16 Haziran 2024 Paz

Akkuş Meslek Yüksekokuluna Açılan BİLGİ YÖNETİMİ PROGRAMI Geleceğin Mesleği YGS-6 dan 160 ve Üzeri Puan Alan Öğrenciler İlk Tercihiniz Akkuş Olsun. Geç Kalırsanız Kontejan Dolar. İlk 40 Kişi Arasında Yer Almayı Unutmayın

Geleceğin Mesleğini Akkuş Gibi Bir Doğa Harikası İlçede Öğrenmeniz Ayrılıcalıktır.

 

 Akkuş Meslek Yüksekokuluna Açılan

BİLGİ YÖNETİMİ PROGRAMI

Geleceğin Mesleği

YGS-6 dan 160 ve Üzeri Puan Alan Öğrenciler

İlk Tercihiniz Akkuş Olsun

Geç Kalırsanız Kontejan Dolar

İlk 40 Kişi Arasında Yer Almayı Unutmayın

Çok Sevgili Akkuşlu Öğrenciler ve Akkuş İlçesinde Eğitim-Öğretim görmek isteyen Öğrenciler. Aramazıda kalsın ancak size bazı tiyolar verme gereği duydum. Ösym sınavına girdiniz ve istediğiniz 4 yıllık okulu tutturma şansınız olmadı. Yada başka İl'e ve İlçe'ye gitme durumunu çeşitli nedenlerden ötürü olamıyor. Sakın bu konuları mesele yapmayın.

Ordu Üniversitesi Akkuş Meslek Yüksekokuluna öyle bir bölüm açtı ki; gerçekten taktir edilecek bir bölüm. Çünkü bu bölüm Ordu'da başka fakültelerde yok. Vede inanın geleceğin mesleği. Geleceğin mesleği olduğunu nereden mi biliyorsunuz derseniz. Buyurun aşağıda BİLGİ YÖNETİMİ bölümü hakkında çok açıklayıcı bilgilere yer verdik. Bu bilgiler Üniversitelerdeki çok değerli  hocalarca ve konunun uzmanı kişilerce hazırlanmış bilgilerdir.

Bende yıllardır Bilgisayar Programcısı olarak görev yaptığım için konu hakkında bir çok bilgiye sahibim. Herkes bilgisayar bilebilir. Herkes bilgisayar öğrenebilir. Ama herkes öğrendiği bilgiyi yönetemez. İşte Akkuş Meslek Yüksekokuluna açılan BİLGİ YÖNETİMİ Bölümü hem bilgisayar kullanmayı ve öğrenmeyi öğretecek. Hemde öğrendiği bilgiyi yönetmeyi öğretecek. Sadece bilgisayarla da sınırlı kalmayacak. Hayatın bir çok alanlarında öğrendiği bilgiyi yönetmesini öğretecek. 50 yaşında biri olarak inanın bende bu okulda okumak ve bu bölümden mezun olmak istiyorum. Bilgisayar biliyorum belki ama bilgiyi yönetme ne demek harika bir durum. Genç kardeşlerim. Sevgili Öğrenciler belki bu yaşlarda bu konularda durumun önemini dört dörtlük anlamayabilirsiniz. Ama yaşınız ilerleyince bilgiyi yönetmenin ne anlama geldiğini o kadar çok anlıyorsunuz ki; Fırsat ayağınıza kadar gelmiş. Bence hiç düşünmeden ilk tercihleriniz arasına lütfen Akkuş MYO'nu koyunuz.

Bildiğiniz gibi kontejan 40 kişi, geç kalmanız ve son tercihlere koymanız halinde; Akkuş İlçesinde okuma şansını bu sene kaçırmış olabilirsiniz. Onun için ilk işiniz ve ilk tercihiniz Akkuş MYO'lu olsun.

Akkuş İlçesini 14 Yıldır yayında olan www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak biz halen daha yeteri kadar anlatamadık ki; size bir iki cümle ile anlatmaya kalksak. Akkuş anlatılmaz. Akkuş'ta yaşanır. Okul yeni olup, ilk öğrenciler sizler olacaksınız. Ordu Üniversitesi okulun eğitim kadrosunu çoktan tamamladı. Yurt sorunu da olmaz.

Yanlız bizden söylemesi yüreğiniz temiz havaya alışkın değilse. Akkuş'a çıkınca temiz havayı ve oksijeni içerinize çekerken yavaş yavaş çekin. Akkuş Oksijen diyarı olduğunu sakın unutmayın. Hatta Akkuş İnternet Sitesi olarak bizler Akkuş İlçesini "OKSİJENİN DİYARININ BAŞKENT'İ"  ilan ettik. Bir diğer konu da orman ve yeşil rengi az gördüyseniz lütfen şaşırmayın. Akkuş'ta sadece yeşili görmeyeceksiniz. Yeşilin olarca rengini onlarca tonunu göreceksiniz. Akkuş Orman diyarı. Akkuş Yeşilin diyarı. İster Irmaklardaki göllerde yüz ve yüzerken elinle balık tut. İstersen 1 saatte Ünye ilçesine git. Akkşama kadar denize gir. Sıcaktan terledin ise Akşama Akkuş'a çık. Ciğerlerine oksijen çek. Sözün özü bir doğa harikası Akkuş İlçesinde geleceğin mesleğini öğrenmek istiyorsan. Akkuş İlçesi tam aradığını yer. Akkuş MYO'lu tam aradığınız okul. Bizden söylemesi

Sevgili Akkuşlu Öğrenciler ve Akkuş ilçesini seven öğrenciler geç kalırsanız özellikle bu haberimizden sonra diğer illerden Öğrenciler Akkuş'u tercih edeceklerdir. Siz ilk 40 kişilik kontenjana giremezseniz sorumlukluk kabul etmiyoruz.

Bilgi Yönetimi Programı Hakkında Geniş Bilgi

Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir. Bilgi Yönetimi Önlisans Programı bilgi çalışanı olarak nitelendirilen, bilgisayarla ileri düzeyde tanışık orta kademe işgücü yetiştirmeye yönelik bir programdır. Bilgi işçilerinin ortak özelliği, yaptıkları iş ne olursa olsun, günlük faaliyetlerinin önemli bölümü bilgiyi oluşturmak, bilgiye erişmek, bilgi üzerinde işlemler gerçekleştirerek bilgiyi dönüştürmek, bilgiyi iletmek ve bilgiyi saklamak gibi temel işlemlerden oluşmaktadır

Bilgi Yönetimi Önlisans Programının amacı öğrencilerine;

  • İşletmelerde güncel yazılımları etkin ve verimli kullanma becerisi kazandırmak,
  • İşletmelerde Bilgi Yönetimi kavramları ve deneyimini kazandırmak,
  • İnternet ortamında kurumsal iletişim ve birlikte çalışma deneyimi kazandırmak,
  • İnternet ortamında girişim ve yönetim için gerekli deneyimleri kazandırmak olarak özetlenebilir

Programdan mezun olacak öğrencilerin, 2 yıllık öğrenimleri boyunca aldıkları (Eğitimde Büro Yönetimi, Genel İşletme, İşletim Sistemleri, Masaüstü Yayıncılık, İşlem tabloları, Çoklu Ortam Uygulamaları, Kurumsal İletişim ve Birlikte Çalışma, Yönetim ve Organizasyon, Veri Tabanı Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite Yönetimi, İşletme Yönetimi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku gibi) derslerde İşletmelerin ihtiyaç duydukları ara eleman açığını dolduracakları göz önüne alınmıştır. "Bilgi Yönetimi alanı ülkemizde ihtiyaç duyulan ve yeni gelişmekte olan bir alandır. Bu alan iletişim, öğretim tasarımı, gelişim ve öğrenme, bilgisayar bilimleri gibi farklı alanlar ve disiplinler arasında birleştirici bir alan niteliğindedir.Türkiye de ve dünyada gelişen koşullara bakılarak programdan mezun olacak öğrencilerin gelecekte oluşacak olan şartlara bakılarak ekonomik ve bireysel bir kalkınmada etkin rol oynayacakları görülecektir. Bilgi Yönetimi sadece bölgesel değil ulusal çapta bir eğitim içerdiğinden ara iş gücü sürekli bir gerekliliktir.

 

               

 

 

 

Bölümün Eğitime Başladığı Yıl:

Akkuş MYO'da 2013 Yılında Başlayacak             (Ülkemizde 2009 Yılından Bu Tarafa Bir Çok Üniversitede Bu Bölüme Öğrenci Alınmaktadır.)

ÖSYM Kontenjanı:

Normal Öğretim :40 Öğrenci

Burs Kontenjanı:

 

Puan Türü:

YGS 6

Giriş Şartları:

YGS'den 160 ve üstü puan

Öğrenim Süresi:

2 Yıl

Öğrenim Dili:

Türkçe

Sınavsız Geçiş Sistemi ile Başvuru Yapılabilecek Lise ve Bölümleri:

Meslek Liselerinin; Bilgi işlem, Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği

Dikey Geçişle Geçilen Programlar:

Bilgi ve Belge Yönetimi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr., İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Enformatiği, İşletme-Ekonomi, Lojistik Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri'ne DGS ile geçiş yapabilirsiniz.

Çalışma Alanları:

Programdan mezun olan öğrenciler " Bilgi Yönetimi Meslek Elemanı " unvanı alacaklardır. Öğrenciler mezun olduktan sonra, kamu ve özel sektöre ait işletmelerin birçok departmanında ara eleman olarak çalışabileceklerdir.

 

İhsan ÇAM

Bilgisayar Programcısı

www.akusilcesi.com

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi Yapımcılarından

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar