22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. mehmet ali kuru

  08.01.2009 Tarihli ” BU COĞRAFYADA YAŞAMAK” adlı araştırma inceleme denememizde ben bu konulara uzun uzun değinmiştim. İlgilenen okuyucularım bir zahmet M. Ali KURU Tüm yazılar bölünüden 13. Sıradaki yazıya bir daha göz atabilirler. Tekrar olmasın diye buraya yazımdan alıyorum.
  … “Benim adıma karar verenler, milletin önünde hizmete soyunanlar, siyasiler, mahalli yöneticiler biri bana izah etsin. Bu yörenin insanlarının kaderi çile çekmek olamaz. Günümüz dünyası çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Artık hizmetlerin geç gelmesini veya hiç gelmemesini bu insanlara izah etmelisiniz. Bu yörelerde yaşamanın bedeli eğitimsizlik, sağlıksızlık, sefalet ve göz yaşı olmamalı. Çağın insanlara sunduğu bütün ürünleri ve hizmetleri fazlasıyla benim insanım hak ediyor. Bir Üniversite kuruldu, ilçeme de bir MYO açılacak ancak, açılması yılan hikayesine döndü. Daha neyi bekliyoruz. Bugüne kadar yaşanan tufan yetmedi mi? Yöre insanımı biraz daha çaresiz ve ümitsiz görmek sizleri mutlu mu ediyor ? Ünye Akkuş Nisar yolu ilçemin bitmez tükenmez çilesi haline dönüştü. Salman, Seferli ve Akpınar yolları hiç güncelliğini hiç yitirmedi. Diğer köy yolları yine öyle. Bu coğrafyada bu şartlarda kim yaşar söyler misiniz?” …
  Saygı ve selamlarımnla..
  Mehmet Ali KURU

  Yanıt
 2. altun bayram

  göçün nedenleri 1.ulaşım 2.eğitim 3.sağlık 4.maddiyat 5.sosyallaşma 6.kültür 7.özenti gibi nedenlerdir. Açıklayalım, ulaşım çok kötü, eğitim beldeler dışındaki köylerin çoğunda hemen hemen hiç yok,8 yıllık eğitim kaç köyde var, en yakın hastene 40-50 km gidene kadar ölürsünüz, geliri olmayan yetiştirdiği ürününde para etmemesi,sosyal bir topluma katılıp benimde toplumda yerim olsun düşüncesi, örf adet ve kültürümüzden uzaklaşmış olmak, gençlerimizin hayatı tv lerde izlediği gibi zannetmesi büyük şehirdekiler böyle yaşıyor diye düşünmesi gibi sebebler insanımızı memleketimizden savurup bir yerlere atıyor. Bu olaylarda birbirini takip ediyor şunu anlatmalıyız nüfusumuz ne kadar artarsa memleketimiz o kadar kalkınır. Hizmetler o kadar ayağımıza olmasada yanımıza gelir diye düşünüyorum.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ