5 Aralık 2023 Sal

ÇAYIRALAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

ÇAYIRALAN BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Bilindiği üzere ülkemizin her tarafında olduğu gibi bizim beldemizde de 18.02.2008 Pazar günü kar yağmaya başlayıp, müteakip günlerde de yağma ve rüzgar devam etmiştir.

 

Belediye olarak kış programı çerçevesinde çalışma başlatılmıştır.

 

19 Şubat Salı günü Aydın GÖRGÜLÜ’nün eşi rahatsızlanarak belediyemize müracaat etti. Kendi iş makinelerimizi harekete geçirdik. Buna rağmen yol açıldıkça arkadan kapandı. Aynı gün Akkuş Belediye Başkanım sayın Lütfi EFİL beyden kepçe talebinde bulundum. Akkuş’tan gelen kepçe ile  üç  iş makinesi belde merkezi ile Belalan yolunu açtık. Öncelikli olarak hastamızı Rüstem TONKAL’ın arabasıyla doktora ulaştırdık. Sabah başlayan kar mücadelesi gece saat 02.00 da bitti. (Kadın 3 Aylık ölü doğum yaparak  hayati tehlikeyi atlattı). Ancak yağan kar ve  rüzgarın şiddetiyle yol gene kapandı.

 

21.02.2008 Perşembe günü Melike KORUCU hastalandı. Güner KORUCU  ise doğum hastası olmak üzere iki hastamız daha çıktı. Aynı gün kepçelerimizi harekete geçirerek belde merkezi ve Belalan ana yolunu açtık. Bu güzergahı açmamızın tek amacı her iki tarafta yaşayan insanların ihtiyaçlarına cevap vermektir.

 

Bu arada evine ekmek parası getirmek için Akkuş tekstiline gidiş-geliş  yapan 36 gencimizin de bir an önce işlerine devam etmeleri için tekstile eleman taşıyan araçların yollarını da açarak (Alpay KOCAGÖZ ve Kazım KARAYİĞİT)  hem hastalarımızı hem de tekstilde çalışan gençlerimizi işlerine gönderdik.

 

Bu hafta içerisinde okullar tatil edilmiştir. 22.02.2008 Cuma günü Kemal GÜLLÜ’nün ve Ali İNCE’nin okul servis araçlarını çıkarmak için kepçenin birisini Belalan’a gönderdim. Diğerini de Salih ARSLAN ve Enver KARACÜR’ün araçlarını çıkarmak için Yazıbaşı mahallesine gönderdim.

 

Belalan’a giden kepçemiz ilk önce Muhtar Kemal GÜLLÜ’nün  kapısına çıkmış, aracın dönüş yerlerini açmış, yokuş aşağı yolu açmaya başlamış, ancak Kemal GÜLLÜ mahallenin ilerisine doğru açılmasını da istemiştir. Yakıt durumları ve işin önem sırası dikkate alınarak telefon görüşmesinde şimdilik araçları çıkaralım, mahalle yollarının daha sonra açılacağı söylenmiş, ancak Kemal GÜLLÜ bu talebi kabul etmeyerek kepçenin geldiği yerden geri dönmesini istemiştir. Kepçe ordan çıkıp Ali İNCE’ nin aracının  yolunu açmış, daha sonrada belde merkezine dönmüştür.

 

Yazı başına giden diğer kepçe arıza yaptığından yol açılamamış, 23.02.2008 Cumartesi günü Salih ARSLAN’ın yolu diğer makineyle açılmıştır. Aynı gün Aralıcak mevkiinde Murat TONKAL’ın eşi ani rahatsızlanmış, yol kapalı olmasına rağmen kepçeyle merkeze getirilerek  doktora gönderilmiştir.

 

24.02.2008 Pazar günü Yıldırım Ticaretin iş makinesi kiralanarak gece saat 10.00 da Çamlıktan yola girilmiş, sabah saat 06.00 da belde merkezine gelinerek ikinci ana yolumuz da ulaşıma açılmıştır. Aynı gün servis aracı Enver Karacür’ün aracı da çıkarılmıştır.

 

Gece gündüz demeden halkımızın refah ve mutluluğu için çalışırken isim değiştirerek sanki Çayıralan da çok büyük olay olmuşcasına yazı yazan insanlara rastlıyoruz.

 

Bizim insanlarımız belediyeye gelerek göstermiş olduğumuz özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorlar ya o bize yeter insanlar arasında ayrımcılık yapmak bizim kitabımızda yazmıyor. Biz işlerimizi öncelik ve aciliyet sırasına göre yapıyoruz. Eğer öyle düşünseydik önce Dumantepe yolunu açar  daha sonra Belalan  yolunu açardık. Allah’ın yarattığı her insan oy verip vermediğine bakılmaksızın benim için bir değerdir. Kemal GÜLLÜ benim kapıma hiç kepçe girmedi diyebiliyor mu,  diyemez,  ön yargılı ve kulaktan duyma yazılan yazıları ciddiye almıyorum,  Benim amacım içinde bulunduğum şartlarda insanlara hizmet etmek. Vicdanen de çok rahatım. Bir hafta içinde yapılan kış mücadelesi özet olarak anlatılmıştır. Site okuyucularını yanıltmaya çalışan insanlar Çayıralan’a Çayıralan’dan  ve o anda yaşanan şartların penceresinden baksınlar.

 

Çayıralan halkının üzüntüsü , kederi, sevinci belediye başkanlarıyla beraberdir.

 

Her şey Çayıralan için

Azmi KOCAGÖZ

Belediye Başkanı

 

 

bskaciklama1bskaciklama2

bskaciklama3bskaciklama4

bskaciklama5bskaciklama6

bskaciklama7bskaciklama8

Related Articles

8 YORUMLAR

 1. PEYGAMBER EFENDİMİZİN DOĞUM GÜNÜ MÜNASEBETİYLE MEVLÜT KANDİLİMİZ BÜTÜN AKKUŞLU HEMŞEHRİLERİME, ÇAYIRALAN KAS. VE BELALAN MA. SAKİNLERİNE VE BÜTÜN İSLAM ALEMİNE HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE.
  NİCE KANDİLLERE
  KOCALOGLU06

 2. YORUMLARIYLA KATILIM SAĞLAYAN SAYGI DEĞER AKKUŞ VE ÇAYIRALANLI İNSANLARA SELAMLARIMI BU GÜZEL SİTE SAYESİNDE İLETİRİM.
  DEĞERLİ ARKADAŞLAR BEN BU SİTE SAYESİNDE İNSANLARIN ELEŞTİRİYE AÇILMASI VE ARTIK BELLİ TABULARINI YIKARAK KABUĞUNUN DIŞINA ÇIKTIĞINI ANLIYORUM. FAKAT EN BAŞTAN BERİ DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY; KABULLENEMEYEN ELEŞTİRİLERDİR. NEDİR BUNLAR? AÇIKLAYIM; İNSANLARIMIZ BAZI GERÇEKLERİ GÖRMÜŞLER VE BUNLARI SANAL YOLDAN EN UYGUN ŞEKİLDE YORUMLAMIŞ VE ELEŞTİRMİŞLERDİR. BU İNSANLARIN EN BÜYÜK HAKKIDIR.FELSEFEDE, SİYASETTE,KAMU VE KURULUŞLARINDA, HEMEN HEMEN HER TOPLUMDA CEMİYETTE ELEŞTİRİ VARDIR OLACAKTIRDA.
  FAKAT GERÇEK OLAN BELDEMİZ ÇALIŞANLARININ VE DİĞER ARKADAŞLARIN ELEŞTİRİLERİ ŞAHISLARINA ALGILAMALARIDIR.
  İŞTE YANLIŞ OLANDA BUDUR ZATEN. ŞAHSİ BİR MESELENİZ VARSA BUNUN TARTIŞMA VE YORUMLAMA YERİ BURASI DEĞİLDİR.BURASI İLÇE VEI BELDEMİZE HİZMET AMAÇLI YAPILMIŞ OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUM.
  ORTADA BİR BELDE YÖNETİMİ VAR VE BU YEREL YÖNETİM KENDİNE VERİLEN YETKİ ÇRÇEVESİNDE EN SON HATTİNE KADAR KULLANMALI VE YAPMALIDIR VE BUNLARDAN ÇIKAR SAĞLAMAMALI. KİŞİLEŞİRMEK ÇOK ÇİRKİN OLACAĞI GİBİ ŞAHSİYETEDE ZARAR VERECEKTİR.BÜTÜN YORUMLARA SONSUZ SAYGI DUYMAKTAYIM FAKAT BAZI YORUMLARDAKİ AYRIMCILIĞI TETİKLEYİP BİZ UZAKTAN TAKİP EDENLERİDE ÜZMEKTE. HEP BİR AYRIMCILIĞIN PEŞİNDEN KOŞTUNUZ DA NE OLDU Bİ SORALIM SEVGLİ YÖNETİCİLER VE DÜŞÜNELİM Kİ BUGÜN SİZ KENDİ TARAFINIZA HİZMETİ DAHA İYİ YAPARSIN YARIN KARŞI TARAF GELİR SENİ MAĞDUR EDER DİYE DÜŞÜNELİM OLUR MU…
  OLMAZ DEĞİLMİ. BEN ANKARADA YAŞAYAN BİR BELALANLI OLARAK DİYORUM Kİ HERKEZ İŞNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPSIN OZAMAN SORUN KALMAZ AMA ADALETLİ VE DÜRÜST OLMAK ŞARTI İLE. ÇIKAN SORUNLARIN BAŞINDA HİZMETİ ŞAHIS ADINA YAPARAK OLDUĞUDUR HİZMETİ KURUM ADINA HALK ADINA DÜŞÜNÜRSEK KİMSE MAĞDUR KALMAZ. TABİKİ ŞARTLAR ÇETİN OLACAKTIR AMA BU ŞARTLARIN İÇİNDE EN İYİSİNİ YAPABİLMEK DOĞRU OLANDIR.
  BÖYLE GİDERSE BELDEMİZİ DIŞARDAN YABANCI ŞAHISLAR MI YÖNETSİN BU DAHA MI İYİ OLACAKTIR Bİ DÜŞÜNELİM….
  AYNI SUYU İÇİP AYNI HAVAYI TENEFÜS EDEN İNSANLARI VE TOPRAKLARI AYIRMAK KİMSENİN HATTİ OLAMAZ.
  İŞTE BU YORUMLARI SADECE BELDEMİZ İÇİN DEĞİL OLABİLECEK YENİ YATIRIM YENİ PROJELEREDE YANSITALIM VE BİZLER HEP BERABER KAZANALIM.
  BİR AKKUÇ ÇAYIRALANIM GELİŞSİN BİZLERDE BURALARDAN GURURLA İZLEYELİM VE KATILIM YAPALIM. HER KESİME YORUMLAR YAPILSIN KADINLAR ÇOCUKLAR YAŞLILAR.
  ŞUNU UNUTMAYALIM Kİ AYRIMCILIK YAPARAK HİÇ BİR BAŞARI GELMEZ.
  KULUN BİR HESABI VARSA ALLLAHINDA BİR HESABI VAR.
  ANKARADAN HERKEZE SEVGİ VE SAYGIYLA HOŞÇAKALIN.
  KOCALOĞLU06

 3. öncelikle herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum yazdıgım yazıların yayımlanmasında en ufak bir sakınca yoktur site yönetici arkadaşlar teşekkürler ediyorum şimdiden sizlere ve sözlerime geçmek istiyorum

  “Bu veysel beyin yazdıkları dogru olabilir saygı duyuyurum …

  Site Yönetimi: Mehmet ş.isimli kişi belediye ye sorular soruyorsunuz. Ancak adınızı ve soyadınızı yazarak sorularınızı sorarsanız sitemizde yayınlanacaktır. Sizin belediye ye soru sorma en doğal hakkınız ve belediye de herhalde sorularınızı cevaplayacaktır. Ancak adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekiyor öncelikle, bizlere yardımcı olmanızı rica ediyoruz.

 4. SEVGİLİ ORHAN KARDEŞİM DEDİKLERİNİN HEPSİ DOĞRU OLABİLİR AMA….

  Site Yönetimi: Adınızı ve soyadınızı yazmadığınız için yazınız kesildi

 5. İstenmeyen bir olay istenmeyen bir şekilde gelişti ve istenmeyen şekilde kardan kaynaklandığındanmıdır nedir kar topu gibi büyüdü..Velakin şimdi yağmur yağıyor, ılık rüzgarlar esiyor ve kar erimeye başladı..Umarız bu olay unutulsun ve tekerrür etmesin..Şöyle diyebilirim; Akkuşumuzun nabzı hakikaten bu sitede atıyor..İyi veya kötü kişisel çatışmalara dönmediği sürece ve kimse haddini aşmadığı sürece bu tür tartışmalar doğrunun bulunmasında yardımcı oluyor..Bu tartışma artık son bulsun diyoruz..Ne öğrendik; Demekki, idareci hizmet yaparken kendisinin bilgisi dahilinde olmayan bir kusur varsa bile ondan haberdar olacak..Çünkü sonuçları kendisine maloluyor..Varsa bir sorun gidermeye çalışacak..Halk ta hizmet erbablarına yardımcı olacak..Olamazsa bile engel bari olmayacak..Yorumcular da kuyruktan falan bahsetmeyecek..Ulu Önderimiz M.Kemal ATATÜRK ne demiş..Köylü milletin efendisidir..İdareciler; personelinin amiridir..Halkın amiri değildir…İdareciler halkın hizmetçisidir..Halk ta idareci de bir bütün olduğu vakit her engel aşılır..Yeter ki; sözde değil özde SAĞDUYU’lu olalım..Bu tartışma bitip yerine anlayış ve güzellik tohumları ekelim. Demokratik bir toplumda ölçüsü içerisinde kalmak şartıyla eleştiri de olacak tenkit te..Ama asla ŞİDDET çağrıştıran şeyler olmayacak..Bu dileklerimle selam ve sevgilerimi sunuyorum…

 6. Değerli yorumcu arkadraşlarım, belliki hepiniz Çayıralan beldesini , olumlu ya da olumsuz doğa şartlarını, çalışma ortamlarını biliyosunuz, veya duyduklarınıza göre yorum yapıyosunuz, ben 14 yıldır bu belediyede çalışıyorum, zorluğunu da kolaylığını da yaşıyorum, tüm belde halkımın içindeyim, herkesle dostum, arkadaşım, ama bu yaptığınız yorumlar eğer gerçekten beldenizi seviyor ve iyi şeyler olması için yorum yapıyosanız,yanlış düşünmüşsünüz, yapılan eleştiriler insanı doğru yola sevkeder ama iyi niyet varsa ve gerçekten iyiliği isteniyorsa, internet sitelerini bi dolaşın bakın Allah aşkına Çayıralan beldesi hakkında yapılan yorumlar, eleştiriler yada atışmalar kadar hangi sayfalarda var, siz beldenizi seviyormusunuz dövüyormusunuz, arkadaşlar beldenize zarar veriyosunuz, bizlere insanlara zarar veriyosunuz, yıkıcı oluyosunuz, bu siteyi okuyan okuyucuların gözünde Çayıralan kasabasını küçültüyosunuz, ben hem bir çayıralanlı, hemde çalışanı olarak bu durumdan rahatsızlık duyurum, inanıyorum ki benimgibi bir çok rahatsız olan insanlar var. benim beldemin insanları böyle olmamalı, benim beldimin insanları yaşadığı yeri bu sayfalarda kötülememeli, varsa sorununuz ya da eleştiriniz birebir görüşün ilgililerle, yetkililerle, nedir ne değildir bakın arkadaşlar, buralara yazı yazmak marifet değil, birilerini karalamak, suçlamak eleştiri değil, bunlar bizlere, beldeye zarar verir lütfen azcık, birazcık yapıcı olalım, bu sayfaları kitlelerin okuduğunu unutmayalım, amacınız sitres atmaksa bunun başka yolları da var Çayıralan beldesi yaşanacak , doğasıyla insanlarıyla harika bir yerdir, burayı çöplüğe çevirmeyelim, herkesi sağ duyuya davet ediyorum, ve yazmak isteyenler de isimlerini ,msn adreslerini yazarlarsa daha içten ve samimi oldurlarına inandırırlar diye düşünüyorum. Herkese saygılarımla

 7. Yorum yazan arkadaşlar hepsi rumuz kullanarak yazmışlar. Bu normal değil aslında ama bazı sorulara muhatap olmamak açısından da doğru olabilir.

  ben bir yoruma taktım açıkcası:

  “Sorun sadece, bencilce davranan,toplumu düşünmeyen sadece kendi keyfiyyetini düşünen,anlayışsız ve politik davranan nankör bazı vatandaşlarımızdır.oy verdiği veya vermediği siyasetçileri köle zanneden;halbuki o insanların çok zor şartlarda gece-gündüz halkı için çalıştığını bir türlü anlamak istemeyen,iyilik gördüğünde teşekkür etmeyi aklına getirmeyen,azıcık kuyruğuna bastığında çirkefleşen kendi insanımızdır sorun.”

  Ey bu yorumu yapan arkadaşım ! Bir daha oku da nedamet getir ve özür dile. Halk nankörmüş(!) Halkın kuyruğuna basılıyormuş. Siz bu halkı hayvan yerine mi koyuyorsunuz? Yani daha açık yazayım “köpek” dediniz farkındamısınız. Bunu ayıplıyorum. Bu kadar yorum yazılan açıklama ilk defa görüyorum. Bir yerlerden çokça eleştiri gelirse kendi kendinize bir öz eleştiri de siz yapmalısınız. Aksi halde böyle ayrımcılıkla da suçlanırsınız başka şeylerle de. Farkındaysanız kişilik haklarına saldırı yok. Hizmet şstemelerş de en doğal hakları. Yapılamayabilinir; bu da oranın şartlarına göre normaldir. Bütün bu olumsuzluklar bir araya gelinir toplantı yapılır ve konuşularak giderilir. Ancak, halka hakaret etme hakkınız yok. Gizlice giydirmeye çalıştığınız ve araya sıkıştırmaya çalıştığınız muhataplar arasında maşallah kimseyi bırakmamışsınız. Ya gafletle kasdını aşan bir cümle, ya da öfke ile son derece bilinçli yazdığınız bir paragraf… Bunu kınıyorum. Olmamalı, Yakışmayan bir uslup. lütfen doğrusunu açıklayın da bilelim. Hakikaten üzüntü duydum.

  Selam ve muhabbetlerimle…

 8. Burada bir rahatsızlık var demek ki…Siz biliyormusunuz adı geçen Belediye Başkanının 23.02.2008 akşamı kepçe sahiplerini arayıp, “sizden kepçe istemeye gelecekler sakın vermeyin diye konuştuğunu..” pazar günü de Belalan mahallesine giren şahıs kepçesini …… için bir grup kendini bilmezin oraya intikal ettiğini, kepçe işini göremeden Başkanın Makamlara şikayeti üzerine yarı yoldan geri döndüğünü, buna mukabil açılacak yol güzergahında kalan felç hastasının 27.02.2008 tarihinde kızakla yola indirildiğini, Belalan İlköğretim okulunun tuvaletinde suların akmadığını, Belalan İlköğretim okulu öğretmeninin 200 metreden suyu elinde taşıdığını biliyormusunuz..Kİmse kimsenin kişilik hakkına saldırmıyor. Hizmet yapana taş üzerine taş koyana 100.000 kez teşekkür ve minnettarız..Ama bu işe girerken eleştri de olacak, tenkit de..Herkes bir eleştiri varsa az aynaya baksın..Varsa bir sorun gidermeye çalışsın..Millet en yüksek Makamdakileri eleştiriyor..Şu sözü unutmayınız…Hz.Ömer halife seçildiğinde Sahabelere şöyle der…”Doğru yolda gidersem ne yaparsınız…Ey Halife sana destek oluruz…Peki yanlış gidersem..??..O zaman kılıcımızla doğrulturuz..Bunun üzerine Hz.Ömer böyle bir topluluğun başına halife seçildiğinden dolayı Cenab-ı Allah’a dua eder…Kaldı ki Bir Belediye Başkanı Hz.Ömer’den üstün değildir. Ancak biz de kılıçla doğrulturuz diyemeyiz..Bir rahatsızlık varsa bunu dile getiririz..Bunda kimse gocunmasın..Kİmsenin şahsiyetiyle işimiz alakamız olamaz..Lakin gerektiği yerde gerekli uyarıyı, izahı yapmadığınız zamandan koyundan ne farkınız kalır..Burada Azmi Bey’in şahsiyetiyle bir kelime yoktur..Uygulamasıyla ilgili bir rahatsızlık dile getirilmiştir. Bir siyasi işe atıldıysanız az karnınız geniş olacak..Tenkide ve eleştiriye açık olacakasınız..Varsa haklı yanı o sorunu gidermeye çalışacaksınız…Belediye Başkanlığı döneminde yapmış olduğu ve yapacağı bütün hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederiz..Ancak eleştirilere de biraz sabır ve temkinle yaklaşmasını, haklılık payı varsa sorunu çözmeye yönelik çalışmalar yapmasını bekleriz…Saygılarımızla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar