10 Aralık 2023 Paz

200 Milyarı Bulduk. MYO için gereken maddi kaynakları açıklıyoruz.

Bu Kaynaklardan kaç kere 200 milyar bulunur.

 

 

200 Milyarı Bulduk.

MYO için gereken maddi kaynakları açıklıyoruz.

Herkesin Bildiği Gibi

Akkuş Meslek Yüksekokulu 200 Milyar Bulunamadığı için

2 senedir hizmete açılamıyordu?

Yapılan Araştırmala Sonucunda,

gerekli olan ödeneğinin nasıl ve nerelerden karşılacağını

Akkuş kamuoyuna açıklıyoruz.

6 Ocak 2010 Tarihindeki Panelde

Konunun Netleşmesi En Büyük Dileğimizdir.

 

 • Ünye Çimento Fabrikası, herkesin bildiği gibi gerek Ünye’de gerek Fatsa’da gerek ise Ordu Genelinde Eğitim Kurumlarına çok büyük maddi destek verdiğini herkes biliyor. Bu bağlamda vede Ünye Çimento Fabrikasının Hammade  toprağının Akkuş İlçesinden de gitti düşünülerek, Toprak taşımada bozulan yolların, kirlenen havanın, yeşilliklerin toprak rengi ile bozulduğu, hem köy hemde Akkuş içi, hemde Akkuş-Ünye yolunun ağır yük kamyonları ile bozulduğu da düşünülerek, Akkuşlular olarak, haklı olarak ve hak ettiğimizi düşünerek, Ünye Çimento Fabrikasının, Akkuş Meslek Yüksekokulunun acil ihtiyacı olan 200 Milyarı temin etmesini talep ediyoruz.

Ünye Çimento 200 vermez ise 100 milyar versin, oda çok derse 50 versin oda çok derse, Okul İnşaatında kullanılacak çimentoyu karşılasın. Bunu da karşılamaz ise diyecek başka bir şey yok zaten.

 • İlçemiz Tifi ve Çavdarköy Bölgesinde 3 tane Baraj inşaatı yapan ATAÇ Firmasın Yönetim Kurulu ile görüşülüp, 200 milyar acil ihtiyaç duyulan MYO okulu ödeneğini temin etmesi talep edilebilir. Çok derse 100, çok derse 50 ona da çok derse, inşaat Malzemlerini satın alsın. Yada alınan malzemelerin taşımasını yapsın. Vede Okul tamir ederken, Usta ve işçi temininde gereken ustalık işlerini yapsın. Talep iletilirse bu yazdıklarımızdan bazılarını bu firmanın yapacağına inanıyoruz.
 • Akkuş Ziraat Bankası, Akkuş İlçe olalı, Akkuşluların, Gurbetten gelenlerin, tasaruflarını işletiyor. İlçedeki kamu kurumlarının hesaplarını, sivil toplum kuruluşlarının hesaplarını işletiyor. Sayın Akkuş Ziraat Bankası Müdürü, Şimdi sıra size geldi. Akkuşlular olarak sizden, Akkuş Meslek Yüksekokulunun acil ihtiyaç duyduğu 200 Milyarı karşılamanızı istiyoruz. Kaldı ki Ziraat Bankasının yurdun değişik yörelerinde eğitime yaptığı katkıyı herkes biliyor. Şimdi sıra Akkuş’a geldi. 200 çok derseniz 100 milyarı oda çok derseniz 50 milyarı kesinlikle bekliyoruz. Kaldı ki Bankaların promasyon dağıttıklarını herkes biliyor. Adını ne derseniz deyiniz bağış mı, yardım mı ama MYO okuluna bankanızdan kesinlkle destek bekliyoruz.
 • Ordu Milletvekilleri Toplam 7 Vekil, Bir telefon ile 200 Milyar ödeneği istedikleri an Akkuş Meslek Yüksekokuluna aktarabilirler. Siyasiler çözüm üretmek için seçilmiş kişilerdir. İsterseler bin tane seçenek bulup, ihtiyaç duyulan parayı bulurlar.
 • 5 Belde Belediye Başkanlıkları, Belediye bütçesinden 20 milyar verseler toplam 100 milyar eder. 100 milyar da Akkuş Belediyesi verse toplam 200 milyar hazır. ( Belde ve merkez belediye başkanları para yok diyebilirler. Önerimiz. Bankadan kredi çekip sonra bankaya taksit taksit ödeyebilirler. Yada Belediye ye ait bir arsayı satabilirler. Yada belediye ye ait bir dükkanı satabilirler. Yada bir başka yerden ödenek bularak bu parayı bulabilirler.)  
 •  5 Beld Belediye ve Merkez Belediye Okulun tamiri için gereken malzemeleri kendi kamyonları ile ücretsiz olarak taşıyabilirler. Usta ve İşçi teminini de İlçedeki bir çok inşaat işleri ile uğraşan firmalardan destek amaçlı talep edebilirler. Ordu Üniversitesi de Alınan inşaat malzemelerinin sadece alım ücretini ödesin.
 • İlçedeki Sivil Toplum Kuruluşları, İlçemizdeki Esnaflar, Gurbetteki Dernekler birliktelik sağlarsa 200 milyar çok rahat temin edilebilir.
 • İl Genel Meclis Üyeleri isterseler Ordu Merkezde bir çok kamu kurumu ile görüşerek kaynak temin edebilirler. Özel İdare Genel Sekreterliğinden 50 Milyar kadar ödenek temin etme şansları vardır. Çaba harcamaları gerekiyor. Vali ile görüşüp okulun açılması için çaba harcayabilirler.
 • Yurt dışındaki Akkuşlu Gurbetçiler ile diyaloga geçilse inanın bu para rahatlıkla temin edilebilir. Örneği ( Kemal KÜÇÜK Küçükler Yayın Evi ile irtibata geçilse Hollanda da bir koordinasyon olabilir. Yazın döneminde izinlerini Akkuş’ta geçiren bir çok gurbetçi ile görüşülse Almanya_Fransa ve İsviçre gibi ülkelerde koordinasyon sağlanabilir. Örneği Kemal SEVİNDİK, Mehmet SEVİNDİK …………….. daha yüzlerce insan ile irtibata geçilebilir. Yurt dışındaki kişilerin telefonları Muhtarlardan temin edilebilir.
 • Yurt içindeki gurbetçilere ise derneklerin yapacakları Toplantılar ve gecelerde ulaşılabilir. Maddi durumu çok iyi olan kişiler ile birebir irtibata geçilerek bağış yapmaları konusunda temaslar olabilir.
 • Akkuş Kaymakamı, Tüm Belediye Başkanlarıi, İl Genel Meclis Üyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte topluca Önce Ordu Valisi ile Okul konusu masaya yatırılmalı, Daha sonra ise aynı şekilde topluca Ordu Üniversitesi Rektörlüğü ile görüşmeler yapılarak, Akkuşluların Okul için her şeyi yapmaya hazır oldukları, Ama Valiliğin ile Ordu Üniversitesinin de destekleri gerekti izah edilmeli,

Akkuşluların biraz olsun rahat olmaları için, sakinleşmeleri için acilen hemen okula Müdür atamasının yapılmasının önemi anatılmalı,

 • Akkuşlu Siyasiler de Gerek İlçe Başkanlıkları, gerek ise İl Başkanlıkları gerek ise Milletvekilerini her an her saniye okulun açılması için rahatsız etmesi gerekmektedir.

İstediğiniz Öneriyi Dikkate alarak okul için ihtiyaç duyulan ödeneği temin edebilirsiniz.

Öneri bizden yararlanması ise konunun muhataplarıdır.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar