22.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. ORHAN BOLATLI

  NASIL BAŞLASAM YAZIMA, NELER SÖYLESEM HEPSİ AZ GELİR. DENİLİYORKİ KARDEŞİM YILLARDIR ÇİLE ÇEKMİŞSİM, ŞEHİRLE BAĞLANTINI ZOR SAĞLAMIŞSIN 1984-1985 YILINA KADAR HİÇ ŞEHİR BAĞLANTI YOLUN OLMAMIŞ, BİR ASRIN ÇEKİLEN SEFALETİNDEN YORGUNLUĞUNDAN KURTULALIM KİMSE SESİNİ ÇIKARIPTA İKİ SATIR YAZMIYOR. KÖRÜ KÖRÜNE HAYAT DEVAM EDİYOR. ARKADAŞ YÜZDEYE VURSAK SEKSENİMİZ GURBETTE YİRMİMİZ KÖYDE, AMA HASRETİMİZ, AKLIMIZ, KALBİMİZ YÜZDE YÜZ KÖYLERİMİZDEDİR. YOLSUZ YAŞAM, YOLSUZ ULAŞIM ÇOK ZOR. ULAŞIM YÜZÜNDEN GURBETTEKİ BİZLER OLARAK GİDİP GELMELER ZORLAŞIYOR HATTA AZALIYOR, HERKESİN ANNE BABASININ YAŞI ORTALAMA 60 VEYA YETMİŞ BU NESİL GİDERSE BİZ NEREYE GİDERDE HASRET GİDERİRİZ. KENDİ VATANINDA ÖKSÜZ KENDİ VATANINDA YETİM….. ERBAA-AKKUŞ BAĞLANTI YOLU BEN EMİNİM AKKÜN KÖYÜ-CEYHANLI KÖYÜ-MEYVALI KÖYÜ- ÇUKURKÖY ÜZERİNDEN BİR ÇOK YARAYI SARACAKTIR. KIŞLARIN SOĞUK ZEMHERİSİ İNSANLARI OKADAR ÇOK ÜŞÜTMEYECEK HASTALANAN İNSANLAR DAHA ÇOK BEDENİ YIPRATMADAN İYİLEŞEKTİR. KULAK VERELİ BU SESE BİRLKTEN KUVVET DOĞAR. YÜCE YARADAN YARDIMCIMIZ OLSUN. ORHAN BOLATLI CEYHANLI KÖYÜ

  Yanıt
 2. dursun tavşancı

  Akkuş internet sitesinin yıllardır bu konuyu sayfalarında yayınladı.fakat ne hikmettense bir yetkili çıkıpta sizin derdiniz nedir sorununuz neredir deyipte çağrımıza kulak verilmedi.bizim devletten isteğimiz yeniden bize yol yapın demiyoruz.yapılan yolu genişletip çakıllanmasını.yüklü bir kamyonun bu yoldan rahatlıkla çıkmasını istiyoruz.nedenmi? örneğin meyvalı köyü yaz döneminde akkuşun taze fasülye ihtiyacını gidermektedir.güz aylarında ise kuru fasülye ihtiyacını gidermektedir.tüccarın az olmasından dolayı vatandaşımız mahsülünü ölü fiatına vermektedir.eğerki bu bağlantı yolu açık olsa örneğin amasyadan.tokattan.erbaadan.tüccarlar bu köylere gelip köylünün mahsülünü yerinde değerinden alamazmı?tabiiki alır…gurbetçi kardeşlerimiz yolun kötü olmasından dolayı huzulü 60 km daha fazla yol gidip maddi manevi çile çekmektedir.emekli olup köylerine ev yaptırmak isteyen kardeşlerimiz.tuğlasını. kiremidini.kerestesini.taaaa akkuş güzergahından getirmektedir.eğer bu yol ulaşıma açık olsa nakliye parası yarıyı bile bulmaz.yetkililerden bu çağrımıza kulak verilmesini istiyoruz.tüm islam aleminin önümüzdeki ramazan bayramını canı gönülden kutlarım.saygılarımla.meyvalı köyü muhabiri Dursun TAVŞANCI..

  Yanıt
 3. ORHAN BOLATLI

  ORHAN BOLATLI CEYHANLI KÖYÜ
  ÖNCELİKLE BU KONUYU GÜNDEME TAŞIDIĞINIZ İÇİN ŞAHSIMDA TEŞEKÜRLERİMİ SİZE BİR BORÇ BİLEREK YAZIMA BAŞLAMAK İSTİYORUM. BİNLERCE AH ÇEKSEM YİNEDE BU KONUNUN MADURLARI OLARAK KENDİME ZOR GELİRİM. BELİRTİLEN GÜZARGAHTAKİ KÖYLERİMİZ, BU KÖYLERDE YAŞAYAN İNSANLARIMIZ BENİM YAŞIM OTUZ, BENDEN ÖNCEKİLERİN GEÇMİŞİ ASIRLARLA ÖLÇÜLÜR BU SEBEPLE ÇEKİLEN ACILARI, YAŞANAN ZORLUKLARI ZAMANLA ÖLÇMEK ÇOK ZOR. DOĞRUDUR BEN ŞAHİDİM KÖYLÜ MAHSULUNÜ YOL YÜZÜNDEN TARLADA ÇÜRÜTÜYOR, İSTEDİĞİ ZAMAN İLÇELERE İSTEDİĞİ YERE İSTEDİĞİ FİYATA SATAMIYOR. YİNE DOĞRUDUR BEN ŞAHİDİM GURBETÇİM ÖZLEMİNİ YOLUN BOZUKLUĞU NEDENİYLE GİDEREMİYOR, ANNE BABASIYLA HASRETİNİ PAYLAŞAMIYOR. BEN DE ŞAHSIM OLARAK DÖRT YILDIR GİTMEDİĞİM CEYHANLI KÖYÜNE BU YIL BİR GİDEYİM DEDİM, NE YAZIK YOLLARDA ARABANIN KAPORTASI, ARABANIN LASTİKLERİNİ BIRAKTIM DESEM YERİDİR. ŞAHSIM OLARAK HAYIFLANDIM HALE BİRŞEYLERİN DEĞİŞMEMESİNE KIZDIM VE BOYNUM BÜKÜK AYRILDIM. SENE 2009 BÖYLE OLMAMALI KARADENİZDE YÜCE YARADANIN TÜM GÜZELLİKLERİ VERDİĞİ BİR YERDE BİZ İNSANLAR OLARAK BU GÜZELLİKLERİN TADINA VARMAYI KOLAYLAŞTIRMAMIZ GEREK. BU GÜZARGAHTA BİR YOL KESİNLİKLE ŞART, BU BAĞLAMDA BİRDE BEN ACİZANE OLARAK, AYRICA BİR MADUR VATANDAŞ OLARAK DEVLET BÜYÜKLERİN, MİLLET VEKİLLERİNİ ÖZELLİKLERE DERNEK BAŞKANLARINI, MUHTARLARI BU KONUDA DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM. BU YARA DERİN MUTLAKA SARILMASI GEREK,YOSA SONU HEZİMET GÖÇLE KANGIREN OLACAK.
  İHSAN BEY SİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLER…………. YÜCE YARADAN YARDIMCINIZ OLSUN.
  HERKESİ YORUMLARINI YAZMAK İÇİN AYRICA BU SİTEYE BEKLİYORUM.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ