30 Eylül 2023 Cts

Akkuş İlçesinin Tarihi ve Turistik Yerlerini Ne Zaman Tespit Edeceksiniz? Yoksa Sahildeki İlçelerden Sıra Akkuş’a Daha Gelmedi mi? (Ordu İl Turizm Müdürlüğünden 30 Kişi Ünye’nin Tarihi ve Turistik Yerlerinde İncelemeler Yaptı.)

Akkuş'tan Bu Konuda Bir Talep Yok mu?

Akkuş İlçesinin

Tarihi ve Turistik Yerlerini

Ne Zaman Tespit Edeceksiniz?

Yoksa Sahildeki İlçelerden

Sıra Akkuş'a Daha Gelmedi mi?

(Ordu İl Turizm Müdürlüğünden

30 Kişi Ünye'nin Tarihi ve Turistik Yerlerinde

İncelemeler Yaptı.)

Turizm Haftası etkinliklerinde Ordu İl Turizm Müdürlüğünden 30 kişinin Ünye ilçesinin tarihi ve turistik yerlerinde incelemeler yaparak tespitler yaptıklarının ve "tanımadan tanıtmanın mümkün olmadığı" sloganın dile getirildiği konusu yerel basında haber yapıldı.

Güzel bir çalışma ve yerinde bir çalışma ama keşke Turizm Haftasın da değilde diğer zamanlar ve çok önceki zamanlarda bu tespitler yapılsaydı. Turizm Etkinlikerinde tanıtımın tüm dünyaya gösterilmesi sağlansa idi.

Ünye ilçesine yapılan bu geziye çok sevinirken; Akkuş ilçesine de böyle bir gezi yapılacak mı? onu bilemiyoruz. Ancak; Turizm Müdürlüğü bu çalışmaları sahildeki ilçeler ile sınırlı yaparsa bizde peşinen söyleyelim. Ordu İl Turizm Müdürlüğünü kınarız. Her ortamda bu haksızlığı dile getiririz.

Ben Akkuşluyum ama ne yazık ki; Akkuş ilçesinin tarihi ve turistik yerlerini tam olarak bilmiyorum. Bilmiyorum derken elbette Argan Yaylasını, Kevgil kalesini-Irmakları-Dağları elbette biliyorum ama gönül isterki bilgiler yazılı olsun. Turizm Müdürlüğü ve Bakanlığınca Tescilli olsun isterim. Akkuş İlçesinde gizli kalmış. Tespit edilmemiş güzel bölgeler kalmasını istemem. Akkuş'un güzelliklerini dünyaya en güzel şekilde göstermek her Akkuşlunun ve görevi gereği Ordu Turizm İl Müdürlüğünün görevi olmalıdır.

Şahsım İhsan ÇAM olarak ve www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak; Ordu Turizm İl Müdürlüğü Yetkililerinden isteğimiz; Lütfen Ordu Merkeze-Fatsa-Ünye ve Gölköy'e gösterdiğiniz ilginin en az yarısını Akkuş ilçesine gösterin ve ilçenin tüm bölgelerini en ucra köşeye kadar gezerek, tarihi ve turistik yerlerini tespit edin. Turizm kataloglarına koyun. Turizm Bakanlığı yayınlarında yerini alsın. Ordu ve Akkuş Basını ile tespit edilen yerleri paylaşın. Hep beraber Akkuş ilçesinin tarihi ve turistik yerlerini hem bilelim-hem öğrenelim-hemde sahip çıkalım. Hemde ziyaret edilmesine ön ayak olalım.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi sizlere bu konuda elinden gelen desteği verecektir. Sizden de tek isteğimiz lütfen Akkuş'u ihmal etmeyin. Gözardı etmeyin. Akkuş'un tarihi ve turistik yerlerinin listesini çıkarın. Bizlerle ve Kamuoyu ile paylaşın.

Bir Akkuşlu olarak çok şey istemediğimi düşünüyorum.

Akkuş İlçesi İnternet Sitesinde; Akkuş İlçesinin tüm belde-köy ve mahallelerine kadar bilgiler ve fotoğraflar mevcuttur. Ordu İl Turizm Müdürlüğü olarak sitemizden kaynak temin edebilirsiniz. Sitemiz sizlere her zaman açıktır. Site Yönetimi ve ekibi olarak talep edilmesi halinde elimizden gelen destekler verilecektir.

NOT: Ordu ilindeki bazı kamu kurumu idarecilerinin Akkuşlulara sitemi olmaktadır. Ordu'ya sık sık gelip, ilçenin ve köylerin sorunlarını ve neler istediklerini bizlere şahsen iletmiyorlar diye sitemlerini dile getiriyorlar. Bu siteme çok yakında sitemizde cevap vereceğiz. Ama dileğim ve isteğim şudur ki; Akkuş Kaymakamlığı, İlçe Turizm Müdürlüğü, artık Akkuş'un tamamının belediyesi olan Akkuş Belediyesi ile diğer kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları lütfen turizm konusunda çalışmalarınız artarak devam etsin. Elinizde çalışmalarınız varsa sitemiz ile kamuoyu ile paylaşın. Ve lütfen ilçenin tarihi ve turistik yerlerinin tam tespiti için Ordu İl Turizm Müdürlüğü ve Ordu Valiliği ile irtibata geçiniz. İl Müdürlüğünden konun ehli kişilerin ilçemize gelip, tespitler yapmasını sağlayın. İlçe olarak böyle bir talep olması halinde Ordu İl Turizm Müdürlüğü buna hayır diyemez. Zaten demez de; Ama önce Akkuş İlçesi ve ilgili kurumlar iradesini ortaya net bir şekilde koyacak. Ne istediğini, neler istediğini ortaya koyacak. Çalışmalar basın ile de paylaşıldığı anda zaten gerisi gelecektir. 2013-2014 yılı Akkuş İlçesinde Turizm Yılı Olsun ne dersiniz?

İhsan ÇAM

Bilgisayar Programcısı

www.akkusilcesi.com

Site Yapımcılarımdam

Mail: ihsancam64@hotmail.com

        webmaster@akkusilcesi.com

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar