6 Temmuz 2022 Çar

Akkuş İlçesinin Grup Yolları İçinde Asfaltlı Yol Yapımında En Mağdur Olan 8 Köyünü Öğrenmek İster misiniz?

Akkuş İlçesinin

Grup Yolları İçinde

Asfaltlı Yol Yapımında

En Mağdur Olan 8 Köyünü (Mahallesini)

Öğrenmek İster misiniz?

Akkuş İlçesinin Grup Yolları İçinde Asfaltlı Yol Yapımında En Mağdur Olan 8 Köyünü Öğrenmek İster misiniz?

Yaptığımız araştırmalar sonucunda aynı grup yolunu Kullanan 8 köy Akkuş İlçesinin asfaltlı yol yapımında en mağdur köyleri (Mahalleleri) olarak mağdurlukta şampiyon oldular.

Bu mağdurlukta şampiyon olan Köyleri Yeni adları ile Mahalleleri hemen sayalım.

Ketendere, Gedikli, Çukurköy, Çavdarköy, Külekçili, Meyvalı, Kuşçulu(Bağderesi) ve Ceyhanlı Köyleri

Şimdi köy isimlerini görünce ilçenin diğer köyleri de bizim köyde mağdur diyebilir. Ama bizim dile getirmek istediğimiz konu Aynı grup yolunu kullanan 8 köy olarak ilçede başka mağdur köy yoktur.

Yolu Asfalt Yapılan Köyler;

Kızılelma

Çayıralan

Çaldere

Akkuş Merkezin 4 Mahallesi

Ormancık

Kemikkerişi

Çamlıca

Salman

Akpınar

Alan

Seferli

Aşağı Düğencili

Yeşilgüneycik

Damyeri

Tuzak

Haliluşağı ( Akkuş Belediyesi Akpınar – Haliluşağı köy yolunu asfalt yapıyor.)

Akpınar asfalt ve beton yollar ile Salıpazarı ilçesine kadar asfaltlı yol yapıldı.

Zaten Muratlı Köyünden asfaltlı yol önceden geçiyordu.

Tifi (Gökçebayır) dan zaten önceden asfaltlı yol geçiyordu

Yolbaşı Köyünden zaten önceden asfaltı yol geçiyordu.

Yanılmıyorsam Yeşilköyden de asfaltlı yol geçiyor.

Dağyolu köyün yolunun asfaltlı olup olmadığı şu an için hatırlanmadı.

Yukarıdaki asfaltlı yol yapılan köyler içinde neden

Ketendere, Gedikli, Çukurköy, Çavdarköy, Külekçili, Meyvalı, Kuşçulu(Bağderesi) ve Ceyhanlı Köyleri yok.

Zaten bu 8 köy diğer bir çok köy gibi sadece kendi köyüne asfaltlı yol istemiyor. Örneğin bu yol asfalt bile olsa Gedikli ve Çukurköy Mahallerinin hiç birine uğramıyor. Yani köy bazında zaten çok fazla yararlanma şansları yok.

TEK İSTEDİKLERİ EN AZINDAN 8 KÖYÜN KULLANDIĞI GRUP YOLUNUN ASFALTLI YOL OLMASI.

Allah’ın kulu çıksın desin ki Şu an için 8 köyün kullandığı ortak grup yolları için aynı şekilde mağdur olan köyler var desin. Biz özür dilemeye hazırız.

Çünkü 8 köyün ortak kullandığı Ketendere, Gedikli, Çukurköy, Çavdarköy, Külekçili, Meyvalı, Kuşçulu(Bağderesi) ve Ceyhanlı Köyleri gibi mağdur olan hiç bir köy yoktur.

Birisi çıkıp efendim Kurtboğaz ve Koçcuvaz grup yolu da asfalt değil diyenlere cevabımız; O grup yolunu 2 köy kullanıyor. Ama sözünü ettiğimiz grup yolunu ise 8 köy kullanıyor. Sanırım derdimizi daha iyi anlatabildik. Elbette ki bu iki köyün yolu da asfalt yol olsun hiç bir köy mağdur olmasın.

Bu  8 köyü mağdur edip, İnsanları zorda bırakan ve Asfaltlı yol konusunda en mağdur köyler yaparak bu köyleri mağdur şampiyonu yapanları tebrik ediyoruz. Muhtarlarımız ilçenin diğer köyleri yolları asfalt yol yapılırken sizler gereği kadar çaba gösterdiğinizi düşünüyor musunuz? Akkuş ilçesinde ikamet eden ve işyerleri işleten yada kamu kurumlarında çalışanlar sizler bu yolun yapılması için yeteri kadar çaba gösterdiniz mi? Bu köyler adına kurulan dernekler diğer köylerin yolları asfalt yol yapılır iken sizler zamanında yeteri kadar çaba gösterdiğinize inanıyor musunuz? Bu köylerin bürokratları sizler yeteri kadar çaba gösterdiniz mi?

Şimdi birileri siz ne yaptınız diye bize sorabilirler. Bizim neler yaptığımızı www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesinin incelenmesinde konu ile ilgili yaptığımız onlarca haberleri göreceksiniz.

yaklaşık 3 yada 4 ay önce yine bu konuda haber yaptık. Ama aynı köyün bir çok kişileri kendi akıllarınca bize eleştirmeye kalktılar. Aman haber yapma aman ha Filan kurum küser filan kişi küser gibi boş boş eleştiri yapıp hatta daha ileri gidip haberi kaldırmamızı isteyenler oldu. Tabii ki dedik ya boş eleştiriler olduğu için hiç dikkate alınmamıştır. Yukarıdaki araştırmayı yapınca haklılığımız bir kez daha ortaya çıkmıştır. Zaten nerede ise bu köylerin kullandığı grup yolundan başka asfaltsız yol kalmamıştır. Sıranın en sonuna kalan grup yolunun bu aşamadan sonra yapıp yapmamalarını kendileri bilir. Bizim kişiler ile işimiz olmaz. Küsen kendi bilir. Kızan kendi bilir. Bizim işimiz 8 köyün insanlarının mağdur olmasıdır. Bu mağduriyetin giderilmesidir.

Yapılacak grup yolu kalmadığı için bu yol nasıl olsa bir şekilde yapılacak. Bence asfaltlı yol için çaba harcamak isteyenlere önerimiz. Enerjinizi bahse konu olan bu 8 köyün ilçenin diğer köylerine bağlantısı olan ÇUKUKÖY MERKEZ CAMİ YANINDAN-KİREN SEMTİ-CİNGİL CAMİ-CİNGİLİ KÖPRÜSÜ DEVAMINDA İSE KUŞÇULU GRUP YOLUNA BAĞLANAN TAHMİNİ 15 KM OLAN YOLUN ASFATLI YOL OLMASI İÇİN AKKUŞ BELEDİYESİ İLE DİYALOG İÇİNDE OLMANIZI ÖNERİYORUM. Bu bağlantı yolu 8 köy ile en az 20 köyü birbirine bağlayan yoldur. Zaten başka da bu köyleri birbirine bağlayan başka alternatif bağlantı yolu da yoktur.

Amacımız bilinmeyenleri açıklamak. Asfaltlı yol konusunda bilgisi olmayanı aydınlatmak.

Related Articles

1 Yorum

  1. Ketedereli olarak asfalt istiyoruz bunu kim dile getiriyor bilmiyorum ama 39 yasındayım 37 yıldır köyümüzde asfalt yok lütfen dile getirin Ketendereliler fikirini getirin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar