18 Haziran 2024 Sal

Akkuş İlçesini Ulusal Düzeyde Tanıtmak

Sitemiz Yapımcılarıdan ve Köşe Yazarı İhsan ÇAM’ın Akkuşlular Kendini Aşmalı köşe yazısı

 b2

AKKUŞLULULAR ARTIK KENDİNİ AŞMALI

2. Akkuşlular Platformu Toplantısı Yapıldı. Toplantıyı Sitemiz yönetimi ve İbrahim CÜREBAL ile Durmuş EREN olmak üzere birlikte tertipledik.

Toplantının Ana Amacı ise Akkuşlu Miletvekili Mustafa HAMARAT ile Ankara’da İkamet eden Akkuşluları buluşturmak, tanıştırmak ve Akkuş için, Akkuşlular için daha iyi hizmetler nasıl yapabiliriz konularında fikir alışverişinde bulunmak idi.

Ankara’da onbinlerce Akkuşlu var. Ancak yer sıkıntısı ve bu kadar kişiyi bir arada toplamanın zorluğundan dolayı davetli sayısını az tutuk. Burdaki amaç herhangi bir ayrım yapmak yada kişileri meslekleri ile ayırtmek değildir. Bizim ölçümüz Akkuşlu olmak yeterde artarda, Davet edemediklerimizin bu ölçülerde bizleri hoş görmelerini dileriz. Geceye katılamayan kişilerin ise gerek Sitemiz ziyaretçi sayfamıza, gerek ise   webmaster@akkusilcesi.com   email adresine görüşlerini yazmalarını dileriz. Ayrıca toplantıya katılan kişilerinde görüşlerini yazmalarını bekliyoruz.

Bu toplantıda bir çok konuları ilk defa gündeme getirdik. Öncelikle Milletvekilimizi Akkuşlular ile tanıştırdık. Ankara’da kurulu bulunan Akkuş Köyleri Derneği, Akdatder Derneği ve Çayıralan Derneği Yönetimlerini buluşturduk. İlk toplantılara nazaran çok farklı konularda çok değişik ve güzel fikirler ortaya atıldı. Artık çok düşünen, çok seslili Akkuşlular var. Artık Ankara’da daha çok birlik ve beraberlikten söz ediliyor. Daha çok Akkuş için neler yapabiliriz düşüncesi var. Daha çok Ankara’daki Akkuşluluların birbirlerine yardımcı olması var. Daha çok Ordu Milletvekillerine ve Milletvekilimiz HAMARAT’a daha çok nasıl destek olabiliriz görüşü var. Artık toplantılarımızda geçmişi çok konuşmak yerine gelecek günleri daha çok güzel yapabiliriz düşüncesi var. Kim nasıl düşünürse düşünsün site yönetimi olarak biz çok büyük düşünüyoruz.

Bu toplantılar daha çok katılım ile devam edecek. İlerleyen günlerde toplantılarımıza Ankara dışından Dernek Yöneticileri, Akkuşun yetiştirdiği ve kendini yetiştirmiş kişiler çağrılacak. Akkuş İlçesindeki Mülki Amir, Belediye Başkanı, Belde Belediye Başkanları, İl Encümenleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, İlçedeki Kamu kurumları idarecileri, Muhtarlarımız, Sivil toplum kuruluşları başkanları vs… çağrılacaktır. Ordu Milletvekilleri çağrılacak, Çok kısa bir sürede Akkuş ile Gurbetteki Akkuşlular birlik ve beraberliği sağlandıktan sonra Ulusal düzeyde toplantılarımız devam edecek. Beyler bayanlar Akkuş’u tanıtmak Akkuşluyu tanıtmak o kadar kolay değil. Kendi kendimizle çok fazla ilerleyemeyiz. Akkuş dışına, Akkuşlular dışına açılmamız zamanı gelmiştir artık. Artık büyük ve geniş düşünme zamanı gelmiştir. Akkuşlular bu yazdıklarımız doğrultusunda düşüncelerinizi yönlendirmenizi ve açıklamalar yapmanızı bekliyoruz.

Bu yazdıklarımız doğrultusunda bizlerle birlikte hareket etmek isteyenelere kapımız açık. Sizlerde bu düşüncelerimize katılıyorsanız buyurun görüşelim. Buyurun görüşlerinizi açıklayın, Artık köycülük bazında düşünmek, tarihin derinliklerine gömülen aşağısı yukarısı, Akkuşun bu yüzü öbür yüzü, kıskançlık, çekememezlik gibi konuları biz çoktan bitirdik. Halen bu konularda kalan varsa Allah Selamet versin.

Biz bu tür konuların içinde olmayacağız. Ben zoru severim, ben Akkuş’u seviyorum. Ben Akkuş ve Akkuşlular için elimden geleni yaparım diyenler varsa her zaman burada bekliyoruz. Dar düşünme devri bitmiştir. Ufkumuzu açacağız. Sağlık ve esenlik dilerkleimiz ile

İhsan ÇAM

Bilisayar Programcısı

 www.akkusilcesi.com

Akkuş İnternet Sitesi Yapımcılarından

ihsancam@akkusilcesi.com

ihsancam64@hotmail.com

 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar