16 Haziran 2024 Paz

Ben Dernek Başkanı Olarak Seçilsem İlk Yapacağım Çalışma Ne Olacak?

Dernek Başkanlığı Dernek Koltuğunda Oturmakla Olmaz

 

Ben Dernek Başkanı Olarak Seçilsem

İlk Yapacağım Çalışma Ne Olacak?

2012 Ocak ayında yapılacak olan Ankara Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Genel Kurul toplantısı ve Yapılacak olan Yönetim ve Denetim Kurulları seçimleri özellikle Ankara'da gündemin başına oturdu.

Zaman zaman benim de adım Dernek Yönetim Kurulu Listesi için geçmektedir. Ancak bana bu konuda teklfi getiren Arkadaşlarıma aynen şöyle diyorum. Ben zaten Akkuş ve Akkuşlular için elimden gelenleri yapmaya çalışıyorum. Bir başka kardeşimiz çıksın. Akkuş'a hizmet yapan kişiler çoğalsın dileklerimi iletiyorum, dernek yönetim listesine girme gibi bir düşüncem olmadığını söylüyorum. Ancak bende derneğin bir üyesi olarak, elbette derneğin kapanmasını istemem. Derneğin kapanması söz konusu olursa kapanmaması için elimden gelen çabayı da göstermeye hazır olduğumu açıklıyorum.

Bu bağlamda elbette ben yönetim kurulu başkanı seçilsem ne yaparım diye de düşünmekten kendimi alamıyorum. Kendi kendime düşündüğüm duygularımı ve içimden geçenleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ben Derneğe Başkan Olarak seçilsem, ilk yapacağım işlerin başında; Derneğin ilk Yönetim Kurulu Toplantısını Akkuş İlçesinde yaparım. İlçede de toplantı yapacağım yer. Yılan hikayesine dönen ve Akkuşluların ümitlerini her sene erteleyerek, okulu eğitim ve Öğretime açmayanlara tepki için Akkuş Meslek Yüksekokulunun Binasının Giriş Kapısında Yaparım. Dernek Yönetim Kurulu toplantısından sonra da dernek adına bir basın açıklaması yaparak, Akkuş Meslek Yüksekokulunun neden açılmadığının yetkililerce açıklanmasını talep ederim.

İkinci Toplantıyı da Ünye-Akkuş-Niksar Yolunda yapardım. Bu yolda da bir basın açıklaması yaparak, bu yolun neden bölünmüş yol olarak yapılmadığının yetkililerce açıklanmasını isterdim.

Üçüncü Toplantıyı nerede yapardım. Bir sonraki yazımda bu toplantı yerini açıklayacam. Ben Dernek Başkanı olsam neler yapardım yazı dizisi devam edecektir.

Bir açıklamada bulunmak istiyorum. Tüm Akkuş Derneklerini, Akkuş Meslek Yüksekokulunun açılması için gereken çabayı göstermedikleri için, Okulun 2011 yılı ek yerleştirmede eğitime açılmadığının açıklanmasından sonra Okul bahçesinde bir basın açıklaması yapmadıkları için tüm Akkuş Dernek Yönetimlerini kınıyorum. 

NOT: Yukarıdaki Fotoğrafta: 2009 Yılında Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından İhsan ÇAM olarak Akkuş Meslek Yüksekokulunun halen daha hizmete açılmadığı ve halen daha okulun kapalı olduğunu bizzat yerinde görüp resimleyerek aynı sene Akkuş İnternet Sitesinde defalarca haber yaptık. Dikkatlari bu okula çektik. O günden bu güne hangi dernek bize destek verdi? hangi dernek okulun kapısını açmak, okulun bahçesine girmek için bir çalışma içine girdi?

Akkuş Meslek Yüksekokulu ve Ünye-Akkuş-Niksar yolu gündeminde olmayan kişilerin, dernek yönetim ve denetim kurulları listesine girmek için uğraş vermemelerini ümit ediyorum.

İhsan ÇAM

Related Articles

7 YORUMLAR

 1. Tahsin’e ve Yorum Yazıp Soru Soranlara Cevabım Çok Yakında olacaktır. Her sorunun cevabı verilecektir. Sahtekarlık yapanlara cevap verilecektir. Yalan yazanlara cevap verilecektir. Hakaret edenlere, nezaket kurallarına uymayanlara, başkasının üstünden birim yapmaya çalışanlara, ortamı gererek bundan imdat umanlara cevap verilecektir. Hemde her sorulan sorunun satır satır cevabı verilecektir. Biraz daha bekleyelim ki, kinini kusmak isteyen varsa kussun. Daha başka yalan yazmak isteyen varsa yazsın diye.

  Ancak, yapılan habere; gerçek anlamda yorum yapanlardan da özür diliyorum. Bu kişilerin yorumları elbette benim için ve Akkuşlular için çok önemlidir. Akkuş Derneği için önemlidir. Yukarıda yazdıklarım gerçek anlamada iyi niyet ile yorum yapanları ilgilendirmemekte olup, yukardaki satırları üzerine almak isteyenler zaten kendilerini bilirler.

 2. Yüreğine sağlık Tahsin AKKAYA

  İhsan ÇAM: Adınızı yazmayı unutmuşsunuz. Diğer bir konuda Tahsin’nin yazdıklarına benim ne cevap vereceğimi daha beklemeden yorum yapmışsınız. Tahsin belki özür dilemek zorunda kalacak. Ama sizin de mahçup olmanızı doğrusu istemem. Yazık çok yazık. Dinlemeden, anlamadan yorum yapanlara

 3. Sayın İhsan Cam bey uzun zamandan beri sizi tenkit ve uyarıda bulunacak yazılar yazmadım ve yapmış olduğumuz görüşmeler sayesinde aramızda olan kırgınlıkları çözmüştük.
  Ancak görüyorum ki yapmış olduğunuz son tavır ve hareketler beni gene sizi uyarmak ve eleştirmek zorunda bırakmıştır.
  Şimdi yazmış olduğunuz yazınızda eylem yapmayan dernekleri kınadığını belirtmişsin bende Akkuş için hiçbir caba göstermeyen dernekleri kınarım.
  Yalnız şöyle bir durum var

  içkale otelde yapılan bir toplantıda açıktan onursal başkan ilan etiğiniz kişi bu yüksek okul bu Ergüder başkan olduğu sürece açılmayacak dediği halde

  Siz neden onursal başkanınızı kınamadınız ve kamuoyunda onun hakkında gerekli çalışmaları yapmadınız yazmadınız bu bir.

  Sayın Çam sitenizde haberini yayınladınız hafta sonu derneğin geleceğiyle ilgili toplantı var diye ben şahsım adına İstanbul’dan yeğenimin düğününü bırakıp geldim siz ve sizinle beraber hareket edip sağda solda toplantı yapan dostlarınız neredeydiniz.

  Boşuna yorulman ben söyleyim Akp Çankaya ilçe başkanlığında yapılan seçimlere gitmiştiniz değilmi ya.

  Bu güne kadar sizi hep eleştirmiştim ama etrafımda yaşanan onca ölümden sonra ya olum Tahsin boş ver ölümlü dünya kimsenin kalbini kırma diye düşünerek size ve sitenize karşı ılımlı davranışlarda bulunup aramızı düzeltmiştim

  Ancak bu son yazdıklarınız yapmaya çabaladıklarınız hiçte hoş olmadı o kadar

  Ben Akkuşu seviyorum Akkuş için şunu yaparım bunu yaparım diyen bir kişiye hem de hiçmi hiç yakışmadı sen toplantı olacak toplantıya gelmeyeceksin hemen akabinde ben başkan olsam şunu yaparım bunu yaparım diye yazı yayınlayacaksın artı kendi kafanıza göre oluşturmuş olduğunuz heyetle dernek işlerini dışarıdan evirip cevirip başkan adayı olup başkanlık makamına oturacaksınız.

  Yok sayın abim öyle üç kuruşa beş köfte yok o dernek kimsenin babasının malı değil kimse aklına göre hareket ederek derneği eline alıp kürt çalsın Çingen oynasın yapamaz en azından ben olduğum sürece benim gibi düşünen kişiler olduğu sürece sen de olsan başka biride olsa bu derneği kimse sahipsiz sanmasın dernek işe yarar veya yaramaz bir katkı sağlamıştır sağlamamıştır o bizim iç işimiz oraya emek veren insanlar olarak onun değerlendirmesini bizler yaparız.Netice itibariyle sayın abim senden ricam bu yazdıklarımı yayınla herkez eğriyi doğruyu bilsin ……………senden son olarak ricam ya konuştuğun gibi ol yada aklında fikrinde ne varsa onun gibi ol on senelik bir siteyi temsil eden birine hiç yakışmıyor yaptıkların ve yazdıkların Akkuş köyleri yardımlaşma ve dayanışma derneği 249 nolu üyesi Tahsin Akkaya

 4. Sayın İhsan ÇAM Önce sizi kutluyorum.Ancak Ankara da kurulu faaliyet gösteren derneğin 1. amacı
  ……………………………………………………………………………………………………
  SİTE YÖNETİMİ: Adını ve soyadını yazmadan yorum yazanların yazılarını yayınlamıyoruz. Adında Akkuş varsa bir derneğin konusu sadece Ankara olamaz. O zaman Adını değiştirsin. Ankara’da yaşayan Akkuşlular Derneği gibi ad alabilir. Derneğin adı bu şekilde kaldığı sürece gündeminde devamlı Akkuş olmak durumunda. Diğer merak ettiğiniz konulardaki cevabı öğrenmek istiyorsanız sorularınızı tekrar yazarak adınızı ve soyadınızı ilave edip yorum yapmanız gerekmektedir.

 5. sayın ihsan abi dernek başkanı olsam yaparım dediğin işlerde benim gönlümde sizlerle olurdu hatta üçüncü toplantınızı hastanemizin bahcesinde yapıp ameliyat hanenin açılmamasının sorgulanması olurdu herhalde. şuan bende bir dernek yönetiminde yönetim kurulu üyesiyim fakat bizim dernek daha emekliyor yeni büyütüyoruz birde derneğimiz sadece akkuşluların değil samsun-ordu illeri akkuş-ikizce-terme ilçelerinin köyleriyle ortak kurulmuştur, yani 2 il 3 ilçe üçköyden oluşan bir dernektir. derneğimizin tam adı ( Samsun Ordu illeri ve ilçe köyleri örençik-kervansaray- yaşilköy sosyal yardımlaşma ve dayanışma kültür derneği ) dir. köylerimiz ve ilçelerimiz için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız. çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 6. Dernekçilik deyince, öyle üçbeş sandalye, masa vy. masaların olduğu, bir oda olmamalı. Kurulan adı üzere, MEMLEKETİ İÇİN –
  ALLAH RIZASI NI güderek bu işlere girilmeli…
  Ondan sonra GÖRELİM MEVLAM NEYLER.. NEYLERSE GÜZEL EYLER…
  Yoksa gel bir araya çay iç, KUR MASAYI İKİ LAFIN BELİNİ KIRMAK İÇİN GEYİK MUHABBETİYLE GÜNÜNÜ GÜN ET…
  senelik toplantı yap…
  OH NE ALA……
  Niyet Hayırlı değilse sonucuda …..
  TÜM DERNEK ÇALIŞANLARINA , ÖZELLİKLE YENİ OLUŞACAK , ÇALIŞMA KURULUNADA , BU İŞİN HAKKINI VEREBİLECEK KARDEŞLERİMİZ OLMASINI, BİR ÇAVDAR KÖYLÜ KARDEŞİNİZ OLARAK TEMENNİ EDİYORUM….
  Oturduğunuz mekan itibariyle MEMLEKETTEN ve SİZLERDEN UZAĞIM AMA…
  GÖNLÜM HEP HEMŞEHRİLERİM ve MEMLEKETİMLE….

 7. Yazılarım da yerine göre Akkuş milliyetçiliğinden bahsetmişimdir,İhsan Çam Beyin düşüncelerine yürekten katılıyorum.Bende yıllardan beri , Ünye Akkuşlular derneğinin yönetiminde bulundum halende yönetimindeyim belirli konuları İhsan kadar düşünemedim,ama Akkuş adına söz sahipliği yapan sitelere meslek yüksek okulunu destekleyici yazıları olmadığı için sitemkar yazılarım olmuştu.Bu site hariç tabi.
  İhsan Beyi tebrik ederim yüreğine sağlık derim.Aynı hassasiyeti diğer sitelerden de bir Akkuşlu olarak beklerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar