21 Temmuz 2024 Paz

Ordu Üniversitesi Ne Yapmak İstiyor? Akkuş MYO Açıyorsun Ama Tanıtmıyorsun. Bu Ne Demek Oluyor? Okulu Tercih Edenlere Neden Yardımcı Olmuyorsun? Akkuşlu Lütfen Sende Uyan Artık

Ordu Üniversitesi Lütfen İnternet Sitende Akkuş MYO'na Yer Verirmisin?

Ordu Üniversitesi Ne Yapmak İstiyor?

Akkuş MYO Açıyorsun

Ama Tanıtmıyorsun.

Bu Ne Demek Oluyor?

Okulu Tercih Edenlere

Neden Yardımcı Olmuyorsun?

Akkuşlu Lütfen Sende Uyan Artık

Akkuş Meslek Yüksekokulu bilindiği gibi 2013 yılı Ösym Tercih Kılavuzunda yer aldı ve okulumuz açıldı ve de Bilgi Yönetimi programına 40 öğrenci alarak Eylül-Ekim 2013 de Eğitim ve Öğretime  başlayacak.

11.07.2013 günü Saat 14.45 Tarihi itibariyle Ordu Üniversitesi İnternet Sitesini inceledim. Zaten Akkuş MYO ile ilgili haber var mı diye sürekli takip ediyordum. Bu gün güncel olacak Ordu Üniversitesinin internet sitesi. yarın  güncel olacak diye beklerken. Tercihler başladı aradan 3 gün geçti. Ayın 18'nde tercihler bitecek. Öğrenciler okulları araştırıp tercih yapacaklar. Ama Ordu Üniversitesi internet sitesi sanki kasıtlı  yapıyormuş gibi Akkuş MYO ile ilgili bir kelime bilgi vermiyor. Bilgi vermediği gibi Okul adına açılan internet sitesi sayfasını da hizmete açmıyor. Ama her ne hikmet ise İkizce MYO'da Akkuş MYO gibi bu sene açılmasına rağmen İkizce MYO internet sayfası açılıyor ve okul hakkında geniş bilgiler veriliyor.

Şimdi Akkuş İlçesi Yazılı ve Görsel Basın Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Birlik Adına, www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi adına ve şahsım adına soruyorum.

İkizce ilçesi ile Akkuş İlçesi arasındaki bu çifte standart neden? İkizce MYO en iyi şekilde tanıtılıp, okul tercih yapanlara yardımcı olunurken, Akkuş MYO neden tanıtılmıyor ve okulu tercih etmek isteyenlere neden yardımcı olunmuyor?

Bir çift sözüm de Akkuşlu Hemşerilerime; her Akkuşlu Akkuş MYO'na sahip çıkmak durumundadır. O halde neden Ordu Üniversitesinin bu çiftte standardına tepki göstermiyorsun? Akkuş MYO'nu tercih yapmak isteyen her öğrenci Ordu Üniversitesinin internet sitesini inceleyip, Akkuş MYO'lu hakkında bilgi bulmaya çalışacaktır. Ama bu şekilde araştırma yapan öğrenci hayal kırıklığı ile karşılaşacaktır. Çünkü okulun sadece adını görecektir. Okulun ne telefonu, ne e-mail adresi, ne müdürünün kim olduğu, ne sekreterinin kim olduğu, ne hangi öğretim görevlilerinin okulda görevli olduklarını nede okul hakkında aradığı bilgilere ulaşamayacaktır.  Ve de ben olsam şu kanıya varırım. Bu üniversite bu Akkuş MYO'lunu önemsemiyor kanısına varırım.

Yazacak çok konular varda şimdilik neyse diyelim.

Son cümleler olarak Ordu Üniversitesi; bir okulu hizmete açıyorsan o okul hakkında da gerekli bilgileri vereceksin. Üniversitenin internet sitesi varsa o siteden her okul hakkında gerekli bilgileri vereceksin? Okullar arasında çiftte standart yapmayacaksın.

Bir Akkuşlu olarak bu durumu kınıyorum. Ve hemen düzeltilmesini istiyorum. Yapılan bu davranışın Akkuş ilçesine ve Akkuşlulara bir hakaret olduğunu düşünüyorum. Akkuş MYO'luna gereken değeri ve önemin verilmediğini düşünüyorum.

Akkuş Kaymakamlığının hemen devreye gireceğini ve Rektör ile görüşüp, gereğinin yapılması için çaba harcanacağını düşünüyorum. Bir sitemde; Akkuş Meslek Yüksekokulu müdürüne olacak. Okul Sekreterine olacak. Siz görevli olduğunuz okulun tanıtımı için neden gerekeni yapmıyorsunuz? Neden Ordu Üniversitesi İnternet Sitesindeki eksikliğin giderilmesi için çaba harcamıyorsunuz?

Ordu Üniversitesinde Akkuş MYO ile ilgili bilgiler ve fotoğraflar yok ise; gerek şahsım gerek ise Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak gereken destek verilecektir.

Bu Aşamadan sonra söz Akkuşlularda; Bu konuya tepkisini koymayan ve haberin altına yorumlarına yazmayanlara diyecek bir sözümüz olmaz zaten

NOT: Akkuş MYO Hakkındaki Geniş Bilgiye www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesinden Ulaşabilirsiniz.

Akkuş Meslek Yüksekokulu Hakkında Bilgi vermeyen Ordu Üniversitesinin İnternet Sitesini Görelim

http://www.odu.edu.tr/index.php/pages/18

 

İhsan ÇAM

 

 

Related Articles

3 YORUMLAR

 1. Sn İhsan Çam ,
  AKKUŞ MYO ile ilgili sitemkar yazınızı okudum. Bu nedenle kendi şahsıma ve Ordu Üniversitesine yönelik eleştirilerinizi kamuoyu ile paylaşarak yanıtlamak istiyorum.
  AKKUŞ MYO Müdürlüğüne 2009 yılında Ordu Üniversitesi Rektörü Sn. Prof Dr. Tarık YARILGAÇ tarafından atandığımda hemen Akkuş Meslek Yüksek Okulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yetkilileri ile temas kurdum ve başta Sn Akkuş Kaymakamı Fatih GÜL Bey’i Makamında ziyaret ettim. Göreve ilk başladığımda ben de gerçekten Yüksek Okul Konusunda heyecanlıydım. Fakat, Akkuş’taki bir toplantıda Sn Belediye Başkanı Ergüder Efil Bey’in ” Buraya bir Yrd. Doç yerine seni mi (bir okutmanı mı ) gönderdiler ifadesi şahsımı gerçekten çok kırmıştı. Sayın Belediye Başkanımız büyüğümüzdür diye kabul ederek görevimi sürdürdüm.
  Sayın Çam, göreve başladığımda AKKUŞ MYO okulunda açılacak programlarla ilgili YÖK’ başvuru süreci bile tamamlanmamıştı. Yapılan sadece Üniversite senatosundan çıkan karardı.
  Sayın Rektörümüz, AKKUŞ MYO ile çalışmalar yaptırdıktan sonra, YÖK tarafından zorunlu olarak talep edilen 3 Öğretim Görevlisi kadrosu açıldı ve ÖĞr. Görevlileri alımı gerçekleşti.
  Bu süreçte, AKKUŞ MYO için araştırılan ve yine Akkuş’lu akademisyenler tarafından da onaylanan Bilgisayar Ağ Sistemleri ve Bilgisayar Kullanımı Bölümleri için YÖK’ten izin alındı.
  Sonuç olarak, Bilgisayar Kullanımı Bölümü içinde Bilgi Yönetimi programı açılması YÖK tarafında onaylandı ve kitapçığa girdi.
  Rektör beyin 2 yıllık hizmet süresince yapılanları yukarıda kısaca anlatmaya çalıştım.
  İhsan Bey, bu 2 yıllık sürede AKKUŞ MYO Yaptırma ve yaşatma Derneği neler yaptı acaba ?
  —1 ay önce Rektörlük Yapı işleri tarafında yapılan inceleme sonucunda hazırlanan rapor Dernek Yöneticilerine sunuldu ve sonuç Sn Fikri Çamoğlu tarafından şahsıma bildirildi ?
  —Cevap : ” Yaptığım çalışmalarda Dernek üyelerinin bana cevabı ” Öğrenci gelirse para veririz , boşuna para harcamayız.”

  Sayın İhsan Bey, Yüksek Öğretim Kurumları Bilimsel ortamın en yüksek olduğu seviyedir. Ordu Üniversitesi de AKKUŞ MYO Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin Üniversiteye taahhüt ettiği fiziki ortamı AKKUŞ İlçesine yakışır şekilde yerine getirmek mecburiyetindedir. İKİZCE MYO konusunda haklısınız, fakat İkizce İlçesi yerel yönetiminin Yüksek Okul Konusunda ne kadar çok çaba gösterdiğinin herkes farkındadır sanırım.
  Kısaca söylemek istediğim AKKUŞ MYO ‘nu yaptıracak ve yaşatacak ve de yüceltecek Akkuşlulardır. Bir an önce binamızı fiziki şartları hazır hale getirilmeli ve öğrenci barınma olanakları tamamlanmalıdır.

  Tüm AKKUŞ halkına saygı ve sevgilerimle,
  Mehmet ÇOLAKOĞLU
  Md. Vekili

 2. sevgili ihsan çam yüksek okulla ilgili çabaların gerçekten takdire değer allah seni ve emeği geçenleri utandırmasın ha gayret bu iş ya olacak ya olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar