24 Mayıs 2024 Cum

Akkuş Kabuğuna Çekilmeyi ve Kaderine Razı Olmayı Tek Seçenek Olarak mı Görüyor?

Akkuş İlçesinde Neler Yapılmak İsteniyor? 

 

Akkuş Kabuğuna Çekilmeyi ve Kaderine Razı Olmayı

Tek Seçenek Olarak Görüyor?

Son aylarda Akkuş'tan nerede ise herhangi bir etkinlik haberi gelmiyor dersek herhalde yalan olmaz. Diğer internet sitelerinde Akkuş haberleri varmı? ne yazık hayır. İyi de kocaman bir ilçede hiç mi bir etkinlik olmuyor?

Elbette hiç olmuyor dersek herhalde bir çokları kızacaktır. Fakat bazı kişiler aman ha ilçede biz her şeyi kendi aramızda yapalım. Sakın ilçe dışına haber sızmasın diye büyük çaba gösteriyor. Bazıları da aman ha haber Akkuş dışına sızarsa ne olur ne olmaz, farklı anlaşılır. Farklı yorumlar yazanlar olur. Hiç yoktan başımızı ağrıtmayalım. En iyisi mi Akkuş'ta yapılan etkinlik Akkuş'ta kalsın diye ısrar etmekteler ve bu çabaların çoğu zaman sonuç alındığı ne yazık ki doğrudur?

Diğer bir konuda ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının, bizler şahsen 2 aydan fazladır herhangi bir etkinliğini görmedik. Duymadık. Herhangi bir haber kuruluşunda okumadık. Tüm bunlardan sonra benim düşüncem; Akkuş ilçesi ve köylerinde herhangi bir sıkıntı olmadığı, belde-köy ve hatta mahalle yollarının hepsinin asfaltlı yol olduğunu, Sağlık hizmetlerinden ise Akkuşluların en iyi şekilde yararlandığı, Akkuş Devlet Hastahanesinin Ameliyathanesinin hizmete açıldığını, Akkuş Meslek Yüksekokulunun öğrenci kaydı yaptığını, hatta bölüm sayısının 2 den 4'e çıktığını, Ünye-Akkuş-Niksar bölünmüş yolunun yapımının bittiğini ve yolun hizmete açıldığını, hatta Akkuş'tan Erbaa ilçesine asfaltlı yeni bir yol yapıldığını, Akkuş ilçesinde işsizliğin sona erdiğini, Turizm patlaması yaşandığını ve ilçenin gelişmiş ilçeler arasında ilk yüze girdiğini düşünüyorum. Neden böyle düşünüyorum. Çünkü ilçede yaşayanlar bana halinden çok memnun olarak geliyor. Sıkıntısı olan, hizmete ihtiyaçı olan bir şekilde sesini duyurmaya çalışır. Sivil toplum kuruluşları her gün bir etkinlik yaparak ihtiyaç duyulan hizmetlere dikkat çeker diye benim gibi herkes düşünür. Ancak; ben Akkuş ilçesinde böyle bir çaba görmediğim için, İlçede her şeyin mükemmel olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca; Akkuş ilçesinde başarılı öğrencilerin çalışmalarını ne yazık ki, gurbetteki Akkuşlular ne biliyor, nede duyuyor. Yada herhalde Akkuşlu başarılı Öğrenci yok diye mi düşünmeli diye akıldan geçiyor. Ya bu başarılı öğrencilerin başarılarını birileri Akkuş dışında kimse duymasın diye çaba harcıyor. Yada bazı kişiler Akkuş'a zarar vermeye devam ediyorlar ve bundan zevk alıyorlar.

Yukarıdaki saydığım ve o fikirlerde olan kişilere sesleniyorum.  Herkes şunu bilsin ki; Akkuş kimsenin babasının malı değildir. O mevkiler ve makamlar hiç bir zaman baki değildir. Almayın Akkuşlunun ahını çıkar aheste aheste.

Başarılı çalışmalarını ve yaptıkları çalışmaları bazı kişilerden ve makamlardan korkarak sitemize göndermeyen kişilere sesleniyoruz. Başarınız ve çalışmanız Akkuş dışında yada kendi çevreniz dışında kimse duymuyor, görmüyor. Korku nereye kadar. Lütfen başarılı çalışmalarınız sitemize gönderin. email adresi. ihsancam64@hotmail.com Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız hemen haber yaparak, sizlerin çabalarınızı ve başarılarınızı tüm dünyaya gösterelim. Başarınız Akkuş dışına çıksın. Herkes bilsin.

Bazı kişiler kendilerini ve mevki-makamlarını düşünebilir. Akkuş İnternet Sitesi ve tüm site ekibi ise sadece Akkuşluları düşünmekte ve başarılı Akkuşluları haber yapmaktan gurur duymaktadır. Akkuş'a zarar verenleri de yazmaya devam edecektir.

Sesi çıkmayan bir Akkuş'a hizmet geleceğine inanıyormusunuz? Evet diyorsanız Akkuş kabuğuna çekilmeye devam etsin. Hayır diyorsanız lütfen sesiniz çıksın ve ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri yazınız. Yorumlarınızı yazınız. Seçimle iş başına gelen sivil toplum kuruluşları yöneticileri görevlerini yapmıyorsalar lütfen nedenini sorun. Akkuşlu Esnaflar sizlerde lütfen sesinizi çıkarın. Muhtarlar sizlerde, Muhtarlar derneği çok merak ediyorum. Dernek olarak ne zaman bir basın açıklaması yapacaksınız. Yoksa size konuşma yasağı var? Akkuşlu Akdemisyenler-Bürokratlar gerçekten merak ediyorum. Sizler ne zaman konuşacak ve yazacaksınız? Yada birileri çalışsın. Çabalasın bende seçim zamanı gider Akkuş'a belediye başkanlığına adaylığımı koyarım hesabını yapıyorsunuz. İşte o zaman bu site size soracaktır. Sayın başkan adayı sen bu güne kadar Akkuş'u düşündün mü? ilçenin sorunları hakkında bir fikir yürtttün mü de şimdi hangi düşünce ile Akkuş'u gündemine aldın diye yazacaktır.

Bazı kişiler kendilerini çok akıllı sanıyor. Yada çok uyanık sanıyor ama bu kişilerin bu duruşları inanın çok bariz belli oluyor. Sadece kendilerini kandırıyor ve kendilerini akıllı sanıyorlar. Bu gözler çok konular gördü. Bu kulaklar çok konuşmaları dinledi. Amacı Akkuş olmayanlar kendilerine iyi baksınlar.

Kendi çıkarlarını Akkuş'un çıkarlarından üstün görenler ve bana zarar gelmesinde; Akkuş ne hali varsa görsün diyenler kendilerine iyi baksınlar.

Amacı Akkuş olanlara ve amacı Akkuşun sorunlarının bir an evvel çözülmesi için çaba içinde olanlara ve ilçeye hizmet gelmesi için gayret gösterenlere selamlar olsun.

İhsan ÇAM

 

 
Okuma: 758
 

Yorumlar (2)

 

BAZI TESPİTLERİNİZE KATILIYOR VE EKLEMEK İSTİYORUM.
yazar ADEM ESEN , 29 Mart, 2012

İHSAN BEY;
YAZINIZI OKUDUM. KATILMADIĞIM TEK HUSUS YAPILAN GÜZEL ÇALIŞMALARI İNSANLARIN BİRİLERİNDEN KORKTUĞU YADA ÇEKİDİĞİ İÇİN DEĞİL; KÜÇÜK GÖRÜP ÖNEMSEMEDİKLERİ İÇİN OLDUĞU KANAATİNDEYİM. VELHASIL SEBEP BU OLSA BİLE GEÇERLİ BİR SEBEP DEĞİLDİR. HATTA HİÇBİR SEBEP GEÇERLİ OLMASA GEREK. BAHSETTİĞİNİZ KONULAR ÖNEMLİ KONULAR VE AKKUŞ İÇİN MUTLAKA FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM KONULAR. (yol,okul,sağlık ve diğerleri) ANCAK BEN MEMLEKETİMİZDEKİ TEMEL SORUNUN YADA TEMEL SORUNLARIN ÇÖZÜLMEYİŞİNİN NEDENİNİ İNSANIMIZDAN YARARLANAMAMAKTA GÖRÜYORUM. ŞÖYLE İZAH EDEYİM. TÜRKİYENİN HANGİ KÖŞESİNE GİDERSENİZ GİDİN YADA BASINDAN TAKİP EDİN MUTLAKA BİR ÇOK YATIRIM HABERİ GÖRÜRSÜNÜZ. SON 10 YILDIR MEMLEKETİN HER TARAFI İSTEDİĞİ HEMEN HEMEN HER YATIRIMI ALIRKEN AKKUŞ NEDEN HİÇBİR YATIRIM ALAMIYOR? CEVAP: TEK KELİME İLE YATIRIMI TALEP EDECEK ÖNDERİMİZ YOK. NE SİYASİ PARTİ KANATLARINDA, NE SİVİL TOPLUM KANATLARINDA NEDE BAŞKA KANATLARDA… ŞİMDİKİ ZAMANDA ÜZÜLEREK MÜŞAHADE EDİYORUM Kİ GENÇLİK BÜYÜKLERİN YANINA GİDİP AKIL DANIŞMIYOR, BÜYÜKLERİMİZ DE GENÇLİĞİN YANINA GELİP DENEYİMLERİNİ PAYLAŞMIYOR. BİZİM BİR ARAYA GELİP (genç-yaşlı) AKİL İNSANLARDAN OLUŞAN BİR HEYET KURMAMIZ GEREKMEKTE. BUNLARIN İÇİNDE SİYASİ, SİVİL TOPLUM TEMSİLCİSİ, AKİL BİR DEDEMİZ, BİR ÖĞRENCİ, BİR BROKRAT, BİR NİNEMİZ NE OLURSA….BİZLER BU HEYET İLE ANKARAYA VEYA ORDUYA GİDİP TALEPLERİMİZİ İSTEMEMİZ VE ALMADAN GERİ GELMEMEMİZ GEREKİYOR. BİR AKKUŞLU ÖNDERLER TOPLULUĞU KURMALIYIZ VE EYLEM PLANI HAZIRLAMALIYIZ. YOKSA TALEPLERİMİZİ BİRİLERİNDEN BEKLEYEREK YADA BİRİLERİ YAPSIN DİYE BEKLEYEREK, ELİMİZİ TAŞIN ALTINA SOKMADAN BU İŞLER OLMAZ. DİYECEKSİNİZ Kİ KİM OLUŞTURACAK BU BİRLİKTELİĞİ..
BELEDİYE… ÇÜNKÜ BELEDİYE BAŞKANLARI HALKIN OYU İLE GELMİŞLERDİR VE HERKESİN KAPISIDIR. KAYMAKAMLIK BİZİM GİBİ KÜÇÜK İLÇELERDE FİİLEN OLMAZ. ONLAR RESMİ PROSEDÜR GEREĞİ İŞLERİNİ YAPAR, ETLİYE SÜTLÜYE KARIŞMAZLAR. AMA BELEDİYE HALKIN HEM EVİ, HEM KAPISI, HEM DEVLETİ, KISACA HERŞEYİDİR. BELEDİYENİN ÖNCÜLÜĞÜNDE BİR EKİP OLUŞTURULMALI VE BU EKİP AKKUŞ VAR OLDUKÇA YENİLENEREK DEVAM ETMELİ.
SAYGILARIMLA…

 
akkuş
yazar yüksel aydın , 29 Mart, 2012
akkuşa gelecek hizmetler ünye hanboğazını ileriye geçmez bizde siyatsetçi yok olanda zaten kendini düşünüyor diyorlarki akkuşun milletvekli var hani nerde 2 dönemdir akkuşa ne yaptıya ünye niksar yolumu bitti yüksek okulmu açıldı hiç birşey yok cezaevi gitti tarımkredi koperatifi gitti kereste fabrikası gitti elimizde olanlarda gitti bunlar bizim suçumz seçimden seçime akkuşa gelen siyasetçileri alkışlarla kaşılıyoruz her söz veriliyo ondan sonra kimse akkuşun yüzüne bakmıyo akkuşu tanıtacak bir etkinliğimiz bile yok akkuşun iş adamları en azından yazın bari akkuşu tanıtacak bir etkinlik yapsalar olmazmı ama yapmazlar yaparlarsa masrafları olur bir salman bir seferli bir akpınar bir çayıralan bir kızılelma belde belediyeler olarak beldelerini tanıtmak için her türlü etkinliği düzenliyolar biz ilçe belediyesi olarak bir etkinlik yapamayacak kadar aciziz İHSAN bey gelin en azından seçim zamanı akkuştan il genel meclis üysi olursanız akkuşun ve akkuşlunun sesini duyura bilirsiniz çalışmalarınızda başarılar dilerim .
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar