21 Temmuz 2024 Paz

Kızılelma’da Şenlik Var

Gezmeye istekli ve görmeye niyetli tüm güzellik sevdalısı ülkem insanlarını bu güzel Karadeniz kasabasına davet ediyorum.

 

 

 

KIZILELMA DA ŞENLİK VAR

 

HOŞ GELDİNİZ


Gelip festivalimize şeref verenler’
Kızılelma’mıza hoş geldiniz beyler.
Bir muhabbet için gelenler
Festivalimize hoş geldiniz bayanlar.

 
Hatıra yazın bugünleri siz
Hazırlıklı bekleyin yarınları siz
Kızılelmalıların torunları siz
Festivalimize hoş geldiniz gençler.


Benim sözlerimi yazında gidin
Güzel tahlil edin çözünde gidin
Atalarınızın izinde gidin
Festivalimize hoş geldiniz Misafirler.

  

          Mazeret belirtmeyi hiç sevmem. Anlatmak istediğim meseleye direk girmeyi her zaman ilke edinmişimdir. Ancak bu yazımda bir konuyu gündeme getirmek istiyorum. Kızılelma Yayla ve Turizm Festivali bu yıl ilk defa yapılmakta olduğunu biliyorum. Festivale davet nasıl olmuştur? Kimlere davetiye gitmiş veya telefon, mail ile çağrılmışlardır? Bunları bilemiyorum.  Gurbetteki Kızılelmalılara açık davet mi yapılmıştır. Bir ulusal basın yoluyla mı festival duyurulmuştur?  Festivali yürütme kurulu nasıl bir yol izlemiştir? Bunlar çok önemli olmasa bile festivale katılımı ciddi şekilde etkileyecek unsurlar diye düşünüyorum. Bu kısa girizgâhtan sonra esas festivalle ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

      

 Kış aylarının uzun ve buz tutan gecelerinde hayallerimiz de buz tutmuştu. İlkbaharla birlikte yaşam dair ümitlerimiz ve hayallerimiz yeniden yeşermiş ve yaz aylarının başlarında olgunlaşmaya başlamıştı. Kendi adıma ve mesleğim adına bunu söyleyebilme şansım var. Yoğun geçen bir eğitim – öğretim yılının ardından kendimizi, ruhumuzu ve bedenimizi dinlendirme zamanlarının geldiği apaçık. Acaba bu yıl nasıl bir dinlenme seçeneğim var diye düşünme çalışmalarım başladı. Alternatifleri değerlendiriyorum…

 

Her bir tarafı cennet gibi olan vatanım Türkiye topraklarının her bir karışında başka bir güzellik, başka bir zarafet ve canlılık var. Çalışkan insanlarımız her şeyiyle pek çok şeyi değerlendirme konusunda istekli ve maharetli. Kim ne derse desin…

 

Temmuz ayı benim doğup büyüdüğüm ve güzel anılarım olan Ordu ilinin Akkuş ilçesi Kızılelma adına önemli bir ay. Çünkü pek çok ürünün yetişip olgunlaştığı ekinlerin sararıp başak olduğu bir dönem. Hele bu yıl bir başka güzel Temmuz ayı. Kızılelma kasabasında tarihinde ilk defa bir yayla ve turizm festivali yapılacak. Ülkemin değişik illerinden hemşehrileriminde katılımıyla bir şölen havasında geçecek olan bu festival temmuz ayının 19-20 inde yapılacak.

 

Gezmeye istekli ve görmeye niyetli tüm güzellik sevdalısı ülkem insanlarını bu güzel Karadeniz kasabasına davet ediyorum. Hayatın güzelliklerinden geri kalmayın. Sevgiyle ve saygıyla sağlıklı ve mutlu kalın.

 

M. Ali KURU

 

15.07.2010 ÇORUM

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. ben şahsım adına siteyi denamlı takip eden birisi olarak site yönetiminde bu konu ile haber yapıldığına şahit olmuşumdur. akkuşta festival yapılıp yapılmayacağı aylardır merak edilip durdu. ben şahsen son iki yıldır şehir dışında olduğum halde katılırdım akkuş argan festivaline. tam üzülmeye başlamıştım ki; KIZILELMA BELEDİYESİ yetişti imdadımıza, kimse yanlış anlamasın KIZILELMA BELEDİYESİNİN yaptığı festival akkuşun yerini alma çalışması falan değildir. ancak şunu da bilmek isteriz ki, sadece kızılelmalı olanlar değil bütün akkuşlular KIZILELMA daki festivale katılmalı ki akkuşta birlik ve beraberlik olduğu görülsün. yada akkuşlunun gerçekten böyle bir etkinliğe ihtiyacı varmı yok mu anlaşılsın. şimdi birileri çıkarda derse biz akkuşluyuz; AKKUŞUN YAPMADIĞINI KIZILELMA YAPIYOR. SADECE BU YÜZDEN KIZILELMADAKİ FESTİVALE KATILMAZLARSA CİDDİ MANADA YAZIK OLUR… SAMİMİYET SINAVINDA SINIFTA KALINMIŞ OLUR…

  2. BİR ALLAHIN KULU DEMİYOR MU BİZİM GELENEKSEL BİR ARGAN YALASI VE GÜRGEN FESTİVALİMİZ VARDI O NE OLDU DİYE NEDEN HİÇ GÜNDEME GELMİYOR BİLİNMİYOR MU Kİ AKKUŞLUNUN SADECE AMA SADECE SENENİN İKİ YA DA ÜÇ GÜNÜ BUNU BEKLEDİĞİNİ … SİTE YÖNETİMİ NEDEN BUNUNLA İLGİLİ BİR BAŞLIK AÇIP SORMUYORSUNUZ SEBEBİNİ BAKIN KIZILELMA NE KADAR HOŞ BİRŞEY ORGANİZE DİYOR KÜÇÜMSEMEK DEĞİL AMA MEKEZE BAĞLI BİR BELDE KADAR NEDEN OLANIYOR AKKUŞ BELEDİYESİ….

    SİTE YÖNETİMİ: Defalarca haber yaptık. Ziyaretçi defterinde konu defalarca haber yapıldı. Buyurun siz bir yazı hazırlayın bize gönderin sitemiz ana sayfada haber yapalım. Böylece herkes de konuya duyarlı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar