçin

 www .akkusilcesi.com?

25 Eylül 2007

Değerli Okuyucular!
Bugün okuyacağınız bu yazı, başlıkta adresini yazdığım INTERNET sitesi hakkında olacaktır. Hepinizin malumudur. Günümüz bilgi çağı olarak adlandırılmaktadır. İnsanoğlu, kendi varlığının farkında olan, kendini gerçekleştirmek üzere bu dünyada bulunan sosyal bir varlıktır.Günümüzde insanoğlunun ulaştığı bilgi birikimi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler, gerçekten heyecan vericidir.O kadar hızlı bir gelişim çağı yaşıyoruz ki, bazen iki bin yıllık bilgi birikimleri iki saniyede değişebiliyor. Baş döndürücü bir şekilde gelişen bilimsel ve teknolojik gelişmeler insanoğlunu olumu veya olumsuz etkiliyor.

Her meydana gelen olaya iyi niyetle bakarsanız, sonuçları da iyi olacaktır. Bendeniz bütün gelişen olaylara yararlılık penceresinden bakanlardanım. Bu konuda anlayış birliği sağladıktan sonra zaman zaman yazdığım Akkuş internet sitesi ile ilgili olarak gelişen bir konuda sizlerle duygularımı paylaşmak istiyorum. Daha önceleri sitenin bir amblemi yoktu. Şu an haberlerini okuduğumuz sitemizin sağında ve solunda yeni logolar görmektesiniz. Logolardan biri Ordu ilimizi, amblemde Akkuş ilçemizi sembolize etmektedir. Bu yeni amblemli görüntü sitenin muhtevasına ve evrenselliğine yakışmış. İsabetli bir yenilik ve iyi bir gelişme olmuş. Alınan karar yöremize ve insanlarımıza hayırlı olsun. Allah gayret edip emek verenleri utandırmasın.

Niçin  www .akkusilcesi.com ?

Sorunun cevabını bu yazıyı okuyunca daha iyi anlamış olacağız. Günümüz itibarıyla 240 bin ile 245 bin Akkuşlu insan dünyanın değişik bölgelerinde yaşamaktadır. Her ne kadar 49 bin Akkuşlu, Akkuş topraklarında ikamet ediyor olsa da, gurbetteki Akkuşlular bu yörelerle ilişkilerini kesmiş değiller.Bir kısmı gurbette çalışarak geride bıraktığı ailesini kendi köyünde geçindirmenin gayreti içinde. Bazısının annesi ve babası henüz o topraklarda hayat mücadelesine devam ediyor. Pek çoğumuz ölülerimizi bu topraklara geri getiriyoruz. Bu topraklara en sevdiklerimizi bırakıp gidiyoruz. Demek ki; bu topraklarda vazgeçemeyeceğimiz bir çok değerlerimiz var.

Yine bu toprakların çocukları olup okuyup bir meslek sahibi olmuş , pek çok kariyer sahibi insanımız gurbetten bu yöreler için bir şeyler yapmanın gayreti içindelerdir. En iyi örneğini  www .akkusilcesi.com olayında görmekteyiz. Karadeniz Haber Postası gazetesinde yazı yazan bazı dostlarım bunların canlı örnekleridir. Onlar kendi memleketlerinden onlarca kilometre uzakta olmalarına rağmen, kendi öz yurdu bildikleri yörelerinin sorunları ile ilgilenmekteler.

Son zamanlarda insanların arasında şöyle bir söz çok sık kullanılmaya başlandı: " Teknoloji ilerledi, iletişim gelişti, dünya küçüldü." Aslında dünyanın coğrafi olarak küçüldüğü filan yok. Ancak dünyanın bir köşesinde bir olay olsa, gelişmiş teknoloji ve iletişim sayesinde, anında dünyanın çok uzak bir köşesindeki insanlar bundan haberdar oluyorlar. Bu gelişen iletişim ve teknoloji sayesindedir ki, Türk insanı Güney Asya'daki asrın felaketinden haberdar oldu ve onların yardımlarına koştu. Yine bu sayede Orta Asya da meydana gelen insanlık dışı olaylardan haberdar oluyoruz. Eğer bu gelişmeler olmasaydı, belki çok geç haberimiz olacak ve yardımlarımız da gecikecekti.

Eskiden insanlar en yakın bir kasabadaki akrabalarından bile haber almakta güçlük çekiyorlardı. Çünkü bunlarla haberleşmeyi sağlayacak hiçbir vasıta yoktu. Bırakın telefonu, alt yapısı bile yoktu. Faks yok, elektrik yok, telefon yoktu. Yokluklar sıralanmış, insanlar çaresizlik içerisinde fakat hayat devam ediyordu. Geçmişten bir örnek:

Akkuş'tan Ünye'ye gideceksiniz bir gün öncesinden yola çıkacaksınız. Geceleyin bir yerde konaklayacaksınız, ertesi günü Ünye'ye varılacak, işler görülüp tekrar geri dönüş için zahmetli bir yolculuk daha başlayacak. Bu yolculuk normal şartlarda 4 gününüzü alıyordu. Oysa günümüzde öyle mi? Sabah namazı sıcak yatağınızdan kalkıyorsunuz, evinizin önünden Minibüslere biniyorsunuz. Henüz Ünyeliler yatağından kalkmadan bu ilçeye iniyorsunuz. Bu ulaşımda varılan bir ilerlemedir. Ulaşımın yanı sıra iletişimde de muhteşem gelişmeler oldu. Ev telefonlarının nasıl kullanıldığını öğrenemeden ceplerimize telefonlar girdi. Ev telefonları, cep telefonları, uydu aracılığı ile TV. Yayınları derken Bilgi Çağının en büyük sembolü Bilgisayar evlerimize girmeye başladı.

Henüz bilgisayarı kullanmayı öğrenirken bir gün " Dünyanın En Geniş Haber Ağı" denilen " İNTERNET" ağı ile tanıştık. Hayatımıza öyle bir girdi ki, günlük yaşantımız tamamen değişti.artık. Dünyanın neresinde olursak olalım en uzak bir bilgi ve belgeye en kısa zamanda ulaşabiliyoruz.

Bütün bu gelişmeler karşısında elbette yurdum insanı kendisini yenilemek için bir şeyler yapacaktır. Böyle yararlı bir teknolojik gelişme olur da Akkuşlu boş durur mu? Biliyorum cevabınız hep birden " Boş durmaz" olacaktır. Bizlerden birisi olan ve yine Ankara'da geçimleri için bulunan çok kıymetli iki Akkuşlu dostumun girişimleri sayesinde mükemmel bir " İNTERNET SİTESİ" oluşturuldu. Güzel Akkuşumuzun her yönüyle tanıtımının yapıldığı bir internet sitesi var artık. Bu site internette yerini aldığı günden itibaren Akkuşlular tarafından büyük bir beğeni ile takip ediliyor ve takdir ediliyor.  www .akkusilcesi.com sitesi Akkuş ve Akkuşlu için pek çok yeni şeylerinde öncüsü ve miladı olacak gibi görünüyor. Bu site meyvelerini vermeye başladı bile. Akkuş ilçesi ile ilgili yapılan Festival ve Kurultayları sayfalarında yayınlayarak ilçemizin dünya çapında tanıtımına büyük katkı sağladı. Akkuş'ta yapılması düşünülen ve gerçekleştirilen; sosyal, kültürel, ekonomik bütün faaliyetler bu site aracılığı ile dünyaya duyurulmuş oldu.

Pek çok Akkuşlu bu site sayesinde doğup büyüdüğü memleketinde nasıl bir gelişme olduğunu öğrenme fırsatı buldu. Belki Akkuş'u hiç görmemişti, fakat Akkuşluydu. Ancak kendi çocuklarına benim doğup büyüdüğüm ilçem ve köyüm şöyle güzel, böyle harika dediği halde, böylesine güzel bir coğrafyayı onlara gösterememenin ezikliği içerisindeydi.  www .akkusilcesi.com sitesi açıldıktan sonra bu mahcubiyet ve hasret bitti. Gururla bilgisayarın başına geçti. Kilometrelerce uzakta olan ilçesi ve köyü artık bir tuşa dokunuşla elinin altındaydı. Akkuşlu olmanın dayanılmaz hasreti ve özlemini site aracılığı ile gidermeye başladı. Çok seviniyordu. Haklı bir sevinç ve heyecan içindeydi. Gidip göremediği, gezip dolaşamadığı o yem yeşil ormanları, buz gibi serin sulu dereleri, renge renk çiçekli tepeleri, dağları masmavi gökyüzünü evinin bir köşesinde çoluk çocuğu ile seyrediyordu. Meğer onunda memleketine ait bilmediği ne kadar güzel şeyler varmış.. Koyunlarını, ineklerini otlattığı yemyeşil bozkırları, orman kenarlarını heyecanla çocuklarına gösteriyordu:

-İşte bakın! Tam şurası bizim köyün girişi. Bak, bak! Şurası da Akkuş'un Argan tepesinden görünüşü. Nasıl da büyüleyici değil mi çocuklar? Siz hele bizim çocukken balık yakaladığımız o dereleri bir görseniz.Bembeyaz, masmavi buz gibi suları vardı.Sisi ve dumanı hiç eksik olmayan yaylaları bir başka olur yaz aylarında memleketimin. Çocuklar benim ilçem Karadeniz de bir başkadır.

Uzak hayallere daldı bir an. Sitede gezinirken kendisini memlekette hissetti.Gözleri yaşlandı yüreği buğuladı. Siteyi yapanlara bir mesajla teşekkür etti. İyi ki bu site açılmış diye düşündü içinden.

Bir eğitimci olarak benim de öncelikli görevim; güzel ilçem Akkuş için yapılan bu yararlı faaliyetleri takdir etmek.  www .akkusilcesi.com sitesinin oluşturulmasında yayınında ve yaşatılmasında büyük emeği bulunan sevgili dostum İhsan ÇAM ve İhsan GÜNEŞ beyleri tebrik ve takdir ederim. Bu duygularımı siz değerli hemşerilerim ve okuyucularımla paylaşmak istedim. Beni ve Akkuşluları derinden etkileyen " İnternet Sitemiz" inanıyorum ki pek çok insanımızı da heyecanlandırıyordur. Daha güzel faaliyetlerde ve güzel günlerde buluşmak üzere hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Ali KURU
Eğitimci-Yazar 

 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar