18.Oca.2021
ad

Yazar hakkında

6 Yorumlar

 1. altun bayram

  değerli yazar arkadaşım bizde bu yök ü kapatmak istiyorduk kapatamadık sonraki başkana bukadar özellikleri neden veriyoruz yök kurumuna yapılan masraflarla bir ilin üniversitesi finanse edilir. bendencilik sendencilik yapmamalıyız. ihtiyacımız varsa kalsın yoksa kapatalım. çok güçlü bir siyasi iktidarımız var bu ülke için tekpartili iktidarlar aslında bir fırsattır, birdaha böyle güçlü bir iktidar gelemeye bilir, yapılması gerekenlerin yapılmasını beklemek bütün toplumun hakkıdır. yazınızında tamamını okumuştum. ben sizin yazınızı değil yök bukadar önemli bir kuruluşmu bu zamlar masraflar neden bolca yapılıyorundayım.
  değerli orhan kardeşim güzel yorumun için sanada teşekkür ediyorum, zıtlaşmadan, kutuplaşmadan aklıselim birşekilde hertarafın hassasiyetleri göz önüne alınarak bütün sorunlar çözülür kanısındayım. toplumda birsorun yokda siyasiler pek buişin bitmesini istemiyorlar gibi geliyor bana. FİKİRLER AYRI OLSADA İNSANLARA SAYGIMIZ OLMALIDIR İNSANCA YAŞAMAYA HERKESİN HAKKI VAR BU ÜLKE NE DİNCİLERİN NEDE LAİKLERİN (HEPİMİZİN ÜLKESİ)

  Yanıt
 2. ORHAN DOĞANGÜNEŞ

  Altun ağabey güzel bir noktaya değindin.Ben diyorum ki,gelin hadise uyalım işi “ehline” verelim.Üniversitedeki öğretim görevlilerimizi seçerken,siyasi görüşüne değil,bilimsel kimliğine bakalım.A partisinden,B partisinden ayrımı yapmayalım.Eleştirdiklerimiz gibi olmayalım.Cemaatin adamı olup olmadığına dair,milletin adamı olup olmadığına bakalım.Ama gelin,inatçılığı,mızıkçılığı,oyunbozanlığı da bırakalım.Sırf sevmediğiniz siyasi iktidar döneminde olacak diye,özgürlüklerin önüne durmayalım.Kişilere değil,yapılan işe yoğunlaşalım.Söylem değil,eylem adamı olalım.Önce özgürlükçü gibi görünüp ardından “ama” ile başlayan cümleler kurmayalım.Başörtüsü yasağı bir saçmalıktır,vicdansızlıktır,insafsızlıktır bunu haykıralım.Bununla birlikte “laikliği” bir yaşam tarzı olarak benimseyen insanların görüşlerine de saygı duyarım.Biz diyoruz ki “arkadaş,senin yaşam biçimine karışmayacağız,sen de bizimkine karışma.”Ama birileri ısrarla diyor ki,”sen bizimkine zaten karışamazsın da,ben ille de seninkine karışacağım.”

  Kusura bakmayın,zaten bizim isyanımızda burada başlıyor.Lamı cimi yok,bu yasak kalkacak.Üniversitelerdeki saçma sapan ideolojik saplantılar tarihe karışacak.Hayatı siyasetten ibaret gören zihniyet artık emekliye ayrılmıştır.Şimdi ise yüreklere baskıcı değil,demokrat düşüncelerin hakim olma zamanıdır.

  Yanıt
 3. mehmet gümüş

  SA. ALTUN BEY; İNSANLARI ANLAMAYA ÇALIŞIN LÜTFEN. SONDAN İKİNCİ PARAGRAFTA NE DEMİŞİZ YAZDIĞIM ŞEY AYNEN ŞU “YÖK sisteminin suistimale ve siyasi hesaplara açık olduğunu düşünerek YÖK’ün ortadan kaldırılıp üniversitelerin özerkliğine kavuşması acilen gerekmektedir” DİYE YAZMIŞIZ.

  PEKİ ŞİMDİ SORUYORUM SİZE BİZDE YÖKÜN KALDIRILMASINI HALA İSTİYORUZ DEĞİLMİ? YAŞINIZ BENDEN BÜYÜK GALİBA, ABİCİĞİM LÜTFEN ÖNYARGILARINIZLA KİŞİLERİ DEĞERLENDİRMEYİNİZ. LÜTFEN HAKKANİYET ÖLÇÜSÜNDE GÖRÜŞLERİNİZİ SÖYLEYİNİZ..

  SELAM VE DUA İLE…

  Yanıt
 4. altun bayram

  eski yök başkanını bugün iktidarda olan akparti istemiyordu ve yökün kararlarına karşı çıkıp yökü kapatmalıyız demişti, şimdi yök öyle karar verdi diyor burada bir tezatlık yokmu, kapanmasını istediğiniz yök ün başkanı değişince şimdiki başkanın yaptıkları doğru diyebiliniryor ve bu yök başkanı atanır atanma maaşına yüklece bir zam hatta öylebir zamki hakikaten fark olarak aldığını askari üçretli bir yılda alamıyor.bukadar önemli bir kurumdu neden kapatmak istediniz eğer gereksiz bir kurumdu buzammı neden yaptınız yaptıkları doğru demeye başladıız artı altına güzel birde makam arabası verdiniz bakan gibi geziyor.

  Yanıt
 5. mehmet gümüş

  NEDEN BU KADAR SALDIRGAN OLABİLİYORSUNUZ, BAYAN OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN YAKIŞIYORMU AĞZINIZA BÖYLE KELİMELER, BİLİYORSUNUZ BU TÜR HAKARETLER İNSANI UĞRAŞTIRIR. İLLA MAHKEMEYE Mİ VERELİM SİZİ. UĞRAŞTIRMAYIN İNSANLARI. ADAM GİBİ ELEŞTİRİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ YAZINKİ DİNLEYELİM ANLAMAYA ÇALIŞALIM.

  BU TÜR GİRİŞLE KARŞINIZDAKİ İNSAN SİZİ ANLAMAZ UNUTMAYI…

  SELAM DUA VE SABIR…..

  Yanıt
 6. zeynep sekiz

  ZAMAN SİZİN ZAMANINIZ ŞİMDİLİK CIRLAYIN BAKALIM.İKİ GÜN SONRA KONJONKTÜR DEĞİŞTİĞİNDE DUT YEMİŞ BÜLBÜLE DÖNERSİNİZ.İÇİNE ….. ÜLKENİN MIYMINTI MAHLUKLAR.TAHAMMÜL YOKMUŞ’GÜLEYİM BARİ

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ