6 Haziran 2023 Sal

Tüm AKKUŞLULARA Çağrımdır. HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM…

Tüm AKKUŞLULARA Çağrımdır. 
HADİ GEL KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM…
#AKKUŞ ilçemizin DÜNYA Markaları Arasına giren Coğrafi İşaret Patentli ürünü, AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ dünya pazarında yerini aldı.
İlçemiz adına gurur verici. Ancak, Mevcutta Akkuş ilçemizde yetişen fasülye, ilçemiz göç vermesinden dolayı ilçede yaşayan nüfusun genelde 50 Yaş üstü olmasından dolayı yaşlı çiftçilerimiz üretim olarak sadece ihtiyaçları ve geçimleri kadar tarım yapmaktadırlar.
Gurbette yaşayan vatandaşlarımızın birçoğu asgari ücretli çalışıp ekonomik sıkıntılar çekmektedir. Gutbette yaşayan halkımızın Akkuş sınırları içerisinde olan Tarlaları, Bahçeleri boz ve boş kalmaktadır. Gurbette hem asgari ücretli olup hem de kirada olan vatandaşlarımızın Akkuş da kendilerine ait bahçeli EVLERİ vardır. Köylerimize geri dönüş yaparak hem şehrin kalabalığından trafiğinden ekonomik sıkıntısından kurtulalım, hem de boş kalan tarlaları bahçeleri işleyerek #AKKUŞ ŞEKER FASULYESİ yapalım.
Akkuş Fasulyesi, ilçemiz için çok değerli ve üretici için kazancı yüksek bir gelir kaynağıdır. Her bir vatandaşımız yılda dört ay çalışarak şehirde kazandığı iki yıllık gelirini bir hasat döneminde kazanabilmektedir.
HAYDİ ŞEHRİN GÜRÜLTÜSÜNDEN STRESİNDEN UZAK OKSİJEN DİYARI ilçemize göç yapalım.
Mehmet GÜMÜŞ

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar