16 Haziran 2024 Paz

Ordu Üniversitesi; Akkuşluların Sabrının Kalmadığını ve Akkuş Meslek Yüksekokulu İle İlgili Gerçekleri Öğrenmek İstediğini Neden Duymazlıktan ve Görmezlikten Geliyorsun? Yüksekokul 2012 Yılında Öğrenci Kabul Edecek mi? Lütfen Açıklayın Artık

Yüksekokul Konusu Okul Açılına Kadar Devam Edecek?

 

Ordu Üniversitesi

Akkuşluların Sabrının Kalmadığını ve

Akkuş Meslek Yüksekokulu İle İlgili

Gerçekleri Öğrenmek İstediğini

Neden Duymazlıktan ve Görmezlikten Geliyorsun?

Yüksekokul 2012 Yılında

Öğrenci Kabul Edecek mi?

Lütfen Açıklayın Artık

Ordu Üniversitesi Rektörlüğü Gerçekleri Açıklamaz İse www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Olarak Bizler Gerçekleri Açıklayacağız. Konu ile ilgili olarak elimizde bilgi ve belge mevcuttur.

İsterseniz elimizdeki bilgilerden ip ucu verelim.

Akkuş Meslek Yüksekokulunun bu güne kadar Öğrenci kabul etmemesi ile ilgili olarak Ne YÖK'ün, Nede ÖSYM'nin herhangi bir ilgisi yoktur. Tek sorumlu ise Ordu Üniversitesi'dir.

Ordu Üniversitesinin ise sorduğumuz zamanlarda verdiği cevaplar kabul edilebilir mazeretler değildir. Ancak başka nedenler varsa da Ordu Üniversitesi dik duruşunu göstersin ve açıklanmayan o nedenleri açıklasın. Kendisinden kaynaklanmadığını hangi nedenler ile bu günlere gelindiğini açık seçik ifade etsin.

Ordu Üniversitesi Herhalde Ordu Merkezden ve Sahildeki ilçeler dışına çıkmamaya karar verdi. Böyle bir karar var ise; Ordu Üniversitesinin adını "Deniz Sahili ve İl Merkezi Dışına Çıkmayan Üniversite" olarak değiştirmesini teklif ediyoruz.

Ordu Üniversitesinin; il merkezi ve sahildeki ilçeler dışına çıkmama görüntüsü ve duruşunu, ildeki diğer bir çok kurumlarda yıllarca yaptılar. Halen daha da yapıyorlar. Sonucunda ne mi oldu? Bu düşüncedeki kişiler ve kurumlar yüzünden Ordu Göç verdi. Verilen göçler yüzünden bu gün Ordu Büyükşehir olamıyor. Sende katıl Ordu Üniversitesi bu kervana ve bir zarar da sen ver Ordu iline de kare tamamlansın. Sonra da madem büyükşehir olmuyor o zaman Ordu ilini ikiye bölersiniz. İki il olur. Ordu Üniversitesi de Ordu merkezde il içinde huzurlu bir şekilde eğitim ve öğretime devam eder.

Bu düşüncelerimize hayel  diyenler olabilir. Ama zaman gösterecek kimin haklı olduğunu. Ya bizim dediğimiz olacak ve Ordu ilindeki tüm kurumlar (Ordu Üniversitesi dahil) 19 ilçeyi kuçaklayacak ve Ordu İli her karış toprağı ile il olmanın sorumluluğunu taşıyacak.

Yada tekrarlıyoruz sahilden yukarı çıkmayan kişiler ve kurumlar yüzünden Ordu göç vermeye devam edecek ve İlimizin büyükşehir olma şansı sona erecek. Devamında ise bazıları çıkıp, o halde Ordu ilini ikiye bölelim iki ayrı il olsun diyecek. Tercih sizin.

Bu günlerde bazıları Akkuş'a ve Akkuşlulara okulu açmayarak zarar verir ama ilerleyen yıllarda Akkuşlu gurbette okur ve kazançlı olur. Ama en çok kaybeden Ordu ili olur. En çok kaybeden Ordu Üniversitesi olur.

Şimdiden bizden dile getirmesi ve tarihe not düşülmesi

İhsan ÇAM

 

Okuma: 340
 

Yorumlar (2)

Vay anasını
yazar Ahmet Akkuş , 17 Haziran, 2012
Karağaçtepeli acilen Nüfus kağdını da değiştir olur mu nereli olursan ol ama senin gibiler ne Ordulu ne de akkuşlu olsun

 
AKUŞ ÜNİVERSİTESİ.
yazar Karaagactepeli , 16 Haziran, 2012
AKKUŞLU İŞ ADAMLARI AKKUŞA ÖZEL BİR ÜNİVERSİTE KURSUN.ORDU ÜNİVERSİTESİYLE NE İŞİNİZ VAR.
HA BU ARADA AKKUŞA BİR FAKULTEYİ ÇOK GÖREN ORDU ÜNİVERSİTESİ VARKEN ORDUNUN VE ORDUDA YAŞAYAN İNSANLARIN AKKUŞA BAKIŞ AÇISIDA ORTAYA ÇIKIYOR.ÜNYE İL OLSUN ÜNYEYE BAĞLANALIM.ORDU İLİDE ALSIN ÜNİVERSİTESİNİ BAŞINA ÇALSIN.BEN ORDULU DEĞİLİM AKKUŞLUYUM.ORDULUYUM DEMEM BEN.AKKUŞLUYUM O KADAR….
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar