22 Eylül 2023 Cum

“İlimizde çok güzel sağlık hizmetleri veriliyor, amacımız ilimizden dışarıya hasta sevkini önlemek. Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri” Aynı Şey Akkuş İçinde Geçerli mi Peki?

Akkuş İlçesinde Sağlık Hizmetleri Yeterli mi?

"İlimizde çok güzel sağlık hizmetleri veriliyor

amacımız ilimizden dışarıya hasta sevkini önlemek"

Şimdi Soruyoruz

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri

Aynı Şey Akkuş İçinde Geçerli mi Peki?

Ordu sağlık alanında önemli yol kat etti. Konu Hakkında açıklama yapan Ordu Kamu Hastaneleri birliği genel sekreteri Uzman Doktor Hasan Öztürk “ilimizde çok güzel sağlık hizmetleri veriliyor, amacımız ilimizden dışarıya hasta sevkini önlemek. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecek. İl genelinde yaptığımız toplu alım ihalelerinden devletimiz yaklaşık 10 milyon TL para kazandı, bu kaynağı da ilimize yatırım olarak kullanacağız” şeklinde konuştu.

 

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak ve Site Yapımcılarından İhsan ÇAM olarak Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzman Doktor Hasan ÖZTÜRK'e Soruyoruz?

1. 35 bin nüfuslu Akkuş İlçesindeki Mevcut Hastane Sizce ihtiyaçlara cevap veriyor mu?

2. Kumru İlçesi, Ünye İlçesi, Fatsa İlçesi gibi ilçelere yapılan ve halen yapımına devam edilen hastalerden neden Akkuş İlçesine yapılmıyor? Yada yapılacak mı? Yada Akkuş mevcut hastane ile yoluna devam mı edecek?

3. 35 bin nüfuslu Akkuş İlçesindeki Devlet Hastanesinde yada ilçe genelinde fiilen görev yapan Uzman Doktor sayısı kaçtane? aynı nüfusa sahip sahildeki yada sahile yakın ilçelerdeki hastanelerde kaç tane uzman Doktor görev yapıyor?

4. Akkuş Devlet Hastanesinde kaç tane kadın doğum uzmanı görev yapıyor? Salman'da da Uzman doktor ve kadın doğum uzmanı ile kaç tane çocuk doktorunun görev yaptığını açıklayabilirmisiniz?

5. 2 sene önceye kadar Akkuş Devlet Hastanesinde anne karnındaki bebeğin ölü mü sağ mı olduğunu gösteren rontgen cihazı yoktu. Şimdi varmı acaba? halen daha yok ise Ünye ve Niksar yollarında kaybedilen bebeklerin ve annelerin vebalini siz verebilecekmisiniz?

6. Akkuş ilçesinde salman dahil kaçtane çocuk doktoru görev yapıyor?

7. Akkuş Devlet Hastanesinde ameliyathane varmı yok mu bilginiz varmı? varsa neden çalışmıyor? 5 sene önce bu ameliyathaneyi görmüştüm. Atıl durumda idi. Şimdi atıl durumda mı yoksa son sistem yeni bir ameliyathane mi açıldı bilginiz varmı? Açılmadı ise neden açılmıyor? 35 bin insan için değmez mi ameliyathane açmak. Yada bazı kafası basmayan geri kafalılar halen daha Akkuş'a yatırım yapılmasın, Akkuş'un kaymağını Ünye mi yesin diye düşünüyorlar acaba? Merak etmeyin Akkuş'tan kopan Samsun, Ankara ve İstanbul'a kadar gidiyor.

8. Sizce 35 bin nüfuslu Akkuş İlçesindeki sağlık birimlerinde çalışan sağlık personeli, teknik personel, yardımcı personel ve araç gereç ile diğer cihazlar tam ve eksiksiz olarak tamam mı?

9. 35 nüfusa göre yeteri kadar ambulans varmı sizce?

10. İlçeye uzaklığı 60 km olan köyler var. Dağlık bir yerleşime sahip Akkuş ilçesinde her noktaya yeteri kadar sağlık hizmeti gidiyor mu sizce?

11. Sayın Genel Sekreterim; size bir sır vereyim mi? Akkuş Devlet Hastanesi kendi kendine yeter duruma gelmediği sürece vede yeterli kadar Uzman Doktor ve diğer sağlık personeli ile gerekli donanımlar yeteri kadar sağlanmadığı sürece sizin Ordu il dışına hasta sevki yapılmasın sözleriniz havada kalır. Akkuş İlçesi Argan yaylasının tepesinde bu dözler toz duman olur, uçar gider.

Ayrıca size ikinci bir sır daha vereyim mi? Akkuş'tan sevk edilen hastalar il içinede pek gelmezler. Zaten gurbette olan çocuklarının yanına Samsun, Ankara ve İstanbul'a kadar giderler. Yol boyunca hakkın rahmetine kavuşmazlar ise gittikleri illerde tedavi olurlar.

Dolayısı ile il dışına hasta gitmesini istemezseniz. Yapılacak tek çare Ünye'deki hastane gibi Akkuş İlçesindeki hastaneyi de en iyi şekilde donanımlı hale getireceksiniz. Bunun başka çaresi yok. Yöntemi yok. A, B ve C şıkları da yok.

Üzelerek söylüyoruz ama sözlerinize katılmıyoruz. Akkuşlular olarak bizlere inandırıcı gelmedi. İnşallah Akkuş ilçesinde sağlıkta büyük gelişmeler olur. Biz mahcup oluruz.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar