14 Temmuz 2024 Paz

ODÜ Diş Hekimliği Öğrenci Alacak ( Akkuş MYO Ne Zaman Öğrenci Alacak?????

İl Genel Meclisi Toplantısına Katılan Rektör Açıklamlarda Bulundu

ODÜ Diş Hekimliği Öğrenci Alacak

 ( Akkuş MYO Ne Zaman Öğrenci Alacak????? )

Sayın Rektörüm

Akkuş Meslek Yüksekokulu

Hakkında Sizlerden Bilgi İstiyor Akkuşlular.

Toplantıda Sizlere Aynı Soruyu

Akkuşlu 3 Tane İl Genel Meclis Üyesi de

Sormuşlardır Herhalde

Belki de Akkuşlu Encümenler

Sizlerle Yaptıkları Görüşmeyi

Yakında Akkuşlulara Açıklayacaklardır.

Haber Sitemize Geldiği Anda haber Yapılacaktır.

 

ODÜ Diş Hekimliği Öğrenci Alacak

Ordu Üniversitesi (ODÜ) Rektörü Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Ordu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin alt yapısı kullanılarak bu yıl diş hekimliği fakültesine öğrenci almayı planladıklarını açıkladı.

İl Genel Meclisi toplantısına katılan Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, 2009 yılında gerçekleştirilen yatırımlar ve faaliyetler ile 2010 yılı ve gelecek yıllarda yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Göreve başladıkları 2007 yılından bu yana birçok fakülte ve bölümün hayata geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, ocak ayında Ziraat Fakültesi’nin yeni binasını teslim alacaklarını, Güzel Sanatlar Fakültesi’ni hazırladıklarını ve bu yıl eğitime başlayacaklarını kaydetti. Eğitim Fakültesi’nin bakanlık imzası aşamasında geldiğini ifade eden Prof. Dr. Kefelioğlu, "Fakülte kurmak kolay iş değil. Eğitim fakültesinin kurulmasıyla ilgili son aşamaya geldik. Bakanlıktan çıkacak imzayı bekliyoruz. Bunun yanı sıra Sağlık Meslek Yüksek Okulu ile ilgili önemli bir projemiz var. Burayı sağlık birimleri fakültesine dönüştürmek için uğraşıyoruz. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu içinde hocalarımızı tedarik ettik. Yine bunun içinde Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Devlet Konservatuvarı’na bu yıl açıp öğrenci alacağız" dedi.

1.5 yıl önce çalışmak için masası bulunmayan bir üniversiteyken şimdi aynı zamanda açılan üniversitelerin önünde bir ODÜ’nün bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Kefelioğlu, "Çok kısa sürece çok büyük işler yapıldı. Örneğin üniversiteler için çok önemli bir yeri olan enstitüler konusunda büyük adımlar atıldı. Enstitü gibi üst eğitim yoksa burada üniversiteden söz edilemez. ODÜ aynı dönemde kurulan üniversiteler içerisinde tüm dallarda lisansüstü eğitimi açan tek üniversitedir. Yine Karadeniz sahilinde Karadeniz Teknik Üniversitesi dahil kampüs kuran tek üniversite biziz. ODÜ’nün 200 yılını düşünmek zorundayız. Dağınık şekilde değil merkezde güçlü birleşik bir üniversite kararı aldık. Artık üniversitenin uzun yıllar böyle bir sorunu olmayacak. Fiziki mekan açısından büyük işlere imza atıldı. 1.5 yıl önce personelin çalışması için masa bile bulunmazken şimdi son sistem bürolar ve malzemeler var. Yemek masaları üzerinde çalışılırken şimdi yeni eğitim yılıyla ilgili kullanılmak üzere 8 tır dolusu masa sandalye depolarımızda duruyor. Bu süreçte birçok zorluğun üstesinden gelmemize rağmen talihsizliklerde yaşadık. Birçok alanda yenilikler ve gelişmeler yaşamamıza rağmen personel sayısında istenilen seviyeye maalesef ulaşmadık. Fakülteler ve bölümler açtık ama buralarda çalışacak bulamadıktan sonra bir anlamı yok" diye konuştu.

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
19AboneAbone Ol

Çok Okunanlar