19 Haziran 2021 Cts

Akkuş Belediyesi Yol Çalışmaları

Güzel ilçeme bir toplu iğne emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum

Akkuş Belediyesi Yol Çalışmaları 

  18 Temmuz 2014 tarihi ile 28 Temmuz 2014 tarihleri arasında Akkuş ilçesi Kızılelma mahallesinde yıllık izindeyken Akkuş belediyesinin mahalle araları yol düzenleme çalışmalarına şahit oldum.  

  Geçtiğimiz Ramazan ayının ilk günleriydi.  Akkuş Belediye Başkanı Sayın İsa DEMİRCİ ile Çorum’da bir akşam iftar yemeğinde birlikte iftar açma fırsatımız oldu. Akkuş ilçemizle ilgili düşüncelerimi, hayallerimi ve yapılabileceğimiz iyi şeyleri paylaşma imkânı buldum. 

  Akkuş Belediye Başkanımız Sayın İsa DEMİRCİ ile Akkuş ilçemiz için neler yapılabilir, hangi hizmetler acilen gelmeli? Eğitimden, kültüre ve fiziki şartlardan göç soruruna kadar pek çok şeyi konuştuk. 

  Akkuşlu gençlerin yerinde veya diğer illerde nasıl istihdam edilebileceği ile düşünce aşamasında olan bir takım projelerimiz olduğunu söyledim. Kendisi bu düşünceler olgunlaşıp uygulanabilir olması halinde destek olacağını ve ilgileneceğini söyledi.  

  Bu yaz tatilinde güzel beldemde 15 gün gibi kısa bir yıllık iznimi geçirdim. Bazı gelişmeleri yerinde görme fırsatım oldu. Ordu büyük Şehir olursa Yol, Su hizmetlerinin aksayacağı söyleniyordu. Bu hizmetlerin bilakis hızlanacağı ve kalitesinin daha da artarak devam edeceğini söyleyebilirim. Yapılan işler hızlanmış ve güç birliği oluşmuş. Akkuş’un mahallelerine hizmetler daha hızlı ve güçlü gidecektir.  Beklentimiz ve ümitlerimiz bu yöndedir.  

  İşte beni böyle düşünmeye sevk eden uygulamalardan birkaç örnek paylaşmak istiyorum. Eleştiriler her zaman doğaldır.  İcraat önemlidir. Bu yörelere hizmet almak çok kolay olmuyor.  Akkuşlu hemşerilerimin yeni dönemde İsa Başkana biraz süre ve destek vererek hizmetleri birlikte ilçemize getirmeleri en doğal olanıdır. 

Güzel ilçeme bir toplu iğne emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.  

 

Saygı ve Sevgilerimle… 

04.08.2014 

Mehmet Ali KURU 

Eğitimci – Çorum

 

 

 

 

Related Articles

3 YORUMLAR

  1. Sayın başkanım Akkuş Çavdar mahalle yolu tamamıyla bozulmuş. Arabalar tak tak diye ilerleyebiliyor. Bu çağda böyle bir yolu kimsenin aklı almaz. Maalesef yolun durumu böyle. Lütfen bu duruma bir el atmanız bizleri sevindirir. İyi çalışmalar dileğiyle..

  2. Akkuş sadece kızılelma mahallesinden oluşmuyor zannımca bu tür hizmetleri bütün mahallelere bekliyoruz. Sayın Belediye Başkanımız Kızılelma Belediye başkanlığından geldiği için önceliği o tarafa verebilir ama akkuşu bütünüyle kucaklamalı.
    Özellikle köylerde (yani mahallelerde) içme suyu sıkıntısı var biran önce içme suyu projelerinin gerçekleşmesini diliyorum köylere lütfen içme suyu ulaştırılsın. Bütün herkese eşit hizmet bekliyoruz.:-)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,450BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
13AboneAbone Ol

Çok Okunanlar