26.Kas.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. BAHADIR KAYIM

  ORDU VALİMİZ ÇOK DEĞERLİ TESPİTLERDE BULUNMUŞ,ÇOK HAKLI..
  Fakat Ordu İlçeleriyle inanın şu Karadeniz Otoyolu yapınca barıştı.Çünkü uzaktı,tersti,şimdi yakın oldu..
  Ordu Deniz kenarında ama Limanı bile olamadan 135 bin nüfusa sahip ve Samsun,Trabzon\’dan sonra Bölgenin 3.Büyük Şehiri..demekki,Sayın Site yöneticileri siz Akkuşa az hizmet geldi diyorsunuz,daha Deniz kenarında İlimizin Limanı yok,Havaalanı yok!Önce İl kalkınacak ki,İlçeler kalkınacak,yani Ordunun 3 Temel ihtiyacı vardı,biri Üniversiteydi,yapıldı şükür.Diğerleri ise Ordu Limanı ve OR-Gİ Havaalanıdır.-Ordu-Giresun Havaalanı-Bunlarda yapılırsa Ordu merkez dahada gelişecektir.
  Sayn İhsan Bey,biraz haklı olsanızda bu konuda düşündüğümüzde işin bu yönüde var;bir defa Ordunun iki büyük ilçesi var,gerisi hep birbirine yakın ve küçük.Ünye ile Fatsa\’ya Akkuşun 10 katı yatırım gelse hakkıdır,çünkü nüfusu benim ilçemden 10 kat büyüktür.Tabii kimsede benim İlçemi mağdur etmeyecek,hakkını verecek,zaten siz bunu takip ediyorsunuz!
  Akkuşun son 4 yılda İlçe merkezindeki Büyük değişğimide-gelişimide es geçmeyelim.Ayrıca bence Ünye-Niksar yolunun Duble olmasının mümkün olmadığını ve Devletin çok Ekonomik olmayan-dağlık-1400 metreye kadar çıkan bu çetin Coğrafyaya sahip yolu Duble yapmasını bende mantıklı bulmuyorum,fakat..Fakat;genişletilecek,virajların eğimi düşürülecek,bir-iki yerde hat değişecek İşte bu bize yeteR! Gelin-görün Karadenizi,İç Anadoluya bağlayan en iyi yol olan Samsun-Merzifon Yolunda Şimdi daha yol yeni Duble yapılıyor,ve bu biraz dağlık yerde bile ne masraf yapılıyor! Bizde isteriz fakat çok zor,gerekli değil,100 km.böyle yere 300km.lik masrafı ben Devlet olsam yapmam!-Duble yolu kastediyorum-
  Bugün gidin Aybastıdan,Fatsaya,Mesudiye,Gölköye kadar bütün Ordu İlçeleri dertli,fakat niye İşadamlarımızda yatırım yapmaz?Ordu teşvik kapsamında,niye değerlendiren yok?Birde bunları düşünelim!

  Yanıt
 2. burhan

  ben ordulu burhanbabam sezai annem gülizar vesaire köyüme iyibakın buyazıyı unutmayın hoşçakalın baybay

  Yanıt
 3. Adem YILDIZ Kuşculu köyü muhta

  Adem YILDIZ Kuşculu köyü muhtarı

  ŞAHA KALKMAK

  Şaha kalmak güzel bir söz,ama şaha kalkmak için ilk önce ayağa kalmak gerekmektedir.Bir şehri bir ilçeyi ayağa kaldırmakta devletin işidir.

  ALLAH insanlara vucudun beslenmesi için kalp yaratmıştır,vucuda dağıtmak içinde damarlar yaratarak bütün vucuda dengeli bir biçimde dağıtılması sağlanmıştır.
  Damarların birisi tıkalı olduğu zaman o bölge görevini yapamamaktadır.

  Bir bölgenin, ilin, ilçenin, her neyse gelişmesi içinde damarların bol olması lazım, yani yolların yapılması, yol olmayınca kime ne diyeceksinki gel kardeşim buraya yatırım yap yada gel köyüne ev yap villa yap diye.

  Herkez top çevirmekle meşgul, kimse kaleye gidipte gol atmıyor atamıyor,gol atmak içinde iyi bir forvet olmak gerekiyor,bizim forvetlerimiz siyasilerimiz, siyasilerimiz nedense gol bölgelerinde etkili olamıyorlar topu ya taca yada auta bırakıyorlar.

  Bir şey almak için ilk önce vermek gerekir,ihsan abimizin dediği gibi devletin asli unsuru olan yallarımızı yapın doktorlarımızı gönderin, meslek liselerini yapın en azından ilçemiz göç vermekten kurtulsun.

  Bakanlarımız varsa toplanalım gidelim derdimizi anlatalım.Bir atasözü vardır tavşan dağa küsmüş ama dağın haberi olmamış,gidelim büyüklerimizin yanına derdimizi anlatalım,aslında yıllrdır bilinen dertler herkez biliyor ama biz yinede anlatalım…

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ