6 Temmuz 2022 Çar

“Dünden Yarına Köprü Tafında Akkuş” Adı ile ilçemizin bilgi ve belgeye dayalı genel bir arşivini hazırlayarak basılı hale getirmek ve dijital ortamda sürekli güncel tutmak amacıyla bir çalışma başlatılmıştır.


“Dünden Yarına Köprü Tafında Akkuş”  Adı ile  ilçemizin bilgi ve belgeye dayalı genel bir arşivini hazırlayarak  basılı hale getirmek ve dijital ortamda sürekli güncel tutmak amacıyla bir çalışma başlatılmıştır. 

Akkuş hakkında kuruluşundan bugüne kadar ihtiyaç duyulması halinde, eski Akkuş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Çelik Beyin 2002 yılında hazırladığı “Tarihi, Sosyal, Kültürel ve Coğrafi Yönleriyle Akkuş” kitabı dışında yararlanabilecek başka bir kaynak yok gibi.

Tarihimize canlı tanıklık eden maalesef çok az sayıda değerli büyüğümüz kaldı. Eğer biz bugünden değerli büyüklerimizin bildiklerini kayıt altına alamazsak ilçemize özgü zengin tarih, kültür, sosyal, folklorik vb. gibi bir çok alanda önemli bilgi ve belge maalesef bu büyüklerimizle birlikte kaybolup gidecek.

Hepimizi Akkuşlu, yani bizi biz yapan değerlerimizi yarının gelecek kuşaklarına sağlıklı bir şekilde aktaramazsak yeni nesilin Akkuşlu kimliğinden uzaklaşması, kültürel erozyona ve deformasyona uğraması kaçınılmaz olacaktır.

Bu nedenle, mevcut kaynaklarda ve kişilerin elinde bulunan herkesin işine yarayabilecek geçmişe ışık tutan bilgi ve belgeleri, ortak bir çatı altında toplayarak, ilçemizin bilgi ve belgeye dayalı genel bir arşivini hazırlamak, gelecek kuşaklara rehber olacak bir eser ortaya koymak, bu eseri basılı hale getirmek ve dijital ortamda sürekli güncel tutmak amacıyla,

“Dünden Yarına Köprü Tafında Akkuş”

adıyla bir Facebook sayfası açılmasına karar verilmiştir.

Bu sayfa altında toplanmaya çalışılan bilgiler hedeflenen çalışmalar için bir altlık oluşturacaktır.
Bu çalışma, tamamen Akkuş’a ve Akkuşlulara hizmet edeceği için ekip ruhu içinde birlikte hareket edilmesi, herkesin sorumluluk hissederek yardımcı olması, çalışmaların daha hızlı sonuçlanmasına katkı sağlayacak, bu çalışmada görev alan herkes, kendilerinden sonraki kuşaklarına güzel bir hatıra bırakacaktır.

Sevgi ve saygılarımla,

Mustafa Görgülü

Sayfanın adresi
https://www.facebook.com/DundenYarinaKopruTadindaAkkus

Related Articles

1 Yorum

  1. Sevgili Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yönetimi yaklaşımız, ilgi, alakanız ve duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
    Mustafa Görgülü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar