30 Eylül 2023 Cts

Akkuş Devlet Hastanesini Masaya Yatıralım mı? Kimler Atanmış? Kimler Gitmiş? Uzman Doktor Hiç Mi Yok? Hastane İnternet Sitesi Ne Kadar Güncel? Akkuş Sağlıkta İler mi Gidiyor? Geri mi? Yeni Atamalar İle Değişen Ne Olacak?

Sağlık Konusu Ne Zaman Tam Olarak Yoluna Girecek?

 

 

Akkuş Devlet Hastanesini Masaya Yatıralım mı?

Kimler Atanmış? Kimler Gitmiş?

Uzman Doktor Hiç Mi Yok?

Hastane İnternet Sitesi Ne Kadar Güncel?

Akkuş Sağlıkta İler mi Gidiyor? Geri mi?

Yeni Atamalar İle Değişen Ne Olacak?

Sağlık Konusunda Akkuş'un Sahibi Yok Diyebilirmiyiz?

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi www.akkusilcesi.com. 13 sene önce kurulduğu günden beri ilçenin sorunlarına parmak basmaya, burnunu sokmaya yapılan hizmetleri alkışlamaya ve eksik olan çalışmaları dile getirmeye devam edecektir. Bilindiği gibi daha önceki haberlerimizde Eğitim-Sağlık-Ekonomi-Askeri-Adli bir çok kurumlar ile ilgili olarak haberlerimize yer vermiştik. Şimdi sıra geldi. Sağlık konusuna; Ancak konuya genel olarak ele almak yerine bu haberimizde sadece Akkuş Devlet Hastanesini masaya yatıracağız.

Bilindiği gibi kamu kurumları kendi çalışmalarını en iyi yansıtmaları ve kurumlarını tanıtmak için internet sitesi kurmak ve işletmek durumundadır. Kurumlar ve kişiler internet sitesi vesilesi ile de o kurum hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Bizlerde Akkuş Devlet Hastanesinin İnternet Sitesini inceledik ve aldığımız bilgiler dahilinde ilçemiz halkını ve gurbetçileri bilgilendirmek istiyoruz. Haber yayınlanınca belki birileri çıkıp, keşke haberi yayınlamadan önce kurumun idarecilerine sorsaydın diyebilir. İşte bu yöntemi her zaman ve her ortamda uygulama gibi bir alışkanlığımız yok. Kurumu temsil eden bir internet sitesi varsa zaten orada gereken bilgiler yer alıyor. Neden İdarecileri arayıpta zamanlarını alalım. Zaten o idareciler internet sitelerindeki bilgileri kendileri yayınlatmıyorlar mı? O internet sitesinden kanuni olarak sorumlu değiller mi? işte bu neden ile bizde hastanenın internet sitesine istinaden kendi görüşlerimizi dile getirmek istiyoruz.

Hemen haberin başındaki sorunun cevabını vererek konuya girelim. Evet sağlık konusunda ne yazık ki Akkuş'un sahibi yok. Akkuş'un sağlık konusunda sahibi olsa idi. Hastanede bir çok dallarda Uzman Doktor olurdu.

Peki! Yeni Düzenleme ile Hastane Yönetimine Kimler atanmış görelim mi?

Yönetici Başhekim: Dr.Kemal Saltuk CABIOĞLU

İdari ve Mali İşler Müdürü:Mehmet GÖK

Sağlık Bakım ve Hizmetler Müdürü:  İlkay KARAKUŞ

Doktorlarımızın İsimleri

 ACİL & GENEL POLİKLİNİĞİ

Dr. Mustafa EREN

Dr. Özlem SARITAŞ

Dr.Gökşen ERYILMAZ

Dr.Özlem KARATAŞOĞLU

Dr.Özge ÖZTÜRK

Dr.Emre BAKIRLI

 

DİŞ HEKİMLİĞİ POLİKLİNİĞİ

Dt. Ali Rıza ÖDEN 

Yeni atanan tüm idarecilere ve Doktorlarımıza vede diğer sağlık-teknik-genel idari hizmetler sınıfları ile hastanede görev yapan tüm personele görevlerinde başarılar diliyorum. Özveri ile görev yaptıklarına inandığım için hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Konu biraz dağılıyor ama Yeni atanan idareciler soruyoruz. Akkuş'a geldiniz hastaneyi gördünüz siz ilave olarak hastaneye neler yapacaksınız? Projeleriniz varmı? Varsa uygulama alanlarında sıkıntıklar olursa bizi aşar diyerek vaz mı geçersiniz? yoksa zorlukları bir şekilde aşarak projelerinizi hayata geçirmek için durmadan çalışmaya devam mı edeceksiniz? Daha önceki idarecilerin bazıları ne yazık ki; uygulamada sıkıntıları görünce bizi aşar dediler ve vaz geçtiler. Hangi proje mi diye soruyorsunuz. Ameliyathanenin açılması konusunda başarı ne yazık ki olmadı. Bu arada siz Akkuş Devlet Hastanesinin Ameliyathanesini hizmete açarak Uzman Doktor da gelirse bazı ameliyatlar hastanede olacak mı? Cevap verirseniz seviniriz.

Hastanenin İnternet Sitesi son hali ile genelde güncel gibi gözüküyor ama tam olarak değil. Örneğin site ana sayfada Kadın Doğum Polikliniği açık ve Doktor görevinde olarak haber var. Ama bildiğim kadarı ile ve tıbbi bölümlere bakınca Kadın Doğum Polikliniği olmadığı görülüyor. Ya o haberi site ana sayfasından kaldırın yada yeni bir haber yaparak. Doktor ayrıldı. Şu anda kadın doğum doktoru yok diye haber yapılsın. Bu çok zor olmasa gerek.

Doktorların listesine bakınca görüğümüz manzara şudur. Akkuş Devlet Hastanesinde bir tane Uzman Doktor görev yapmamaktadır. Doğru mu? değilse o zaman internet sitesinin güncel olması gerekiyor diye düşünüyoruz.

Uzman Doktor hastanede görev yapmıyor ise; Sağlık Bakanlığı Yetkilileri, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Genel Sekreterliği ile siyasiler yazık ediyorlar Akkuşlulara ve ilçede görev yapanlara. Hani çağ atlamıştık. Çağ böyle mi atlanıyor?

Bazı kurumlar ve kişilerin amacı Akkuş'a ilgisiz kalarak hastaların Ünye yada Ordu'ya sevkinin yapılması ile buralardaki hastanelerin para kazanması için Akkuş'a Doktor göndermiyorlar ise; yada hastanenin daha modern olması için ödenek ayrılmıyor ise ki buradan bakınca bu düşünce sanki var gibi geliyor bize. İşte bunun adına AYIP derler. YAZIKLAR olsun derler.  27 bin nüfuslu bir ilçenin Akkuşluların sağlığı ile böyle ayak oyunları ile oynanıyor ise; İlçede yaşayan 27 bin nüfus ve gurbette yaşayan 200 bin Akkuşlu haklarını helal etmeyecektir.

Ey Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Genel Sekreterliği; Akkuş'a Sağlık Bakanlığı tarafından Uzman Doktor ataması yapılmadığı zamanlarda ilden ve diğer ilçelerden Uzman Doktor geçiçi olarak Akkuş'a gönderiyormusunuz? göndermiyormusunuz?

Sözü çok fazla uzatmaya gerek yok. Yeni atanan idarecilere sesleniyoruz. Diyaliz Ünitesi kurulurken bu site tüm gücü ile durmadan destek verdi ise ( O dönemde hastane müdürlüğü görevini yapan kişiden teyit edilebilir.) bundan sonra da Hastane için yapılacak çalışmalara-Ameliyathanenin açılması konusunda vede diğer çalışmalara elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Amacımız sizlere ve hastane çalışanlarına köstek olmak değil bilakis destek olmak ve omuz omuza çalışarak ilçemiz için ve insanlarımız için birşeyler yapmaya gayret göstermektir. Akkuş'un evlatları olarak zaten bunları yapmak zorundayız. Çünkü dünyada başka AKKUŞ yok. Başka Akkuş Devlet Hastanesi'de Yok.

İhsan ÇAM

 
Okuma: 493
 

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar