15 Haziran 2024 Cts

Ünye Kent Gazetesi Akkuş’a Meslek Lisesi Açılması İçin Düzenlediğimiz İmza Kampanyasını Haber Yaptı

Ünye Basının Gösterdiği İlgiyi Akkuşlular Gösteriyor mu acaba?

 Ünye Kent Gazetesi

Akkuş'a Meslek Lisesi

Açılması İçin

Düzenlediğimiz İmza Kampanyasını Haber Yaptı

Akkuş'ta Meslek Lisesi için imza kampanyası

2 Ocak 2014 Perşembe 23:00
Akkuş’a Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için Akkuş İlçesi İnternet Sitesi İmza Kampanyası başlattı.

 

Akkuş’ta www.akkusilcesi.com tarafından daha önce Meslek Yüksekokulu’nun açılması için başlatılan kampanya bu kez lise için başlatıldı. Akkuş’ta yayın yapan internet haber portalının öncülük ettiği kampanyaya ise yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce Akkuşlu destek oldu.

İmza kampanyasına ilişkin açıklama yapan site yapımcılarından İhsan Çam, “Akkuşlu 60 senedir Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için beklerken, sahildeki ilçelere ise yarışırcasına Meslek Lisesi yapılmaktadır. Zaten Ordu ilindeki en büyük sıkıntı ilçeler arasındaki dengesiz gelişme oranı değil midir?” dedi.

Yetkililere çağrı yapılarak destek istenen açıklama şöyle:

“1999 Yılında hizmete giren Akkuş İlçesi İnternet Sitesi kurulduğu günden beri 15 senedir Akkuş İlçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için sürekli çaba harcamıştır. Yakın bir tarihte ilçedeki yetkililer ile görüşülmüştür. Alınan cevapta ise; konu ile ilgili istişarelerin devam ettiği belirtilmiştir. Konu ile ilgili olarak istişare dönemi çoktan geçmiştir. Zaman konuşmadan çok icraat zamanıdır. Zaman kaybetmeden okulun hemen açılması için çaba harcama zamanıdır. Yıllardır mağdur edilen Akkuşlu öğrencilerin daha fazla mağdur edilmemesi zamanadır. 60 senedir zaten Akkuşlu bekliyor. Daha ne kadar bekleyecek? Neyi bekleyecek?

Biz bir Meslek Lisesi ve birde Endüstri Meslek Lisesi talep ediyoruz. 35 bin nüfuslu Akkuş ilçesi çok şey mi istiyor? Akkuş ilçesinde öğrencinin maddi durumu zayıf ise canı çıksa bile kendini parçalasa bile Meslek Lisesi okuma şansı bulunmuyor. Ya Akkuş'taki liseye gidecek ya da eğitim hayatı ortaokuldan sonra bitecek, ya da evlendirecekler. Sahildeki ilçelerdeki çocuklar 1. Sınıf öğrenci muamelesi görürken, Akkuş ilçesindeki öğrenciler neden 5. sınıf öğrenci ya da hiç mi öğrenci muamelesi görmeyecek? Hani herkes eşit olarak eğitimden yararlanacaktı. İşte bu durumlar bizleri çok üzmektedir.

Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürüne seslenmek istiyoruz. Yeri ve zamanı gelince sormazlar mı ilin Valisine ve İl Milli Eğitim Müdürüne; Ordu ilindeki ilçeler arasındaki bu kadar dengesiz hizmet dağılımında neden gereken çalışmalar yapmadınız diye? Neden 35 bin nüfuslu Akkuş ilçesine Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için gerekenleri neden yapmadınız diye? Valinin ve İl Milli Eğitim Müdürünün gerekenleri yapmasını istediğimiz gibi ilçemizdeki ilgili kamu kurumlarının da gereken çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Başta Kaymakamımız olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkanı ve ilçedeki ilgili kamu kurumlarının acilen Akkuş'a Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılması için elinden gelen çalışmaları yapmalarını bekliyoruz. Bu nedenle www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak bir imza kampanyası başlattık. Saygıdeğer Akkuşlu hemşerilerim ve Akkuş ilçesi ile Akkuşluları sevenler ve de eğitimde herkesin eşit eğitim hakkı olduğuna inanan herkesi imza kampanyasına davet ediyoruz. Sizlerin destekleri ile ilçemize Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi açılacağına inanıyoruz. Biz inandık kampanyayı başlattık. Sizde inanın destek verin, Akkuşlu öğrencilerin yüzü gülsün.”

 

Haber: Ünye Kent Gazetesi İnternet Sitesi

http://www.unyekent.com/haber/31157/akkusta-meslek-lisesi-icin-imza-kampanyasi

 

 

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar