18 Mayıs 2024 Cts

Enver YILMAZ “Ünye-Akkuş Niksar Yolunda İyileşmeler Yapılacağını Söylemiş.” Tekkiraz’lılar ve Bölge Halkı Sevinmiş. Konuya Birde Sitemiz Yapımcılarından İhsan ÇAM’ın Değerlendirilmesi İle Bakalım

Bu Yol Üzerinden Siyaset Yapma Modası Geçti

 

Enver YILMAZ

"Ünye-Akkuş Niksar Yolunda

İyileşmeler Yapılacağını Söylemiş."

Tekkiraz'lılar ve Bölge Halkı Sevinmiş.

Konuya Birde Sitemiz Yapımcılarından

İhsan ÇAM'ın Değerlendirilmesi İle Bakalım

Enver Yılmaz’ın açıklaması, Tekkiraz’ı ümitlendirdi

12 Aralık 2013 Perşembe 13:01
Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın Ordu’daki bir televizyon programında mevcut Akkuş-Niksar yolunda iyileştirilmeler yapılacağı ve yeni güzergaha daha sonra geçileceği haberinin bölge halkına sevinç yaşattığını ve ümitlendirdiğini vurgulayan Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Enver Yılmaz’a bölge halkını ümitlendiren açıklamasından dolayı teşekkür etti.
 

Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz’ın Ordu’daki bir televizyon programında mevcut Akkuş-Niksar yolunda iyileştirilmeler yapılacağı ve yeni güzergaha daha sonra geçileceği haberinin bölge halkı tarafından sevinçle karşılandığını ve halkı ümitlendirdiğini söyledi. 

“Enver Yılmaz’ın bu açıklamalarından dolayı Ünye, Tekkiraz, Akkuş bölgesinde yaşan insanlar olarak rahatladığımızı, geleceğe ümitle baktığımızı, gelecekten ümitlendiğimizi dile getirmek istiyorum ve bölge halkı adına kendilerine teşekkür ediyorum” diyen Necdet Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Akkuş Niksar Yolunun mevcut güzergahının iyileştirileceğinin müjdesini aldık ve bu yolun yapılacağına ümit bağladık. Bu yolun yapılacağı haberi verildiği için teşekkür ediyorum. İnşallah bu yolun başlayıp bitmesini hep beraber görürüz. Ünye, Akkuş-Niksar yolu asırlar önce yapılmış bir yol. İnsanlar yol var diye insanlar buraya yerleşmiş, ümit bağlamış. İlçeler kurulmuş, beldeler kurulmuş, insanlar iş yerlerini kurup, ümit bağlamış. Bu yolda yaşam oluşmuş, bu yolun aniden bir güzergah değişikliği bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Açıklanan Ak Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Enver Yılmaz ortaya çıktıktan sonra bu yolun yapılacağını, farklı diğer güzergahında daha yapılacağı müjdesini aldık. Bölge halkı olarak çok memnun olduk. Biz bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Enver Yılmaz’a teşekkür ediyor, başarılarının diliyoruz.”

 

www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM'ın Konu Hakkındaki Açıklaması:

2 dönem Ordu Vekilliği yapmış sayın Vekilimiz Enver YILMAZ keşke daha önceki senelerde bu yol ile ilgili çalışmalar yapsa idi. Keşke bu bölge insanlarının mağduriyeti önceki senelerde giderilseydi.

Sayın Vekilim; iki dönem Ordu Vekilliği yaptığınız dönemde bu yolda hakkın rahmetine kavuşan insanların sorumluluğu kime ait acaba? hamile bayanların yolda çocuklarını kaybetmelerinden kim sorumlu? Kazalardan dolayı hasar gören araçların masraflarından kim sorumlu?

Zaten Ordu ilinde seçim malzemesi yapılacak yol kalmadı. Ünye Çevre yolu seçim malzemesi yapılıyordu. Yapıldı. Ordu Çevre yolu seçim malzemesi yapılıyordu. Yol epeyce yapıldı. Dereyolu dediğimiz Ordu-Mesudiye Sivas yolu epeyce yapıldı. Sahilde seçim malzemesi yapılacak yol kalmadı. Bir çok ilçede seçim malzemesi yapılacak yol kalmadı.

Tek yol kaldı oda Yıllardır yapılmayan ve yıllardır mağduriyeti giderilmeyen bölge halkının tek yolu Ünye-Akkuş-Niksar yolu. Yıllardır görevini yapmayanların bu yolu seçim malzemesi yapmaları artık hiç inandırıcı gelmiyor. Zaten bölge halkı da artık yapılacak, edilecek, bölünmüş yol yapılacak. Yok proje yapılıyor. Yok Karayolları projeye aldı. Yok şu tarihe kadar başlanacak. Bu lafları artık kimse kullanmasın çünkü bölge halkı bu lafları artık dikkate almıyor. Vede bu lafları söyleyenlere gülüp geçiyor. Ne zaman ki yola başlanır ve çalışmalar devam eder işte o zaman inandırıcı olur. Başka türlü kimse bu yol için lütfen daha fazla laf etmesin. Bu yol için edilen bir cümle artık kabak tadı vermektedir. İnandırıcı değildir. 

Peki neden bu kadar sert yazıyoruz.

Hemen söyleyelim

Bu yol var iken ve bu yol bölünmüş yol yapılacak denildiği zaman

Ne Karadeniz sahil yolu vardı

Ne Ordu Çevre yolu vardı

Ne Ünye Çevre yolu vardı

Ne Dereyolu Ordu-Mesudiye Sivas yolu vardı.

Tüm bu yollar yapıldı yada bitmek üzere ama ne hikmet ise; Ünye-Akkuş-Yolu seçim malzemesi yapılmaktan başka bir şey yapılmadı. Bir kaç yere menfez ve zaman zaman asfalt yenileme dışında bir çalışma olmadı.

Şimdi soruyoruz. Yukarıda yapılan yollardan yararlananlar insan da bu yoldan yararlanalar insan değilmi? O yollardan yararlanan kişilerin canı değerli de bu yoldan yararlanan kişilerin canları değersiz mi?

Bölge halkına haksızlık yapıldığını düşünüyoruz. Bölge halkının diğer bölge halkına göre daha aşağı sınıflarda görüldüğünü düşünüyoruz.

Kimse çıkıpta bu yol projede hatta Tokat-Niksar arası proje dahilinde yapılmaya başlandı filan demesin yukarıda saydığım yollar yapılıp biterken proje yokmuydu.

Yazmaya devam edeceğiz. Ne zaman yazmayı bırakırız

Bu yol yapılmaya başlanır o zaman bırakırız

Bu yolu yapmayan ve geçiktirdiğini açıklayan dönemin Ordu Valileri, Ordu Vekilleri, Karayolları ne zaman biz hatalıyız. Diğer yollara verdiğimiz önemi bu yola vermedik. Hatamızı kabul ediyoruz. Bölge halkından özür diliyoruz derseler işte o zaman yazmaktan vaz geçeriz. Hem yolu yapma hemde yolu siyaset malzemesi yap.

Diğer taraftan bir gerçeği daha açıklayalım. Bu yolun sorumluluğu Karayollarına aittir. Son kararı karayolları verir. Ne zaman ki Karayollarının sorumluğundan çıkar işte o zaman Ordu Belediyesi sorumluluğuna girer.

Karayollarına ait bir yolda Ordu Belediyesi tasarruf kullanamaz. Yola karışamaz.

Ancak şöyle olur. Yeni bölünmüş yol yapılır. (Bazıları da bu yolu mevcut yerleşim yerlerinden değilde farklı bölgeden geçirmek istiyor. Yeni yoldan bölge halkı fazla yararlanamaz.) Karayolları da ben yeni yapılan yolu karayolları olarak kabul ediyorum. Eski yolu bıraktım derse. İşte o zaman eski yol Ordu Belediyesine kalır. İşte o zaman Ordu Belediyesi bu yol hakkında tasarrufunu kullananabilir. İster genişletir. İster daha iyi yapar. Ama şimdilik yol karayollarının sorumluğunda olduğu için. Ordu Belediyesi ne dese ne yapmak istese elinden bir şey gelmez.

Bazıları bazılarına farklı bilgiler aslı astarı olmayan bilgiler verebilir. Konu hakkında bölge halkını doğru bilgileri sunmak sitemizin geleneklerinden biridir.

Sağlık ve Sevgi ile Kalın.

İhsan ÇAM

 

Related Articles

4 YORUMLAR

 1. Genel olarak söylediklerinizde haklısınız ama bu güzergahın son yıllarda geçirdiği tehlikeyi de göz ardı etmeyiniz. O yüzden enver yılmazın adaylığı diğer olası adaylara göre hayırlı olanlardandır. Akkuşlular için güzergahın önemi ne kadar büyükse tekkirazlılar için de önemi o kadar büyüktür. Güzergahın değiştirileceği güçlü bir şekilde dillendiriliyorken kimsenin gıkı çıkmazken necdet yılmazın en sert şekilde tepki verdiğini hatırlatmak isterim

 2. Yıl 1993 ANKARA AKKUŞ LULAR DERNEĞİNİ KURDUĞUMUZ ZAMANDA

  Biz Akkuşlularada O Zamanda Ünye Akkuş Niksar Yolunun Genişletilip Düzeltileceğine Dair Söz Verillmişti.

  Yıl 2013 Tam Yirmi Yıl Sevgili İhsan Çam Sana Ve Ekibine Teşekkür Ederim

  Hikmet ŞAHİN

 3. Ünyeyi yumurta daha pahalı olur diye il yaptırmayan zihniyet bu tekkirazlıların zihniyeti.

  Koskoca Ünye-Tokat bağlantısı üç beş çakalın çıkarı için yapılmıyorsa yazıklar olsun:sad:

 4. sayın İhsan bey yazdıklarınızın yanında söylenecek ve yazılacak bir şey kalmamış.Bir Akkuş lu olarak teşekkür ederim.
  Dursun KEMENT

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar