28.Eyl.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. H.Levent Özen

  BİR İ.İ.B.F MEZUNU OLARAK TESPİTLERİNİZ NE KADAR DOĞRU.GAZİ ÜNİVERSİTESİ İ.İ.B.F. MEZUNU OLARAK İ.İ.B.F MEZUNLARININ YOĞUN ENFLASYONU BİZLERİN HEM HAYATINI HEM DE UMUTLARINI KÖRELTMİŞTİR.YAŞAMIMIZIN EN GÜZEL 4 YILINI VE ÖNCESİNDE ÖSS SINAVI İÇİN 1-2 YILINI NE İÇİN BİR YIĞIN MASRAFLA TÜKETTİK ? İKTİSAT FAKÜLTELERİNİN İTİBARI HİÇ KALMAMIŞTIR, ÇÜNKÜ HEMEN HERKES İKTİSAT,MALİYE, İŞLETME MEZUNU…NE YAPACAKLARINI BİLMEYEN EĞİTİMLİLER ORDUSU,BİR BANKA SINAV AÇTIĞINDA Kİ ,İNGİLİZCE YOKSA BAŞTAN ŞANSI YOK, FAKÜLTELER DOLUSU, KAMPÜSLER DOLUSU 4 YILLIK MEZUN SINAVA DOLUŞUYOR.BİR DE YETMİYOR ,MÜHENDİSLER DE İŞLETMECİ ,İKTİSATCI.1-2 YIL MBA YAPIP BİZİM ALANA DALIYORLAR.HİÇBİR EĞİTİM ,BİLİM, MESLEK DALINDA İ.İ.B.F. MEZUNİYETİ KADAR YOL GEÇEN HANI TARZINDA BİR SIRADANLIK YOK.AÇIKÖĞRETİM DE CABASI TABİİ…O ZAMAN AÇIKÖĞRETİM İLE DOKTOR YAPIN, MÜHENDİS YAPIN, HAKİM YAPIN,DİŞ DOKTORU YAPIN ,ARADA STAJ YAPTIRIN OLSUN BİTSİN.İŞİN ÖZÜ ÜNİVERSİTE OKUMAK BATI DA ÖZEL , NİTELİKLİ,ÇOK ÜST DÜZEY ,ÖZGÜN BİR DENEYİMDİR.BİZDE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ KARMAKARIŞIK BİR SİSTEMDE ,HAYALKIRIKLIKLARIYLA DOLU BİR ACI ÖYKÜ.BELLİ BİRKAÇ ÜNİVERSİTE ,ÖZEL ÜNİVERSİTE VE MUTLAK İNGİLİZCE ÖĞRENİLMİŞ BİR ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ DIŞINDA GERÇEK BİR HAYALKIRIKLIĞIDIR., MALESEF ,SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 2. Ali Yalta

  Çayıroğlu’nun üniversitelerle alakalı dile getirdiği tespitlere katılıyorum güzel bir konuya temas etmiş ayrıca Çayıroğlu’nun diğer yazılarını da takip ediyorum kendisini ve bu yazıları bize ulaştıran site yönetimini kutluyorum

  Yanıt
 3. Tahsin Çayıroğlu

  FAKÜLTELERİMİZİN DURUMUNA İLİŞKİN ELE ALDIĞIM 3. MADDEDE SEHVEN ”ihtiyaçtan fazla üretimin enflasyona” NEDEN OLUR ŞEKLİNDE YAZMIŞIM DOĞRUSU, ”ihtiyaçtan fazla üretim denflasyona” NEDEN OLUR ŞEKLİNDE OLMALIYDI. BU İKİ KAVARAM BİRBİRİNİN TERSİ OLMAKLA BERABER ORTADA FAZLASIYLA MEZUN SAYISI OLDUĞUNDAN HALK DİLİNDE DAHA ÇOK ENFLASYON TABİRİ KULLANILIR. İKİNCİ YAZIM HATASI İSE SON PRAGRAFTA ”İstanbul istisat fakültesi”NİN DOĞRUSU ” İstanbul İktisat Fakültesi” ŞEKLİNDE OLMALIYDI. BAŞKA YAZIM HATALARI VARSA DA MA’ZUR GÖRÜLECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ