6 Temmuz 2022 Çar

Acilen Akkuş Merkezde Televizyon Kanalı Açılmalıdır. Sosyal Medyada Beleş Yayıncılık Yapanlar Bu Oluşum İçinde Yer Alarak Katkı Sağlamalıdırlar.

Acilen Akkuş Merkezde

Televizyon Kanalı Açılmalıdır.

Sosyal Medyada Beleş Yayıncılık Yapanlar

Bu Oluşum İçinde Yer Alarak

Katkı Sağlamalıdırlar.

1999 Yılında Akkuş İlçesinin İlk İnternet Sitesi olan www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet sitesini kurduğumuzda; Sitemiz ailesine Temsilci, Muhabir ve Yazar bulmak nerede ise imkansızdı. Kişilere saatlerce sitenin ne anlama geldiğini, hangi çalışmalar yapılacağını ve Akkuş İlçesi ile Akkuşlulara neler kazandıracağını anlatarak ikna ediyorduk. Fotoğraf bulamıyorduk. Haber temini olmuyordu. Nerede ise Site kurucuları ve ilk zamanlar bizimle birlikte yola çıkan arkadaşlar ile gece gündüz 24 saat çalışarak Akkuş İlçesine ve Akkuşlulara faydalı olmaya çalışıyorduk. İnternet Sitesinden söz edince bize site inşaatı nerede diye soruyorlardı. Çünkü bize inşaat yapan ve site yapan daire satan site yönetimi- yapımcısı sanıyorlardı.

Aradan 22 yıl geçince medyaya baktığımızda Nerede ise her Akkuşlu artık medyada. Nerede ise her Akkuşlunun Facebook’ta sayfası var. Grubu var. Bir çok dernek dahi köy derneği olduğunu unutup tüm Akkuşlular adına hatta  ulusal bazda kendisini Anadolu Ajansı yerine koyarak yayın yapıyor. Her köyden cenaze haberi yayınlıyor.

Çok Sayıda Akkuşlu Facebook’ta Kendisini en büyük haber kaynağı olarak görüyor. Akkuşlular; bir cenaze haberini en az 50 kişinin sayfasından yayınlanmasından kına geldiğini söylüyor. İlçe ile ilgili bir haberin en az 100 kişi tarafından yayınlanmasının bir anlamı olmadığını hatta bilgi kirliliği olduğunu söyleyenler çoğunlukta.

Herkesin haberci olduğu, herkesin basın görevi yaptığı bir ortamda inanın zaman zaman bilgi kirliliği olmasın diye bir çok haberi sitemizde yayınlamıyoruz.  Bu arada sitemizin prensibi önce haberi Akkuş İnternet Sitesinde yayınlarız sonra diğer medya kuruluşlarında sitemize link vermek kaide ile yayınlıyoruz.

Sanırım biraz beleş işleri de seviyoruz galiba. Sanırım sorumluluk almaktan bazılarımız kaçıyor. Bunları neden söylüyoruz. Bu gün resmi olarak bir internet sitesi açsanız; isim ücreti, sunucu ücreti ve diğer masraflar ile yıllık 1.000 TL. masrafı olur. Aslında bu parayı Akkuşluların çoğunluğu verir sıkıntı olmaz.

Ama asıl mesele her yaptığınız haberden sorumlu olacaksınız. İşte bu yönü ile kimse site kurmaya çalışmıyor. Çünkü her yapılan haberden tepki alma durumu var? tehdit durumu var. İlçedeki bazı kişilerin yaptığı gibi haber yapanlara küfürler ediliyor. İleri aşamada mahkeme durumu var. Tazminat ödeme durumu var. Sık sık Savcılığa çağrılma durumu var. İşte bu nedenlerden dolayı internet sitesini kimse kurmak istemiyor. Çünkü site kurmak yürek ister. Sorumluluk ister. Akkuş sevgisi, Akkuşlular sevgisi ister. Gece gündüz çalışma ister. İyi bir site yapılacak ise gözlerin gitmesine razı olmak ister. Haberciliği bilmek ister. Hukuk bilmek ister. Kamu kurumlarını iyi bilmek ister. Daha neler neler ister.

Medya devamlı yenilik ister. En iyisini yapmaz isen takip edilmezsin. Bizim önerimiz en önde en çok izlenen olmak istiyorsanız. Hemen Akkuş Merkezde Televizyon Kanalı kurmanız gerekir. Bunu yapan izlenir, takip edilir. Facebook’tan beleş yayın yapanlar güçlerinizi birleştirin TV kanalı açın. Bizde sizi takip ederiz.

Sanki birileri siz neden TV kanalı açmıyorsunuz diye soranları duyar gibiyiz. Öncelikle bizde o kadar para yok. Zaman yok. Biz Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com olarak kalmaya devam ediyoruz.

Bu günlerde yeni oluşumlar yapılmaya çalışılıyor. Yeni oluşumun TV kanalı dışında başarıya ulaşması mümkün değildir. İlla da Akkuş İlçesinde ikamet edenler TV kanalı kuracak diye bir kural yok. Elbette ilçede ikamet edenler de kanal açar ise seviniriz. Ancak gurbetten de destek verilerek yani bir çeşit iş sahası bağlamında maddi gücü iyi olan kişilere TV kanal açabilir. Reklam getirisi çok olacağından para kazandırır. Seneye Akkuş Sporun maçlarını da yayınlar oradan da kazancı olur.

Öneri bizden değerlendirmesi Akkuşlulardan.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar