21.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

8 Yorumlar

 1. iyi ki imam hatipliyim

  yazarın amacı kötü değil imam hatip liselerin farkı ve birazda diger liselere göre ayrıcalığı var

  Site Yönetimi: Lütfen yorumlarınızı yazarken adınızı ve soyadınızı yazınız

  Yanıt
 2. altun bayram

  bir yazı kaleme alınmış bu yazıda imamhatipliler biraz önplana çıkarılmış beğenirim veya beğinmem ki ben beğinmediğimide belirttim fakat eleştirilerin ve yorumlara yapılan yorumların kırıcı değil yapıcı olması gerekir. tektip insan bu ülkede hiçbir zaman olmaz bunu yaratmak isteyen varsada emeline ulaşamaz.
  burada dahaçok imamhatipli kelimesi yerine dahaçok eğitimli okumuş kültürlü (imamhatiplisi, meslekliselisi, düzliselisi,açıkliselisi,gibi) insanlara ihtiyaç var dense tabiki iyi olurdu bendencilik sendencilik olmamalı. buolursa ayrışma ve kargaşa çıkar kırılmalar ve dargınlıklar başlar buda bize ve memlekete hiçbir fayda sağlamaz. saygılarımla

  Yanıt
 3. mehmet gümüş

  YAZININ HİÇBİR YERİNDE AYRIMCILIK ADINA BİR ŞEY YOKKİ, İMAM HATİPTE OKUMANIN ÖN3EMİNDEN BAHSEDİLMİŞ O KADAR. YARINDA ÇIKAR MESLEK LİSESİNDE OKUMANIN FAYDALARINI ANLATIR GEÇER. BU KADAR AĞIR BİR ELEŞTİRİYİ NİÇİN YAPTINIZ BELLİDE DEĞİL. O BU ŞU DİYE SİNIFLANDIRMAMIŞTA. BAKINIZ CENGİZ BEY, İYİCE OKUYUNUZ YAZIYI BİR DÜŞÜNCE PAYLAŞIMI VAR ORTADA BEĞENİRSİNİZ VEYA BEĞENMEZSİNİZ, AMA KALKIPTA BUVARİ YAZI YAZMANIZ GERÇEKTEN HAZIMSIZLIĞIN GÖSTERGESİ.

  AFGANİSTANA GELİNCE, ORADA İNSANLAR ONURLU BİR DİRENİŞİN İÇİNDELER VE KALKIP BU DENLİ ALÇALTIYORSUNUZ. YARIN MAHŞERDE SİZDEN HESAP SORACAK O İNSANLAR BUNU UNUTMAYIN. HA BİRDE SİZMİ KARAR VERİYORSUNUZ BU ÜLKEDE KİMLERİN YAŞAYABİLECEİĞİNE. ŞİMDİ SÖYLEYİN ZEHİRLİ ZİHNİYET DEĞİLMİ BU……..

  Yanıt
 4. cengiz altunoğlu

  insanları insan olduğu için sevmek gerekir.yok bu imam hatipliler daha üstündür dersen bu olmaz.biri de çıkar bu ülkede imam hatipler kapatılsın der.karşıt görüşlerde olan insanlar tek tip insan yetiştirmekle suçluyorsun.peki siz tek tip insan yaratmıyormusunuz böyle demekle.çelişkilerle dolu bir yazı.ha bir tavsiye benden.bu topraklar taliban toprakları değil beyfendi.aynı zihniyette olduğunuz insanlar bu ülkede yaşamıyor yaşamayacak.afganistana gidin orda sizden bol bol yandaşınız var.

  Yanıt
 5. Celal KARABACAK

  Müslümanlığı yaşama ve anlatma noktası ne İmam-Hatiplinin tekelindedir nede HOCANIN.Bu herkesin vazifesidir.Ama burada eğitimini yapmak istereyenlerede saygı gösterilmeli,hakları verilmelidir.Önder olmaya gelince,VAZİFESİNİN ŞUURUNDA OLABİLECEK – ADİL DAVRANACAK herkes önder olmalıdır.Peygamber Efendimiz “İki kişi bile olsanız aranızda mutlaka bir önder seçiniz” buyuruyor.Bu işi yapacak ve yapmaya niyeti olanlarda vicdanını ön planda tutarak bu göreve talipse, ALLAH KORKUSU ve İBADETLERİ İLE bunu destekliyorsa,ONUN HANGİ OKUL MEZUNU OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİLDİR….
  Tekrar memleketim sitesinde olduğum için ELHAMDÜLİLLAH.

  Yanıt
 6. Altun Kurt

  Yazınızda birçok katılmadığım konular var. Bir müslümanın inancı doğrultusunda öndere ihtiyacı yoktur. Özellikle şöyle-böyle okumuş diye…

  İbadet için cami veya bir imama ihtiyacı bizim dinimiz şart koşmamıştır. Okumaktan ziyade şu hoca böyle dedi, bu hoca böyle dedi doğrudur denilmekten insanlar aldatılıyor.

  Yanıt
 7. altun bayram

  değerli hemşehrilerim bir yazı yaklaşık 300 defa okunuyor ama birde yorum var oda benim sitedeki bütün yazılara yorumlar çok az geliyor bunun adı duyarsızlıktır memleketlerimizede böyle duyarsız kalıyoruz eğer duyarlı olsaydık bizim orolarda daha gelişmiş ilçeler arasında yada il olmaya aday ilçeler arasında olurdu yapılan yatırımlarda gelen hizmetlerde bizim köylere gelmiyor

  Yanıt
 8. altun bayram

  sayın mehmet bey imamhatiplileri överken önder yaparken öbür liselerden mezun olanlar önderlik yapamazlarmı yada imamhatipliler olmasa biz arapistandan yada irandan öndermi ital edecektik ben imamhatipli değilim fakat iyide bir önder aramıyorum. ALLAH insanlara akıl vermiş kendi önderliğinizi kendiniz yapın diye başkalarına muhtaç olmayın diye. imanı bütün dürüst olurlar diyorsun buna bütün imamhatipliler dürüsttür yada imamhatipli olmayanlar dürüst değildir gibi değerlendirmek kimseye yakışmaz hele hele bizlere asla, buradan sizlere yakışmayan bir yazı olduğunu söylemek isterim. bu yazı imamhatipliler dışındaki bütün insanların canını acıtır imamhatiplilerde bunu istemez bunu istese istese tarikatcılar ve cemaatciler ister. bu ülke tarikatlar ve cemaatlar ülkesi değil yasalarla yönetiliyoruz fetvalarla sadece yönlerdiriliriz yönetilmeyiz. ben imamhatipli değilim ama müslümanım haramdan korkarım insanları kırmaktan korkarım annemi babamı hala çok sayarım. benim önderim ALLAH dır verende alanda yaratanda yok edende odur.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ