30.Kas.2020
ad
ad

Yazar hakkında

4 Yorumlar

 1. Mehmet GÜMÜŞ

  Evet Veysel bey;
  İstmek gerçekten neyi ne için istemek, isteyebilmek o yüce yaratıcıdan isteğimizi ve kalp ile huşuu ile samimiyet ile…
  ” Kestiğiniz kurbanlarınızdan bizim katımıza ne bir eti nede bir kanı ulaşır yalnıca bize ulaşan takvanızve samimiyetinizdir”
  Evet Samimi bir şekilde isteyebilmek,

  Selam ve dua ile….

  Yanıt
 2. Veysel Sensoy

  Sacma Felsefeden bikan arkadasim, okumazsin olur biter. Veteriner yazmak istediniz galiba. veteniter diye bir terim bilmiyorum da. Kandinize bu ismi verdiyseniz diyecegim yok. yazinizi kesek tam yayimlasaydi site yonetimi. Biz elestirilerden korkmayiz. hakret de o kadar onemli degil cunku kem soz sahibinindir. Ama veteriner sozunun manasina bir fransizca sozluk alin da bakin. Ben size bunu uygun bulmam. Veteriner hekim demeniz gerekir zira veteriner ….. tek basina baytarin mudahele ettikleridir. Kimin ne istedigini biz biliriz. Siz yaziyi bahane ederek kisilik savasina flan da kalkismayiniz sakin. Benim hic bir zaman boyle kompleksim olamaz. Herkes kendi yerinde degerlidir. Yazilanlara gelince bunlar deneme turunde yazilardir. Sizin kulturunuz okumaniza mani hal ise ben ne yapabilirim. Hikaye veya deneme veya makale burada ancak bunlardan ornekler yazilir. Bilimsel calismalar aktaramayiz ki. Lutfen mail adresime yollayiniz tenkitinizi. veyselsensoy@yahoo.com. veya vsensoy@gama.com.tr

  Yanıt
 3. veteniter

  böyle saçma felsfenden bıktım istemnin ne olduğunu bilmeden istemek demek den bahsediyor kim ister biliyormusunuz…

  Site Yönetimi: Lütfen adınızı ve soadınızı yazınız

  Yanıt
 4. Mehmet Ali KURU

  Değerli Veysel Bey Efendi,
  Bu yazınız da diğerleri gibi çok kıymetli bir yazı olmuş. Özellikle yorum yazmak istedim. Bu yazı bendenizde geçmişe ait bazı bilgilerimi tazeletti. Üniversite yıllarında İslam Hukuk Derslerinde okurken;Mecelle nin bir maddesinde geçmişti. \”Ma\’dûm\’un bey\’i yani satışı batıldır, hiç bir bakımdan dine uygun değildir.\” diye.
  İSTEMEK konu başlıklı yazınızı dikkatlice okuyunca anlşılıyor ki, insanoğlu olgunlaşmak ve hedefine ulaşmak için bir şeyi(mevcudu) gerçekten istemeli. Aksi takdirde ne istediğini, niçin istediğini bilmeyen amaçsız ve gayesiz bir insan hedefine ulaşamaz. Bununla ilgili pek çok örnek olaylar anlatılır ama biri tanesi var ki, tam da sizin anlattığınız temayla örtüşmekte. Hani bir şahıs Bilge bir büyüğe gelir ve peygamberi rüyasında görmek istediğini fakat bir türlü O mübarek insanı rüyasında göremediğini söyleyince Bilge kişinin verdiği cevap var ya. Sanırım hatırladınız.
  Bilge, rüyasında peygamberimizi görmek isteyen şahsa şöyle der:
  – Akşam tuzlu ve kızarmış olan kuzu eti yiyeceksin fakat su içmeyeceksin. Yatıp uyuyacaksın ve mutlaka bir rüya görürsün der.
  Bu şahıs kendisine denileni aynen uygular ve uykuya dalar. Rüyasında susuzluktan kıvranmakta ve sular seller içinde kendisini ögrmektedir. Bir türlü peygamberimizi rüyasında göremez. Ertesi gün gidip olanları Bilgeye anlatır. Sebebini sorar:
  Bilgenin cevabı kısa ve ders vericidir.
  – İnsan neyi çok ister ve ihtiyacı varsa ona ulaşır, yani neyin hasretini çekersen ona kavuşursun. Suya özlem duyduğun kadar sevgili Peygamberimizi görmeyi istemiş ve arzulamış olsaydın rüyanda onu görecektin. Der. Biraz kıssadan hisse gibi oldu herhalde.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ