30 Eylül 2023 Cts

Gezi-Tur Otobüsü Akkuş’tan Geçecek. Nerede Yemek Yiyelim ? Nerede Konaklayalım? Nereleri Gezelim ? Turizm Diyen Akkuş İlçesi Ne Kadar Turizme Hazır?

Akkuş'un  Turizm  Kataloğu Varmı?  Turizm  Konusunda Hangi Çalışmalar Var?

 Gezi-Tur  Otobüsü

Akkuş'tan Geçecek

 Nerede   Yemek   Yiyelim ?

 Nerede  Konaklayalım?

 Nereleri   Gezelim ?

 Turizm   Diyen  Akkuş İlçesi

 Ne   Kadar  Turizme Hazır?

Rizeli bir arkadaşım yanıma geldi. "Hani senin yıllardır öve öve bitiremediğin Akkuş İlçesi var ya, Ağustos ayında Akkuş'a gideceğiz." Şaşırdım hayır ola dedim, dedi ki; " Gezi  düzenledik.  Tur  Otobüsü Akkuş'tan geçecek" dedi. 50 Yaşına merdiven dayayan biri olarak ilk defa böyle bir cümle duyuyordum. Çok sevindiğimi anlatamam. Merakla sormaya devam ettim. Akkuş'u mu gezeceksiniz? Köylerini mi  diye sordum. "Akkuş ile ilgili herhangi bir katalog ve afiş bulamadık. Akkuş'un gezilecek ve görülecek yerlerini gösteren resmi bir belge bulamadık. Sen Akkuş İnternet Sitesinde bu konularda bir çok açıklamada bulunmuşsun ancak, ben turdaki arkadaşları ikna edebilmem için Akkuş Belediyesi-Akkuş Kaymakamlığı-Ordu ve Akkuş Kültür ve Turizm müdürlüklerinin vede sivil toplum kuruluşlarının resmi belgelerini arkadaşlara göstermem lazım. İkna etmem lazım. Ancak inceledik. Kusura bakma İhsan ÇAM ama senin ilçen çok güzel olabilir. Sen anlatırken de nerede ise ağzımız açık olarak dinliyoruz ama keşke senin kadar, keşke Akkuş İnternet sitesi kadar. Biraz önce adını saydığım kurumlarda Akkuş ilçeside turizmin gelişmesi için azıcık çaba gösterseler iyi olurdu ama ne yazık ki hiç kusura bakma Akkuş Turizme hazır değil. Dolayısı ile bu şartlarda ilçeye turist beklemeyin" dedi. Arkadaşım çok haklı idi. İnanın hiç bir şey diyemedim. Sadece sustum.

Arkadaşım benim mahçup durumumu görünce " neyse  arkadaşım, Akkuşlular kendi bilir. Ancak sana sormak istediğim konular şunlardır. Bizim  gezi-tur  otobüsü Amasya-Erbaa-Niksar'dan Akkuş'a çıkacak ve buradan Ünye sahile inecek. Karadeniz  gezisi  başlayacak. Şimdi sen bana söyle bakalım Akkuş merkezde mola verirsek.

 Nerede  dinlenelim?

Nerede  Yemek  yiyelim?

Nerede Çay İçelim?

En azından ilçe merkezinde  nerelerde   gezelim ?

Kültür  Turizm  Müdürlüğünün ilçede bürosu yada müdürlüğü varmı?

Yada en azından Akkuş Kaymakamlığının bu konuda bir çalışması vede görevli memuru bürosu varmı?

Yada Akkuş Belediyesinin Turizm konularında bir çalışması ve bürosu varmı?

Akkuş hakkında en doğru ve resmi bilgiyi konu ile ilgili katalogları nereden bulabiliriz?"

diye sordu?

Sorulan Sorulara Siz Olsaydınız nasıl cevap verirdiniz?

Akkuş İlçesindeki bir tane dinlenme tesisi gerek sitemize reklam vererek gerek ise tesisini tanıcı bir tane afiş ve bir cümle bilgiyi sitemiz ile paylaşmadı ki-yada tesisinin reklamını yapıcı bir tane çalışması yok ki? arkadaşa diyemedik filan tesise git diye

Akkuş ilçesindeki bir tane lokanta-bir tane restaurant sitemize reklam vermedi ve kendisini tanıtıcı bir tane çalışmayı-afişi ve bir cümle bilgiyi sitemiz ile paylaşmadı ki? arkadaşa diyemedik ki filan lokantaya gidin diye

Bir tane çay salonu bir tane pastane ve çay işletmecisi sitemize bu güne kadar  ne  reklam verdi. Nede sitemiz diyalog içinde oldu. Nede bu işletmeler kendini tanıtıcı bir reklam ve çalışma içinde oldular. Arkadaşa diyemedik ki filan yerde çay içebilirsiniz diye

Akkuş Belediyesinin turizm konusundaki bir çalışması bu güne kadar sitemize intikal etmedi. Yada belediye de turizm işlerine bakan büro varmı yokmu ne yazık hiç bilgimiz yok. Dolayısı ile Akkuş içinde gezilecek ve görülecek yerleri gösterir herhangi bir afiş ve tanıtıcı bilgi bize ulaşmadı ki; arkadaşa diyemedik ilçe merkezinde şu yerleri gez diye

Ne Ordu nede Akkuş kültür ve turizm müdürlüklerinin Akkuş ile ilgili bu güne kadar ne bir afiş nede bir broşör çıkardığını şahsen biz görmedik nede duyduk. Nede Akkuş ilçesinde Kültür ve Turizm yetkilisi olup, olmadığını bilmiyoruz. Varsa bile bu kişiler ve müdürlük sitemiz ile diyalog kurmadığı gibi bir çalışması hiç olmadı. Arkadaşa diyemedik ki? ilçede böyle bir müdürlük ve büro var git oraya sana yardımcı olsunlar diyemedik.

Akkuş Kaymakamlığının bu güne kadar turizm çalışmaları bize intikal etmediği gibi gözle görülür yada elle tutulur bir çalışmasının olup, olmadığı hakkında bu güne biz ne duyduk nede gördük. Ama yanlış olmasın bazı toplantılarda konu gündeme geliyor ve sadece konuşuluyor hepsi o kadar. Arkadaşa diyemedik ki; Akkuş Kaymakamlığına git her türlü bilgiye ve belgeye ulaşırsın. Her türlü katalog ve bilgiye ulaşırsın diyemedik.

Sözün özü arkadaşa sadece şunu diyebildim. Ben köyde olduğum zaman denk gelirse sizleri köyüme bekliyorum. Köydeki evimde sizi misafir ederim diyebildim.

Şimdi; Akkuş Nere, Turizm Nere? Akkuş Turizmin neresinde? Yada bu koşullarda Akkuş ilçesindeki idareciler-Akkuşlu ve Ordulu Siyasiler ne kadar çalışmışlar ve ne kadar haklılar ki; Akkuş ilçesinde Turizm den söz edebiliyorlar.

En azından yukarıda saymaya çalıştığımız konularda çalışmalar olursa ve bu çalışmalar sitemiz ile vede basın yayın kuruluşları ile paylaşılırsa Akkuş'ta turizm biraz kımıldar diye düşünüyoruz.

Bu vesile Akkuş ilçe merkezinden sitemize reklam veren

Gül Yapı Ticaret

Ahmet Efil EFİL Ticaret

Gümüşler Market

Net Turizm

İstanbul Seyahat

Arçelik Bayi Ticaret

Barış Kuyumcusu

Gümüş Mobilya

Firmalara bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bu esnaflarımızın konuları ile ilgili bizler herhangi bir konu intikal edince bu firmaları tavsiye ediyoruz. Öneriyoruz. Bize destek verenleri elbette bizlerde elimizden geldiği kadarı ile destek veriyoruz.

İlçe Merkezindeki diğer esnaflarımızda sitemiz ile diyalog içinde olmalarını kendilerini tanıtıcı bilgileri bizlerle paylaşmalarını geniş içerikli bir tanıtım istiyorsalar sitemize reklam vermelerini öneriyoruz.

İhsan ÇAM

 
 
Okuma: 874 
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar