26.Kas.2020
ad

Yazar hakkında

5 Yorumlar

 1. orhan güngör

  merhaba
  ihsan Bey kardeşim,

  ben izmirde yaşayan bir hemşeriniz olarak siteye giriyor Akkuş hakkında bilgiler ediniyorum.Biliyor musunuz
  *Bilginiz var mı?Bilmiyorum ama size bir konu hakkında Akkuşu ilgilendiren konu hakkında bir durumu tartışmak istiyorum.Ünyenin hak etmediği halde yıllar önce çimento fabrikası Ünyeli mv lerin bastırması sonucu ünyeye yapıldı.Çünkü ünyede hammadde yoktu.Akkuş-tifiye yapılması öngörülmüştü.Yeni nesil bilmez bunları.Görüyorum ki yine aynı oyunlar dönüyor.Bizim adamlar yemeyi içmeyi pek becerirler \”yapacağız edeceğize\” pek inanırlar.Ankarada okurken bilirim.Kenedi otelinde kalırlar en güzel gazinolarda eğlenirlerdi o zamanlar.Ankaraya gidince bir çuval dolusu sözle vaadle geri dönerler.e Sitenin gazetelerin tv nin önemi burda işte.Şimdi Gedikli-Alavur-Elmabükü-Tifi-çizgisinde ÇİMENTO HAMMADDESİ olduğu ve bu toprağın kamyonlar dolusu ünyeye taşındığı,paketlenip ihraç edildiği duyumunu öğrendim.bu paketleme işlemi yerinde Akkuşta yapılamaz mı?Çimento fabrikasının yan sanayi akkuşa kurulamaz mı?Akkuşlu hemşerilere bir kazanç kaynağı olamaz mı?\”Kamyoncular kazanıyo\” ya diye söyleyebilirsiniz.Geniş vadede düşünelim.Benim bilmediğim olabilir.Akkuş Belediyesi buradan gelir elde edebilir.Akkuşta büyük bir kavga çıkmıştıda ünyeli nakliyeciler akkuştan tomruk,kereste taşıyamamıştı.Ormanlar bittikten sonra aklımız başımaıza geldi.Kaderine razı olan değil hakkını arayan akkuş olmalı,inancındayım.Ben oldum olalı ünyeliler akkuşluyu sevmez.Bende onları…Şu işe bakınki ünyede bir akkuş var ama tepkisiz…saygılarımla.

  Yanıt
 2. ali veli

  Aloooooooo vatandaş uyuyor zannetme nerede o kadar nufus adam 29.021 bide 21 var arkadaşşşşşşşş sen nufus memurumusunda 21 de biliyon. Senden korkulur ihsan Çam vekili al arkana çık dag bayır gez ohhhh ondan sonra sayın tek tek kim akkuş lu kim değil kim sagcı kim solcu kim alevi kim kürt
  onların sayısınıda yazmazsanız dalrılırım bakkkk. gorusurukkkkkk

  Site Yönetimi: Aslında bu tür akla ve mantığa sığmayan yazıları yayınlamıyoruz ama ibret olsun diye yazını yayınlıyoruz. Bir bu kadar hakarete aklınız çalışıyorda nedense Adınızı ve soyadınızı yazmayı unutuyorsunuz. Buna cesaret edemiyorsunuz. Hiç bir şey gizli kalmaz. Bunu da sanırım biliyorsun. Biz nüfus saymadık. Ama araştırma yaptık. İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğünden bu bilgilere herkes ulaşabiliyor. Herhalde bizi köylerde sayım yaptı sandınız. Diğer bir konu da Vekilimiz ile sanırım görüştünüz iki kişi arasındaki konuşmalara ulaştınız yada rüyanızda gördünüz. Devam etmek istemiyorum. Akkuş’u seveni seviyoruz. Ülkemizi, Bayrağımızı seveni seviyoruz. Allahını, Kitabını seveni seviyoruz. Gerisi bizi ilgilendirmiyor. Anlaşıldığına göre sizi hale modası geçmiş ve cahiliye dönemine ait konular ile uğraşıyorsunuz. Size kolay gelsin ama ne olur bize gölge etmeyin.

  Yanıt
 3. onur sevindik

  yaw ihsan abi bizim köyde sadece dayım yaşıyo 29.000 kişi nerde ..ayrıca fatsadan kalabalığız biz ozman ölemi??

  Site Yönetimi: Sevgili onur, Akkuş Sadece Ormancık Köyünden ibaret değil ki Akkuş denen bir doğa yapısı Akkuş İlçesinin tam tamına 34 köyü var. Bizde 34 köyün nüfusundan söz ettik. Akkuş İnternet Sitesini iyi takip edecen ve her sayfasına bakacan, Birde an ve an takip edecen gece 03.00 siteye haber giriliyor. En azından siteye ilk yazdığın yazı içinde teşekkür ederiz. Fatsa ilçesinin köylerinde yaşayan nüfustan Akkuş Köylerinde yaşayanlar elbette fazla tek fark, sahildeki ilçelere yatırım çok olurken, yükseklerdeki ilçeler ya unutuluyor yada geri plana itiliyor. Bazen gördüğün gibi nüfusun fazla olması da ödenek almak için yetmiyor.

  Yanıt
 4. Nurettin MADEN

  Sayın İhsan ÇAM kardeşim, güzel konulara değinmişsiniz. Yazdıklarınız çok doğru. Bu sorunların aşılması için birlik olmak lazım. Ancak, birlik olmanın yanısıra sorunların çözülmesi için suyun başında olmak lazım. Kaynakların ilçemiz ve köylerimize akması için ihtiyaçlarımızı anlatabilecek ve çözebilecek yetkili ve etkili Akkuş\’lular lazım. Siteden baktığımda, üst yönetici olabilecek çok değerli Akkuş\’lular görüyorum. Siz de bilirsiniz ki, Bu kişiler yetkili ve etkili yerlerde değerlendirilebilirse ihtiyaçlar daha kolay temin edilecektir. Akkuş\’lular son seçimlerde görevlerini fazlasıyla yerine getirmiştir. Şimdi sıra Akkuş\’lu siyesilerimizdedir.
  Selamlar,saygılar….

  Yanıt
 5. YAŞAR EFİLOĞLU

  İHSAN KARDEŞ MÜKEMMEL BİR TESBİT,TEBRİK EDİYORUM,ANCAK KAFAMA TAKILAN BİR SORUYADA CEVAP ARIYORUM.ACABA BİR ÇOK ALANDA BİRİNCİLİK ALAN AKKUŞ HİZMETTE NEDEN BİRİNCİLİĞE YÜKSELEMİYOR ? TÜM DERDİMİZ, TÜM SIKINTIMIZ İŞTE BUDUR.ÜMİT EDİYORUM BAŞARILI YAVRULARIMIZ, BAŞARILI İNSANLARIMIZ GİBİ İLÇEMİZ DE HİZMETTE BİRİNCİLİĞE YÜKSELECEKTİR. BUNUN İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRMEK, DİK DURUŞUMUZU HER ALANDA GÖSTERMEK ŞART SAYGILAR SUNUYORUM .İLÇEMİZ ADINA TÜM BİRİNCİLİKLER İLÇEMİZİN OLSUN DİYE NİYAZ EDİYORUM.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ