24 Mayıs 2024 Cum

Üst Danışma Kurulumuz

ÜST DANIŞMA KURULUMUZ

AKADEMİK DANIŞMANLARIMIZ

fatihcam1.jpgPROFESÖR DOKTOR Fatih ÇAM

Özyeğin Vakıf Üniversitesi İstanbul

 1953 yılında ORDU/AKKUŞ Kuzköy’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Matematik Mühendisliği’ni bitirdikten sonra ayni üniversitede master, doktora ve doçentlik çalışması yaptı. 1983 den bu tarafa özel eğitim kurumlarında Matematik Öğretmenliği ve Yöneticilik yapan Fatih ÇAM’ın yayınlanmış çok sayıda kitabı bulunmaktadır.. Bir sürede Milli Eğitim Bakanlığı Müşavirliği yapan ÇAM’ın; Uzaktan Öğretim-Akademik ve Özel Yetenekli Çocukların Eğitimi-Kariyer Planlama-Ofis kariyer konulu özel projeleri de uygulama aşamasındadır..Dershanelerde ilk etüd uygulamasını Fatih Çam başlatmıştır. Ders anlatımına “Hikayeleştirme Tekniği” ni ve “Sanal Örnekleme Teorisi”ni yerleştirerek öğrenci öğretmen iletişimine yeni bir boyut kazandıran Fatih Çam “İnteraktif Konu Anlatım Metodu”nu da ilk uygulayan öğretmendir.(Özel olarak ÖSS ye hazırladığı öğrencilerden 28’i ÖSS birincisi oldu..

Matematik Profesörü Fatih ÇAM (Özyeğin Vakıf Üniversitesi İstanbul)

PROFESÖR DOKTOR Ali Rıza GÜL
Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı Başkanı
Ali Rıza GÜL, 1964 yılında Ordu ilinin Akkuş ilçesine bağlı Ormancık Köyü’nde doğdu.

1988 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı yıl öğretmenliğe atandı. Diyarbakır’da ve Ankara’da M.E.B.’na bağlı ilk ve orta dereceli çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Temel İslam Bilimleri (Tefsir) Anabilim Dalı’nda yüksek lisans çalışmalarına başladı. 1993 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslâm Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandı. Aynı yıl bilgisayar programcılığı kursunu tamamladı. 1995 yılında Kur’ân’da Ticaret Ahlâkı isimli teziyle yüksek lisansını tamamlayarak, yine A.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına başladı. YÖK Kanunu’nun 35’inci maddesinden yararlanarak, 1996 yılında bu Enstitüye Araştırma Görevlisi olarak atandı.

1997 yılında Mısır-Kahire Üniversitesi’nde yedi ay süreyle doktora teziyle ilgili araştırmalar yaptı. 2001 yılında Tarihi Bağlamı Çerçevesinde Kur’ân’da Ribâ Yasağı isimli teziyle doktorasını tamamladıktan sonra Y.Y.Ü. İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine geri döndü. 2005 yılında Doçent oldu.

2006-07 yıllarında Suriye Eğitim Bakanlığı’na bağlı Arap Dili Öğretimi Enstitüsü’nü bitirdi. 2008-09 yıllarında bir yılı aşkın bir süreyle Y.Y.Ü. İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2010 yılında Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne Öğretim Üyesi olarak atandı.

2011 yılında Profesör Oldu

Hâlen Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İlahiyet Fakülte’de Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Arapça ve İngilizce bilen Gül, evli ve üç çocuk babasıdır. Gül’ün yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

 
TARIM DANIŞMANIMIZ

HALİS TÜRKOĞLU

Adı ve Soyadı : Halis TÜRKOĞLU

Doğum Yeri ve Yılı : Akkuş – 1960

Eğitim Durumu :Van Yüzüncü yıl Üniv.Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü

Akkuş Seferli boğmalık ilkokulu ve Akkuş orta okulu 1976 yılında mezun oldu.Samsun Veteriner Meslek Lisesinden 1979 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl Kars Hayvancılığı Geliştirme Proje İl müdürlüğünde göreve başladı, daha sonra Ordu İli Korgan İlçesi’ne atandıktan 2 yıl sonra askerlik hizmeti için ayrıldı.

1984 yılında Ağrı İli Tutak İlçesinde göreve başladı. 6 yıl bu ilçede görev yaptıktan sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Hakkari Meslek Yüksek Okuluna Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği bölümünden 1991 yılında mezun oldu. Aynı Üniversitenin Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümünden 1996 yılında mezun olup, bu dönemlerde Van Tarım İl Müdürlüğünde görev yaptı.

1996 yılında Ordu Çamaş İlçe Tarım Müdürü olarak göreve başladı. 1997 yılının Nisan ayında ise Ordu-Ünye İlçe Tarım Müdürü olarak 5.5 yıl görev yaptıktan sonra 2002 yılı Eylül ayında Atatürk Orman Çiftliği Bağ-Bahçe Müdürü olarak göreve başladı. Halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

EĞİTİM VE ÖĞRETİM DANIŞMANIMIZ

SEDAYİ ALTUN

Sedayi ALTUN

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

Akkuş Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcısı

1966 Akkuş doğumludur. (N. Kaydı-04/11/1969)

İlkokulu Tuzak Köyü’nde, Ortaokul ve Liseyi 1984′ te Akkuş İHL’ de, üniversiteyi 1986′ da Trakya Üniversitesi Eğitim Yüksek Okulu’nda okudu.

Öğretmenlik mesleğine 15/12/1986’da Yozgat Çekerek sarıköy İlköğretim Okulu’nda başladı. Aynı okulda askerlik görevini de tamamlayan ALTUN, 24/10/1992′ de ilk görev yerinden ayrıldı.

26/10/1992-01/09/1994 tarihleri arasında Akkuş Çaldere Kirazlik İlkokulu’nda görev yaptı. 01/09/1994 ile 24/03/2003 tarihleri arasında Akkuş Fatih İÖO’ nda Sınıf Öğretmeni olarak görev yaptı. Ağustos 2006’da Akkuş Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Evli ve iki çocuk babası olan ALTUN; 24/03/2003′ ten itibaren Akkuş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

DERNEKLER VE VAKIFLAR DANIŞMANIMIZ

NECDET DEMİR

DERNEKLER VE VAKIFLAR DANIŞMANIMIZ

NECDET DEMİR

ANKARA NARLIHAN İLÇESİ VAKFI SORUMLU MÜDÜRÜ

AKDATDER (DAMYERİ-TUZAK VE ÇEVRE KÖYLERİ

YARDIMLAŞMA DERNEĞİ BAŞKANI

ASKERİ, STRATEJİ VE ULUSLARARASI

İLİŞKİLER DANIŞMANIMIZ

Sample ImageEMEKLİ JANDARMA ALBAY FEHMİ ŞAHİN

  1964 yılında, Kuşçulu köyünde doğup, 3 yıl köy merkezindeki okula 1,5 saat yürüyerek gitmiş ve 1972 yılında hayatını değiştirmeye karar veren bir baba ile Ankara’ya göçmüş bir ailenin ferdiyim. 1985 yılında Kara Harp Okulu’ndan Jandarma subayı olarak mezun olmuş, Komando eğitimi almış, Yurt dışında ülkemi temsil etme onuruna ermiş, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Eğitim Programları ve Planlaması üzerine yüksek lisans yapmış ve 22 yıl Jandarma subayı olarak hizmet ettikten sonra emekliye ayrılarak, Bakü-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı Şirketi’nde (Ankara) Türkiye Güvenlik Koordinatörü sıfatıyla çalışmaya başlayan, uluslararası çalışmalarda edindiği deneyime katkı sağlamaya devam eden, sizlerden biriyim. Evliyim ve iki çocuğum var.


Bayram GÖRÜR

Emekli Ziraat Yüksek Mühendisi

Ordu İli Akkuş İlçesi Çukurköy doğumlu olan Görür Tarım ve Orman Bakanlığında Ziraat Yüksek Mühendisi, Şube Müdürü ve Vekaleden Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olup, Ankara’da kurulu bulunan Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Akkuş Belediye Başkanlığı adaylığında bulundu.

 

 

Related Articles

8 YORUMLAR

 1. yusuf karaoğlu değerli komutanım ben sizle şırnak ballı taburunda 1993 yılında görev yapmış bir çavuştum sizin postalığınızı yaptım ben ankarada oturuyorum içişleri bakanlığında görev yapıyorum ..aradan uzun zaman geçti hatırlamayabilirsiniz.emekli olmuşsunuz hayırlı olsun sağlıcakla kalın.1972/1 JAN KOM ÇAVUŞ YUSUF KARAOĞLU.418 6681 TELF

 2. PROFESOR DOKTOR ALI RIZA ARKADAŞIMIZA BAŞARILAR DİLERİM DAHA İYİ YERLERDE GÖRMEK İSTERİZSELAMLAR MUTLULAR AİLENİZİN OLSUN HACI DEMİR

 3. Fehmi bey selam ben hidayet abi ile bereber çalışıyordum belki hatırlarsın şimdi ise MOTOROLA TELSİZ SİSTEMLERİ DATA GORÜNTÜ AKTARIMI ve CCTV KAMERA DEGİŞİK PROJELER YAPMAKTAYIZ 25 YILDIR BU İŞLERLE UGRAŞIYORUZ.HİDAYET ABİYE SELAM SÖYLE GÖRMEK İSTERİM FİRMAMIZIN İSMİ HABESİS HAB ve GÜV SİS SAN TİC LTD ŞTİ WEP TE TELEFONLARIM VAR KENDİNE İYİ BAK
  HİKMET

 4. bir abi bir baba bir arkadas..askerlik boyunca yanında olmaktantan ve hizmet etmekten,cevremdeki insanlara onu anlatmaktan gurur duydugum bir komutan,yasamım boyunca uzerimde etkisi olan..hayatın en buyuk asamasını en iyi egitim ve dille anlatan sevgili komutanım Fehmi ŞAHİN’e saygılarımla….1980/3 jandarma ulaştırma çavuş 3.tabur komutanı soförü

 5. Sedayi hocam eski bir öğrenciniz olarak sizi ve tüm site çalışanlarını kutlarım.
  Muhabirlik maratonuna bende KARABÜK’TEN katılmak isterim.KARABÜKTEN SELAMLAR

  SİTE YÖNETİMİ: Mustafa bey özgeçmişinizi webmaster@akkusilcesi.com email adresine gönderiniz. Ayrıca birde resminizi gönderiniz konuyu dikkate alalım sağlık esenlik dileklerimiz ile

 6. Dursune kardeşime meslek ve hayatında ve site çalışmalarında başarılar diliyorum.Köycülük,bölgecilik yapmak sitemizin hizmet felsefesine ters olsa da kendisiyle;aynı köyün aynı mahallesinden olmakla gurur duydum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar