1 Temmuz 2022 Cum

Akkuş’un ve Akkuşlunun Suçu Ne?

Suçlunun Kim Olduğunu Bu Yazıyı Okuyanlar Çok Net Bir Şekilde Anlayacaklardır.

Akkuş'un ve Akkuşlunun Suçu Ne?

Son günlerde Ordu ili merkezi, Ünye-Fatsa gibi ilçelerde sosyal-ekonomik ve siyasi gelişmeler alabildiğine üst düzeyde ilerliyor. Maşallah Allah daha da çok versin. Daha da çok bu ilçeler ilerlesen ve yükselsinler elbette bir Akkuşlu olarak seviniriz ve Seviniyoruz. Bu bölgelere Bakanların biri gidip, biri geliyor. Milletvekilleri ise nerede ise hafta geçmiyor ki; bu bölgelerde olmasınlar.  Gün olur açılış yapmaya gelirler. Gün olur kurum idarecileri ile toplantılar yaparak bu ilçelerin ve il merkezinin daha hangi hizmetlere ihtiyaçları olduğu konulara masaya yatırılarak çözüm yolları üretilmeye çalışılmaktadır. Bu çalışmaları okuyunca işte siyaset bu, işte bölge vekilliği bu diye sevinmemek elde değil. Helal size bu çalışmaları yapanlar diye bağırmak istiyorum.

Ben bir şeyler daha istiyorum. İstiyorum ama kim takar benim ve bizlerin isteğini oda ayrı bir mesele. Gönül istiyor ki; Sayın Bakanlarımız, Sayın Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, İl'deki Kamu kurumları idarecileri; Ordu'nun 19 ilçesi olduğunu sanırım sık sık unutuyorlar. 19 İlçe içerisinde Türkiye sıralamasında en geri kalmış ilçeler arasına giren Akkuş İlçesinin varlığı sanırız unutuluyor?

Son bir sene içerisinde Ordulu Bakanlar ve Milletvekilleri Ordu merkez, Fatsa ve Ünye'ye kaç defa gitmişler?

Akkuş İlçesine kaç defa gelmişlerdir?

Takip ettiğimiz kadarı ile Ordu-Fatsa ve Ünye'ye her gelişlerinde bir çok hizmetlerin gelmesine vesile olmuşlar. Bir çok açılışlar yapmışlar yada ilerleyen günlerde bu bölgeye yapılacak olan hizmetlerden söz etmişler ve sözler vermişlerdir.

Peki Akkuş ilçesine bir sene içinde gelen Bakanlar ve Milletvekilleri ilçede hangi açılışı yapmışlardır? Hangi çalışmanın temellerini atmışlardır? Şimdiye kadar ilçeye gelen siyasilerin hangisi ilçedeki kamu kurumları idarecilerinin tamamı ile bir toplantı yapıp ilçenin sorunlarını masaya yatırmışlar mıdır? Hangi belde ve köyde hangi çalışma yapılmış? hangi çalışmanın temeli atılmış? hangi açılış yapılmıştır?

2011 yılında en çok göç veren ilçe olan Akkuş ilçesi için kim hangi çalışmayı yaptı? Kim neden bu göçler oluyor diye kafa yordu? Daha sonraki yıllarda olabilecek olan göç artışlarını engellemek için hangi önlemlerin alınması gerekliliği konusunda kim hangi çalışmayı yaptı?

Akkuş Meslek Yüksekokulunun 2012 yılında öğrenci kaydı yapması için kimler kafa yordu? Yada okulumuz 2012 yılında öğrenci kaydı yapacak mı? Bu konuda siyasilerin bir girişimi varmı? yok mu? Ordu Üniversitesinin bir çalışması varmı? yok mu?

2012 Yılı İlkbahar Mevsiminde Ünye-Akkuş-Niksar Bölünmüş yolunun yapımına başlanacak mı?

Akkuş Devlet Hastanesi Ameliyathanesi neden yapılmıyor?

Akkuş ilçesindeki 3 beldenin daha yolları asfaltlı yol değildir. Köy grup yollarının çoğunluğu asfaltlı yol değildir. Bu yolların asfaltlı yol olarak yapılması için çaba gösteriliyor mu?

Akkuş ilçesinde işsizliğinin önlenmesi için hangi çalışmalar yapılıyor? Ordu Valisi ve Ordulu Vekillerin bu sorunu çözmeleri için bir çalışmaları varmı?

Ordu Valisi Akkuş ilçesini kaç defa ziyaret etti. Ünye ve Fatsa ilçesini kaç defa ziyaret etti? Ordu Valisi neden Akkuş ilçesinin sorunlarının çözümü için bizzat ilçeye gelerek kamu kurumu idarecileri ile sık sık toplantılar yaparak çözüm yollarının bulunması için özverili çalışmalar yapılmıyor?

Ordu Üniversitesi Rektörü hiç Akkuş İlçesine gelmişmidir? gelmiş ise MYO'nun binalarını görmüşmüdür? 27 bin nüfuslu Akkuş ilçesine bir meslek yüksekokulu çok mu görülmektedir?

İşte tüm bu saydıklarımızdan sonra haklı olarak soruyoruz. Diğer ilçelere gösterilen yakın ilgi ve hizmetler olurken, bizde son günlerin güncel sorusunu sayın ilgilere-yetkililere ve konu ile ilgili herkese soruyoruz.

AKKUŞ'un ve AKKUŞLULARIN SUÇU NE?

Birileri Akkuş ilçesini ve Akkuşluları cezalandırmak istiyorsa bu kişilerde soruyoruz. Ceza ne zaman bitecek? Yada siz sanıyormusunuz ki; Akkuşlular sizin düşündüğünüz cezanın kalkması için sizlere yalvaracağını mı sanıyorsunuz? Bazıları hiç merak etmesin Akkuş'a ve Akkuşlulara ceza vermeyi düşünenler aslında Ordu İline o kadar çok cezalar verdiler ki; farkında bile değiller örnek mi istiyorsunuz hemen: 6 Vekil çıkaran Ordu ili şimdi 5 vekil çıkaracak. Akkuş ilçesinden 2011 yılındaki göç olmasaydı bu sayı 6 da kalacaktı. Ordu iline geçmiş olsun. Ha Akkuş daha mı çok zarar gördü diyenleri duyar gibiyim. O kişilere cevap veriyorum. Akkuşlunun alternatifi hazır. Göç eder. Ama sanmayın ki; Ordu yada diğer Ordu ilinin ilçelerine göç eder sanmayın. Akkuşlunun en çok hangi illere göç ettiğini merak edenler varsa bir sonraki yazımda dile getirebilirim.

Sonuç olarak;

"Akkuşlunun Hiç Suçu Yok. Suçu Olan Akkuş ve Akkuşluya Hizmet Yapmayanlardır. Hizmetlerin Gelmesini sağlayamayanlardır. Akkuş'u ve Akkuşluları Yok Sayanlardır. Akkuş'a ceza vermeyi düşünenlerdir"

İhsan ÇAM

 

Okuma: 743
 

Yorumlar (2)

 

TEK SUÇU VAR
yazar ADEM ESEN , 29 Mart, 2012

AKKUŞLUNUN TEK SUÇU VAR. DAYANAŞAMAMAK…..
BEN 8 YIL NİKSARDA YAŞADIM. HER AY AKKUŞTAN ONLARCA ARABA NİKSARDAKİ BANKALARA KREDİ BORCU ÖDEMEYE GELEN İNSANLARLA DOLU OLUYORDU. BİR O KADAR AKKUŞTAKİ BANKAYA BİR O KADAR DA ÜNYEDEKİ BANKAYA GİDENLERİN OLABİLECEĞİNİ TAHMİN EDİYORUM. BANKA KREDİSİ DEMEK NE DEMEK? 10 LİRA ALIRSIN 13 LİRA OLARAK ÖDERSİN. O ZAMAN AKILLI ADAM ALDIĞI O 10 LİRA İLE 15 LİRA KAZANACAK Kİ KREDİ KULLANSIN. AMA BAKIYORUM KİMSEDE 10 LİRAYI 15 LİRA YAPIP 13 LİRASINI BANKAYA VERİP 2 LİRA KAZANMAMIŞ. YA NE YAPMIŞ, KREDİSİNİ ÖDEYEMEDİĞİ İÇİN BAŞKA BANKADAN BİR DAHA ÇEKMİŞ. PEKİ GİDEN BU PARALAR SADECE O İNSANIN PARASI MI? HAYIR. AKKUŞUN PARASI AKKUŞ DIŞINA ÇIKIYOR. DAYANIŞMA OLSA İNSANLAR BİRBİRLERİNE OLAN GÜVENLERİ YIKMASALAR BORÇ VERME – ALMA GELENEĞİMİZ, DAYANIŞMA RUHUMUZ DEVAM ETSE O BANKAYA GİDEN PARALAR HEP AKKUŞTA KALACAK. BU BİR ÖRNEK…
DAYANIŞMA HER ALANDA AMA HER ALANDA….
SİYASİLERE TEPKİ Mİ KOYULACAK, PARTİZANLIK, KÖYLÜLÜK DÜŞÜNÜLMEDEN ORTAK TEPKİ…
YÖNTEM İSE ÇOOOOOOOOOOOK
BİR ŞEY TALEP EDİLECEK ORTAK TALEP…..
YÖNTEM ÇOKKKKKKK
YETERKİ İSTEYELİM. AMA TEŞHİSİ İYİ KOYALIM. KÜÇÜK BİR İLÇEYİZ AMA BÜYÜK ŞEHİRDEKİ İNSANLARIN ADETLERİNİ GELENEK EDİNMEYELİM. BİZİM KENDİ ÖZ GELENEKLERİMİZ HİSSEDİLDİKÇE DEVLETTE YATIRIM YAPAR, YURT DIŞINDAKİ VE İÇİNDEKİ HEMŞERİLERİMİZDE, HATTA AKKUŞU HİÇ BİLMEYEN YATIRIMCILAR BİLE.. BİZ KENDİMİZ OLALIM. BAKIN ADAM TAAAAAA ARABİSTANDAN GELMİŞ. YETERKİ GETİRMESİNİ BİLELİM.
SAYGILAR..

 

BİR YOL.
yazar Hasan KEMENT , 27 Mart, 2012
Evet bir yol. Bir yol açın artık Akkuş'a.
Akkuşun Akkuşlunun yolunu kapatmayın.
Öncelikle köy yollarını yapın.
Bir yol olursa belki Akkuşlu kendi çözer diğer sorunlarını.
 

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

[td_block_social_counter facebook=”akkusilcesicom-434297646672341″ twitter=”#” style=”style8 td-social-boxed td-social-font-icons” tdc_css=”eyJhbGwiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjM4IiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMzAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3Njh9″ block_template_id=”td_block_template_8″ f_header_font_family=”712″ f_header_font_transform=”uppercase” f_header_font_weight=”500″ f_header_font_size=”17″ border_color=”#dd3333″ youtube=”channel/UCZaS1_hC4W66qu_DOw90Fbw”]

Çok Okunanlar