15 Haziran 2024 Cts

Neden Net Bilgi Akkuşlular İle Paylaşılmıyor? Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğrenci Kabul Edip, Hizmete Açılacak mı? Açılmayacak mı? Ordu Üniversitesi Okulun İnternet Sayfasını Neden Kapattı? İkizce MYO’lu Açılıp, Akkuş Açılmaz İse; Bu Durum Akkuş’u………..

Kim Kimden Neden Bilgi Saklar, Anlamadım Gitti.

 Neden Net Bilgi Akkuşlular İle Paylaşılmıyor?

Akkuş Meslek Yüksekokulu Öğrenci Kabul Edip,

Hizmete Açılacak mı?

Açılmayacak mı?

Ordu Üniversitesi

Okulun İnternet Sayfasını Neden Kapattı?

İkizce MYO'lu Açılıp,

Akkuş Açılmaz İse Sorumlular

izin Yerinizde Olmak İstemem 

Akkuş Halkının ve Dünyadaki tüm Akkuşluların nerede ise tamamının ortak beklentisi ve ümidi 2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılında İlk Öğrenci Yerleştirme Programında Akkuş Meslek Yüksekokulunun Hizmete Açılıp, Öğrenci kabul etmesi yönünde. Bu beklenti sekteye uğrar ise, Okul açılıp, öğrenci kabul etmez ise; Akkuşlular yıkılır. Argan Dağı Kudurmuşcasına yerinde duramaz. Beşik gibi sallanır. Akkuş Sallanır. Ordu Sallanır. Ordu Üniversitesi Sallanır.

Bu yazımı okuyan bazı kişiler ve sorumlular bu İhsan ÇAM'da kafasına göre yazıyor. Okul nasıl olsa açılacak diye düşünüp, hatta bana hakaret ve kötü sözlerde söylebilirler. Ancak şahsım adına endişelerim var.

Endişlerim

1. Ordu Üniversitesinde 4 senedir yayında olan Akkuş Meslek Yüksekoulu İnternet Sitesi sayfası yayından kaldırdı. Bu sayfada Okul Müdürünün adı soyadı, ve iki adet görevli personelin adı yazıyordu. Okul hakkında kısa bilgiler bulunuyordu. Okul Müdürünün okul hakkındaki düşünceleri yer alıyordu. Ne oldu da Ordu Üniversitesi internet sitesinden Akkuş Meslek Yüksekokulunun sayfası kaldırıldı. Madem okul açılacak ise okulu tercih yapmak isteyenlerin tam da ihtiyaç duyduğu bir zamanda bu sayfa neden kapandı? Akkuş Meslek Yüksekokulunun daha önceki senelerde internet sayfası açık iken, diğer yeni açılacak MYO'larının internet sayfaları yok iken, İkizce MYO'nun internet sayfası yayındadır. Acaba Akkuş MYO'lunun açılışı kalıp, İkizce MYO'nun açılışı mı yapılacak diye de düşünmekten kendimi alamıyorum.

2. Ordu Üniversitesine yazı yazıp, Akkuş MYO'lu ne zaman açılacak diye sordum. Bana verilen cevap: Ösym Okul tercihler klavuzunu takip et. diye cevap geldi. YÖK'e yazdığım yazıda ise bana verilen cevap: Ösym Okul tercihler klavuzunu takip et. diye cevap geldi. 26 Yıllık devlet memuru olarak bu verilen klasik ve oyalamaca cevap elbette beni ikna etmedi. Ben zaten bilmiyormuyum takip etmesini. Benim akıla değil. Bilgiye ihtiyacım var özellikle bu konuda

3. Akkuş MYO'lu gizli mi yapıldı. Okul tüm heybeti ile Akkuş Merkezde duruyor. Okulu saklama şansımız var mı? O halde bu iki kurumun bilgi saklama ve vatandaşa net bilgileri vermeme durumunu kınıyorum. Ne neden ve neyi hangi bilgiyi kimden saklıyorsunuz? Yoksa okul kaçak mı yapıldı? Yoksa Ordu Üniversitesi ve YÖK Akkuş Meslek Yüksekokulunu gizli mi hizmete açıp, öğrenci kabul edecek? Her iki kuruma sesleniyorum. Kendinize güldürmeyin. Net  ve anlaşılır bilgileri Akkuşlular ile paylaşın.

4. Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler isteseler Ordu Üniversitesi-YÖK ve ÖSYM yetkileri ile görüşüp, net ama net bilgilere elbette ulaşıp, Akkuşlulara müjdeli haberi elbette anında verebilirler. Bu onlar için inanın çok zor değil. Ama hiç kimse bunu yapmıyor. İşte bunlar yapılmadığı için endişelerim var. Sonucu belli olan konunun neden Akkuşlulardan gizlendiğine inanın anlamıyorum?

5. Çok yakında ÖSYM Hangi okula kaç öğrencinin alınacağına ilişkin klavuzu yayınlayacak. Klavuz yayınlandıktan sonra, keşke haberimiz olsaydı. Keşke öyle olsaydı. Keşke böyle olsaydı gibi sahtekarlıkların bırakıp, lütfen sorumlu internet sitesi yapımcısı ve Akkuş'un bir evladı olarak, iş işten geçmeden girişimde bulunulmasında fayda vardır diye düşünüyorum. 17.06.2013 günü mesai başlar başlamaz hemen ilgili ve yetkili kişiler ile sorumlu kişilerin vede Ordulu-Akkuşlu siyasilerin hemen konuya el atmalarını rica ediyorum. 2 seçenek var. Okul açılıp, öğrenci alınacak ise Akkuşlulara müjdeli haber verilmeli (ÖSYM'den net bilgiler alındıktan sonra) Akkuş MYO'lunun adı Okul Tercihler listesinde yok ise, hemen siyasiler devreye girerek okulun adının listeye dahil edilmesi sağlanmalıdır. İş işten geçmeden kim ne yapacak ve kim hangi yolu izleyecek ise lütfen izlesin. Akkuş'un ve Akkuşluların bir dakika dahi beklemeye tahamülleri yok. Akkuşlu Öğrencilerin beklemeye bir saniye olsun zamanları yok.

Önemli Hatırlatma : Lütfen konu hakkında elinde resmi belge olanlar ve kesin bilgilere ulaşanlar lütfen haberin altına yorum kısmına düşüncelerini  yazsınlar.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar