21 Temmuz 2024 Paz

Akkuş Kaymakamı; İlçe Milli Eğitim Müdürü, Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler İle Konu İle İlgili Kişilere Soruyoruz. Akkuş Endüstri Meslek Lisesi İçin Arsa Veririm Diyen (Turan ÇAM) Olduğu Halde. Bu Güne Kadar Hangi Çalışmalar Yapıldı?

Endüstri Meslek Lisesi Akkuş'a açılması için kimler hangi çalışmaları yaptılar?

Akkuş Kaymakamı,

İlçe Milli Eğitim Müdürü,

Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler İle

Konu İle İlgili Kişilere Soruyoruz.

Akkuş Endüstri Meslek Lisesi İçin

Arsa Veririm Diyen (Turan ÇAM) Olduğu Halde.

Bu Güne Kadar Hangi Çalışmalar Yapıldı?

Yada Konu İle İlgilenen Olmadı mı?

Akkuşlular Merak Etmektedirler?

Sayın Kaymakamım ve konu ile ilgili yetkili ve görevli kişiler; 14 senedir yayında olan Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.comherkesin bildiği gibi eğitim konusuna ayrı bir önem vermektedir. Şimdiye kadar yapılan haberler incelendiğinde konu daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Akkuş ilçesine meslek lisesi, sağlık lisesi, endüstri meslek lisesi yapılması için defalarca konuyu gündeme getirdik. Ancak bu güne kadar gerek o dönemlerdeki ilçe nüfusunun az olması gerek ise konuya gereği kadar önem verilmemesi sonucu bir ilerleme olmamıştır. Şimdi ise şartlar değişti. İlçe nüfusu 32 binlere çıkmıştır. (Ordu Büyükşehir Olunca İlçe Nüfusu ilçe sınırları olmuştur) bu liselerin açılması için nüfus kriteri ortadan kalmış oluyor 32 bin nüfus olunca. Diğer konu ise arsa tahsisi belki sorun olarak ortaya çıkabilirdi. Turan ÇAM kardeşimiz ben okul için arsa veririm diyor. Ortada engel kalmadığına göre; şimdi sizlere ve ilgilere Akkuş İnternet Sitesi olarak soruyoruz: İlçe mülki amiri olarak sizlerin koordinatörlüğünde, ilçe milli eğitim müdürlüğü çalışmaları vede diğer kurum ve kuruluşların destekleri ile Ordu ili milli eğitim müdürlüğü, Ordu Valiliği, gerek duyulur ise; Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeler yapılsa, gerekli izinler alınsa, projeler yapılması için gerek duyulur ise Akkuşlu ve Ordulu siyasiler ve İlimiz Milletvekillerinin özel destekleri ile Akkuş İlçesine Meslek Lisesi, Sağlık  Lisesi Yada Endüstri Meslek Lisesi açılması yönünde olumlu çalışmalar yapılsa daha iyi olmaz mı?

Aslında Akkuşluların ve İlçede görev yapan kurum yetkililerinin neden Ünye ilçesini görmediklerini de merak ediyoruz. Neden Ünye ilçesini kıskanmadıklarını merak ediyoruz. Ünye ilçesinde 15'e yakın meslek lisesi olduğunu herhalde herkes biliyordur. Nüfus başına bölsek herhalde Akkuş ilçesi de en az 3 tane meslek lisesi çoktan hak etmiştir. Komşuda pişer bize düşer diyorlar ama hep komşuda pişiyor bize düşmüyor. Akkuşlu öğrenciler kuzu kuzu Niksar ve Ünye ilçesine meslek lisesi okumaya gidiyor. Ünye ilçesini bu durumu ile kıskanıyoruz. Akkuşlu öğrecilerin bu ilçelere okumaya gitmesine ise asla gönlümüz razı değildir. Neden Akkuş'ta okumasınlar? İşte bu meslek liselerinin Akkuş'a açılması için çaba göstermeyenler. Hem o öğrencilerin ahını alırlar, hem ailelerinin ahını alırlar. Hemde eğer çaba gösterilmemiş ise layıkı ile görevlerini yapmamış olurlar.

Kimseyi suçlamıyoruz. Ama Akkuş'a da hizmet istiyoruz. Okul istiyoruz. Ben görevimi layıkı ile yaptım diyenlerin, ben meslek lisesi için çok çaba harcadım diyenlerin yaptıkları çalışmaları anlatmalarını istiyoruz. Ortaya bir çalışma konulmuyorsa demek ki; bu konuda yeteri kadar çaba yok demektir.

Akkuşluların, bizlerin ve okul için arsa tahsis etmeye söz veren Turan ÇAM merak etmekteyiz yapılan çalışma olup, olmadığını varsa sitemiz aracılığı ile cevap verilir ise seviniriz. Çalışma yoksa ne zaman çalışmalara başlanacağı hakkında yine sitemiz aracılığı ile cevap verilir ise sevinceğimizi belirtmek istiyoruz.

Haberimize cevap verilmediği vede konu ile ilgili çalışmaları yapılmadığı durumunda; bir sonraki haberimizin başlığını şimididen belirledik. "AKKUŞ İLÇESİNİN VE AKKUŞLUNUN SAHİBİ YOK"

MESLEK LİSESİ İLE İLGİLİ OLARAK SON GÜNLERDE SİTEMİZDE 2 HABER YAYINLADI. HABERLER AŞAĞIDADIR

Turan ÇAM

Endüstri Meslek Lisesi İçin

Yer Veriyorum.

Okulu Akkuş'a Alacak Varmı?

Diye Sormaktadır.

Saygıdeğer ihsan bey; bizim Akkuş'ta boz bırakıp geldiğimiz yerlerden ben Akkuş Endüstri Meslek Lisesi için vermeye hazırım ve Akkuş'un okul yapılacağı en güzel yerleridir belediye hal binasının karşısındaki yerler. Akkuş için hemen hazırım yetkililere duyurabilirsiniz turan.cam@hasyadnakliyat.com Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız ve diğeri de turan.cam@hascayirova.com.tr Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız eleştirilere açığım. Saygılar Akkuş için herşeye varım saygılarımla Turan ÇAM

 

ihsan bey belediye başkan adaylarımız çok inşaallah biri olurda bunu almayı başarır ben sözümdeyim. Turan ÇAM

 

31 Ekim 2013 Günü Sitemizde Yapılan Haber Aşağıdadır.

Ordu Merkez'de Okul İçin Yer Bulunamamış. Akkuş İlçesinde Yer Çok. Akkuşlular Olarak Biz TOBB Yapacağı Endüstri Meslek Lisesine Talibiz

Ordu Merkez'de  Okul İçin Yer Bulunamamış. Akkuş İlçesinde Yer Çok. Akkuşlular Olarak Biz TOBB Yapacağı Endüstri Meslek Lisesine Talibiz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ordu'da yapımaı planlanan Endüsti Meslek Lisesi, yerel yöneticilerin yer bulamaması nedeniyle yapılamıyor.Organize sanayi bölgesinde yer alan yerede OSB yönetiminden red kararı çıkınca okul için tahsis edilen 10 milyonlira ödeneğin geri gönderilmesi gündeme geldi.
   Paranın hazır olmasına rağmen yer bulunamamasını eleştiren Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ile Meclis Başkanı Ufuk Ünal, bir basın toplantısı düzenleyerek tepkilerini dile getirdi. Başkan Servet Şahin, Vali Kenan Çiftçi'nin desteği gerektiğine dikkat çekerek, "Eğitime çok daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tamamen işadamlarımıza hizmet edecek ve müteşebbis yetiştirecek bu okulun Osb'de yapılmasının reddedilmesini akıl ziyan ve mantıkla izah etmekte zorlanıyorum. Oraya düz lise veya başka bir meslek lisesi değil Endüstri Meslek Lisesi yapılacak. Demek ki sektörümüzün ara teknik eleman ihtiyacı yokmuş, Ar-Ge çalışmalarına ihtiyaç duymuyorlarmış." dedi.
 
 Okul yapımı için olumlu destek veren heyettekilere de teşekkür eden Başkan Servet Şahin, "Okul ihtiyacı ve eğitim noksanlığının giderilmesi görev ve sorumlulukları Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve sayın valimizin desteği olmadan çözülebilecek sorunlar değildir. Bu sorunun çözümünde sayın valimizin özellikle yer temini hususunda desteğini beklemekteyiz. İnanıyorum ki sayın valimizin desteği ile TOBB'dan sağlanan yatırım kaynağı geri gitmeyecek ve en kısa zamanda bu okulumuzun temelini atacağız." diye konuştu.
   BU DURUM BİZİ ÇOK ÜZÜYOR
   Meclis Başkanı Ufuk Ünal ise, Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayındırlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Teftiş Kurulu, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı'nın okulun yapılması planlanan alana olumlu raporunu verdiğinin altını çizerken, "Bizim şuanda burada büyükşehir olan ilimize hangi yatırımı nasıl kazandırırız, hangi yatırımı ilimize çekeriz neleri yapabilirizi konuşuyor olmamız gerekirdi. Fakat biz bugün burada Ordu'ya kazandırılmış olan bir yatırımı 32 derslikli Endüstri Meslek Lisesi'ni nasıl yapılamadığını, nasıl yapılamayacağını konuşuyor durumundayız. Bu bizi oldukça üzüyor. Bu sürece nasıl geldiğimize bakarsak, Sanayi Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın almış olduğu karar üzerine Endüstri Meslek Liseleri'nin sanayi bölgelerine yapılma kararı çıkmıştır. Bu karar neticesinde Milli Eğitim Bakanlığımız yapmış olduğu okulların tamamını organize sanayi bölgelerine yapmaktadır. Ordu'da da biz bu düşünce ile hareket ederek, Osb'deki böyle bir yapılaşma, proje çalışmaları, protokoller yapıldı fakat oradaki değerli sanayicilerimiz, esnafımız iş adamlarımız bu yerin kendilerine ihtiyaç olduğunu belirttiler. Biz de bunun üzerine alternatif yerlere bakalım değerlendirelim, bu alan olmasa da çevresinde yanında yöresinde farklı bir yerde bu yatırımı kaçırmayalım yapalım. Eğer yer bulamazsak tekrar burayı değerlendirelim. Alternatif yer çalışması valimiz ile birlikte başladı. Süre kısıtlı olduğu için olumsuz sonuçlanması neticesinde tekrar bu alana karar verildi ve oylamaya sunuldu. 8'e 7 oy ile reddedildi. Reddedilme gerekçesi bizi ayrıca üzmüştür. Okul yerinin yeterli olmadığı ve orada trafiğin yoğun olduğu gerekçe gösterilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü, Bayındırlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı yerle ilgili çalışmaları yapıyor ve bu yere olumlu raporunu veriyor. Bu yere okulun yapılmasının uygun olduğunu belirterek onaylıyor ve projeler hazırlanmıştır. Biz bu kararın organizedeki sanayideki arkadaşlarımızın çoğunluğunun kararı olduğunu düşünmüyoruz. Eksik bilgilendirilme neticesinde alınmış bir karar olduğunu düşünüyoruz. Bu arkadaşlarımız bizim çok değerli arkadaşlarımızdır. Konu kendilerine doğru bir şekilde izah edilirse konunun doğru olduğunu, bu araziye okulun yapılmasının gerekli olduğunu bu yatırımın kaçırılmaması gerektiğine de inanacaklardır" ifadelerini kullandı. Haber: Ordugazete

Önemli Açıklama: ORDU MERKEZDE OKUL İÇİN YER BULAMAMIŞ. AKKUŞ İLÇESİ OLARAK BİZDE OKUL İÇİN  HEMEN YER VEREBİLİRİZ. YETERKİ OKUL GELSİN. YER SORUNU OLMAZ. İSTER AKKUŞ MERKEZE YAPILSIN. İSTER 5 BELDEYE İSTER İSE İSTENİLEN 32 KÖYDEN BİR TANESİNE YAPILSIN. AKKUŞ'UN HER YERİ OKUL İÇİN MÜSAİT. TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNE SESLENİYORUZ: ORDU MERKEZE YAPACAĞINIZ OKUL İÇİN YER BULAMAZSANIZ BİZ AKKUŞLULAR OLARAK ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİNE TALİBİZ.

Akkuş Kaymakamı, Belediye Başkanı, Milli Eğitim Müdürü ve diğer ilgililer Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile görüşüp, Akkuş ilçesine Endüstri Meslek Lisesin Aaçılması için destek talebinde bulunmaları öneriyoruz. Ordu merkeze yapılacak okul ilde yer bulunamaz ise bu okula. Bu okul Ordu merkeze yapılırsa. Akkuş İlçesi içinde söz konusu TOBB birliğinden Akkuş İlçesi içinde okul yapılması talebi yapılmasını öneriyoruz. Söz konusu heyetin Ankara'ya gelerek girişimlerde bulunmasının ses getireceğine inanıyoruz.

 Yorumlar (2)

ihsan bey belediye başkan adaylarımız çok inşaallah biri olurda bunu almayı başarır ben sözümdeyim

 

 
Akkuş için yer vermeye hazırım
yazar turan çam , 02 Kasım, 2013
saygıdeğer ihsan bey bizim akkuşta boz bırakıp geldiğimiz yerlerden ben vermeye hazırım ve akkuşun okul yapılacağı en güzel yerleridir belediye hal binasının karşısındaki yerler akkuş için hemen hazırım yetkililere duyurabilirsiniz turan.cam@hasyadnakliyat.com Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız ve diğeride turan.cam@hascayirova.com.tr Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız eleştirilere açığım saygılar akkuş için herşeye varımsaygılarımla akkuş için

Related Articles

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar