16 Temmuz 2024 Sal

Ordu Özel İdare 2012 Yılında Akkuş İlçesinde Hangi Çalışmaları Yapacak? İlçemize Ne Kadar Ödenek Ayırdı? Bu Haberin Altına Kim Ne Hizmeti İstiyor İse Lütfen Yazsın

Akkuş Özel İdare Müdürlüğünün de bu konuda açıklaması olursa hemen yayınlarız

Ordu Özel İdare

2012 Yılında

Akkuş İlçesinde

Hangi Çalışmaları Yapacak?

İlçemize Ne Kadar Ödenek Ayırdı?

Bu Haberin Altına

Kim Hangi Hizmeti İstiyor İse

Lütfen Yazsın

Çok kısa bir süre önce sitemizden Akkuş İlçesinde KÖYDES'den ne kadar ödenek ayrıldığını haber yapmıştık. Ödenek geldikten sonra ilçemiz kaymakamı da; gelen köydes ödeneği ile ancak grup yollarının bakımının yapılacağını, bozulan asfaltlı yolların tamirinin yapılacağını açıkladı. Yeni bir asfalt çalışmasının yapılmayacağı sinyallerini verdi.

 

Şimdi Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com olarak soruyoruz

2012 yılında Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği

Akkuş İlçesinde hangi çalışmaları yapacak?

Akkuş İlçesine ne kadar ödenek ayırdı?

Örneğin: 2011 Yılında Çukurköy-Ceyhanlı yolunda 4 km asfalt çalışması yapılması planlanırken bu 4 km asfalt çalışmasının bir başka grup yoluna kaydırıldığını biliyoruz. Bazıları geçen sene Çukurköy-Ceyhanlı yoluna asfalt çalışması yapamadık. 2012 yılında bari en az 8 ile 10 km asfalt çalışması yapsak mı diye düşünüyor mu?

Seferli beldesine dereyolu istikametinden gidiş güzergahı olan Kuşçulu-Ortabölme Köyleri devamında ise eski alan köyü şimdi alan mahallesinden Seferli beldesine ulaşılan yolda en az 8 ile 10 km asfalt çalışması yapılacak mı?

Salman yolundaki 1 kat asfalt çalışması bitirilip, bozuk kısımlar tamir olacak mı? Salman yoluna 2.kat asfalt atılacak mı?

Koçcuvaz ve Kurtboğaz köyleri yolunda en 4 km asfalt çalışması yapılacak mı?

Damyeri-Tuzak grup yolunda geçen sene 8 km asfalt çalışması yapıldı. Yapılan bu asfalt çalışmasında bozulan ksımlar tamir olacak mı?

Akkuş merkezden Ormancık köyü sınırı olan dere yolu istikametinden kadı köprüsüne kadar olan 7 km'lik mesefa asfalt yol olacak mı?

Belde belediyelere destek verilerek; yada yardım kampanyaları düzenlenerek; salman'dan Akpınar beldesi merkesine asfalt yol çalışması yapılmasınde gereken destek verilecek mi?

—Salman'dan Seferli beldesine asfalt yol çalışması yapılması için destek verilecek mi?

Kızılelma ve Çayıralan Belediyelerine destek verilerek bu her iki belde asfalt yol ile Damyeri-Tuzak yoluna kadar asfaltlı yol çalışması yaparsa destek verilecek mi?

Diğer hizmet konularında da sitemizi takip edenlerin görüşlerini haberin altındaki yorum kısmına yazmalarını bekliyoruz

Bir Akkuşlu olarak araba ile Akkuş tan başlayarak Ormancık-Kemikkeriş-Çamlıca köylerini sonra Akpınar Beldesi daha sonra ise Salman beldesini ziyaret ettikten sonra Seferli Beldesine gitmeyi oradan Eski Alan Köyünden Ortabölme Köyüne oradan Kuşçulu Köyüne daha sonra ise Tekrar geldiğim yola Ormacık köyünden Akkuş'a dönmeliyim

Yada Kuşçulu köyünden sonra Çukurköyün Cingili-Çavuşgil ve Kuşçulu Köyünün Sevkili Mahallesinden Meyvalı köyüne oradan Ceyhanlı köyüne istersem Erbaa ilçesine gitmeliyim. Yada Meyvalı köyünden Külekçili-Çavdarköy-Çukurköy ve Ketendere Köyleri istikametinden Akkuş'a gelmeliyim. Bu yolların asfalt yapılması halinde bu işlem çok kolay olacaktır. Böyle asfaltlı yoldan bir çırpıda 3 Beldeyi ve en az 12 köyü görmüş olacam.

Bu rüya olmasın. Akkuşlular ve Akkuş köylüleri bu hizmeti fazlası ile hak ediyor.

Bu saydığım güzargahın asfaltlanması halinde 3 Belde ve 20 Köy bu hizmetten yararlanacak.

Ayrıca Çayıralan-Kızılelma beldeleri ile Aşağıdüğencili-Yeşilgüneycik-Damyeri ve Tuzak köyleri asfaltlı yol yapılması halinde bir çırpıda dolaşıp, devamında istenir ise Kumru ilçesine ziyaret şansı olabilir.

Asfaltlı yol-Uzakları yakın ederken, gezme ve dolaşma isteğini özendiriyor. Dostları görmeyi sağlıyor. Bu düşünceler ne olur gerçekleşsin. İnanın bu aşamadan sonra geriye göç olacaktır. İlçemiz kalkınacaktır.

İhsan ÇAM

Okuma: 983

Yorumlar (4)

CEYHANLI KÖYÜ GÜZERGAHI YOL
yazar O. BOLATLI , 07 Temmuz, 2012
YAZILARINIZI DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİYORUM. SİTE YÖNETİMİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYOR, SESİMİZİ, UMUTLARIMIZI YETKİLİLERE DUYURMADA ARACI OLMASINI İSTİYORUM. CEYHANLI KÖYÜ AKKUŞUN TOKAT SINIRI SON KÖYÜ, ÜÇ İLÇEYİ BİRLEŞTİREN ERBAA,NİKSAR,AKKUŞ SINIRINDA BİR KÖY DÜR. İNSANLARININ YÜZDE DOKSANI ŞEHİR DIŞINDA, SILA HASRETİ ÇOK FAZLA İNSANLAR KÖYÜNE SENEDE BİR OLSUN GİTMEK İSTİYOR. DAHADA ÖTESİ EV YAPTIRMAK YOL YAPTIRMAK İSTİYOR. FAKAT BU DOĞA HARİKASI, TABİRİ CAİZSE CENNET KÖŞESİ KÖY ULAŞIM SORUNU YÜZÜNDEN, YAŞAM ÇİLESİNE, YOL ÇİLESİNE DÖNÜŞÜYOR. HÜKÜMET DEĞİŞİYOR, BELEDİYE DEĞİŞİYOR, SİYASETÇİ DEĞİŞİYOR, EĞİTİM ARTIP KAFALAR DEĞİŞİYOR, NE YAZIKKİ BİZİM ULAŞIM HİÇ DEĞİŞMİYOR, VEL HASIL ÇİLE BÜBÜLÜM ÇİLE DEVAM EDİYOR. LÜTFEN SAYIN ORDU SİYASETÇİLERİM,BELEDİYE BAŞKANLARIM,VALİM,KAYAMAKAMLARIM, KAMU KURULUŞLARI BURALAR ORDUNUN BİR PARÇASI GELİN GÖRÜN ONA GÖRE KARAR VERİN. EĞİTİM GELİŞMİŞLİN YÜZDE ELLİSİ İSE ULAŞIM BANA GÖRE DİĞER YARISI ULAŞIM OLMADAN MEDENİYETTE, EĞİTİMDE ,İNSANLARDA ÖKSÜZ VE ÇAĞRESİZ. BU SESE KULAK VERİN. CEYHANLI KÖYÜ ORHAN BOLATLI

 
KÖY YOLLARI
yazar HASAN KEMENT , 25 Haziran, 2012
BİR AKKUŞLU OLARAK; AKKUŞ İLÇESİNİN, BÜTÜN KÖYLERİNİN TAMAMIMIN; EN AZINDAN KÖY MERKEZLERİNE KADAR 6 METRE GENİŞLİĞİNDE, EN AZ 2 ŞERİT HALİNDE, ASFALTLANMASI İÇİN SEFERBERLİK BAŞLATILMASINI VE BU İŞİN BİR AN ÖNCE BİTİRİLMESİNİ ARZ VE TALEP EDİYORUM. TARİH 25 HAZİRAN 2012

 
İLÇE KÜÇÜLÜYOR HİZMET BEKLEMEKMİ?
yazar altun bayram , 18 Haziran, 2012
ihsan abi güzel bir çalışma yüreğine sağlık bende birkaç ekleme yapayım akpınardan aşağı terme yolu üzerinde bulunan yeşilköy ve gene karşıköyümüz olan haliluşağı köylerine birşeyler yapılacakmı yeşilköyün yollarında büzleme ve pazaryeri taş döşeme yapılacakmı gene salman akpınar arası asfalt yapılsa dahi yeşilköy bu yolu kullanamıyor yada yolu ikikat uzatıyor, yeşilköyden akkuşa gelmek için yeşilköy, yeniköyden geçip kalıngümeden eski orman yolunu takip edip salman akkuş yolu üzerinde üçyol orman bölge binasının oraya çıkıyoruz salman akpınar yolu yapılsın fakat yeşilköy ve yeni köyün pek akkuşa gitmek için kullanmadığı yoldur. eğer ilçenin küçülmesi hizmetlerin yavaş yada hiç gelmemesi devam ederse daha öncede yazmıştım BİZ YEŞİLKÖY OLARAK SAMSUN TERME İLÇESİNE BAĞLANA BİLİRİZ HALKIN YÜKSEK SESLE KONUŞMAYA BAŞLADIĞI BİR ŞEY bunu kim engeller siyasiler ve köylere hizmet götürme birliği engeller………saygılarımla altun bayram

 
akkuşa bunları yapacak bir yönetiçi arnıyor
yazar senai çayıroglu , 15 Haziran, 2012
sayın ihsan bey bizlerin sözcümüz olmaya devam edin sizlere ve ekibinize sonsuz teşekkür ederim ihsan bey akkuşlu ya sahip cıkacak yönetiçilere ihtiyaç vardır sizlerin yazdıklarınız yol ve okul şimdiye kadar bitmeliydi akkuş eski günlerini arıyor malesf sileri destekliyorum sayın millet vekillerime sesleniyorum lüfen buralara gerekeni yapın sayın ihsan bey geçtimiz yıl sonbaharda meyvalı köyünde ceviz dökmek için bulundum kazayla bir yaralama oldu kendimde meyvalı dan akkuşa 45 dakika da gidebildik hastanede amaliyat doktoru olmadıgı için beni ünye devlet hastanasine sevk yaptı ünyeye kendi imkanlarımla tutmuş oldugum minübüsle tam iki saat ulaşabildik anbulans dahi alamadık akkuş hastanesinden
Buras benim memleketim
tarihini veriyorum 10 10 2011 hastane kayıtlarında mevcutur saygilarımla senai çayıroglu
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar