19.Eki.2020
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. senanur çam

  Hiç Duymak İstemediğim Cümle “Akkuş Meslek yüksekokulu seneye kaldı. Yada Okul 2010 yılına açılmaz da 2011 yılında açılırsa gene iyi”

  İşte bu cümleleri asla duymak istemiyorum. Neden 2010 yılında açılmayacakmış da seneye yada daha sonraki seneye kalacakmış. Neden bu sene çözüm üretilmiyor da hep erteleniyor. Bu okulun her açılmadığı sene için Akkuş ilçesinin verdiği eğitim göçünü hesaba katan varmı? Akkuşlu Öğrencilerin umutlarını azalttığınızı hiç düşündünüzmü? Gurbetteki vatandaşların Akkuş’a ilgisinin azalacağını düşündünüz mü?

  Sayın Yetkililer ve ilgililer, ne olur yapmayın etmeyin seneye bu işi bırakmayın. Bu iş seneye kalırsa Akkuş halkında ümitleri kırmış olursunuz. Akkuş halkı seneye açılacağına gene inanmayabilir.

  Lütfen ne gerekiyorsa Akkuşlular olarak elimizi taşın altına koyalım. Yetkililer inanın iş sizde bitiyor. Ya çözüm üretin yada seneye neden kaldığını lütfen açıklayın.

  Beldelere okul açılması düşünülürken, Akkuş’a açılmaz ise yada ertelenirse Akkuşlular çok üzülürler. Bu bağlamda site yönetimi ve ekibi olarak çok üzülüyoruz. Okulun açılması için gereğinden fazla haber yaptığımızı herkes biliyor. Daha da yapmamız gereken varsa lütfen açıklayın yapalım. Ama lütfen bu sene okul öğrenci kabul etsin. Akkuşlu öğrencilerin duasını alın. Akkuşluların duasını alın. Ama yeteri kadar uğraşı verilmez ve okul açılmaz ise Akkuşlu ve diğer öğrencilerin hakkını vermemiş oluyorsunuz. Kul hakkı konusu ortaya çıkıyor.

  Lütfen bu konu ile ilgili yazdıklarımızdan kimse bir mana çıkarmaya çalışmasın. Bizim yazıdaki amacımız. Bu konudaki haberlerimizn amacı: Akkuş Meslek Yüksekokulu açılsın ve Öğrenci kabul etsin. Başka hiç bir amaç yoktur. İnsan çok istediği bir şeyin olmasını istemez mi? işte bizde okulun açılmasını çok istiyoruz. Bu isteğimizi de kaleme alırken, yanlış anlaşılmalara neden olan cümlelerimiz olabilir. Yada öyle anlaşılmış olabilir. Yada uslup konusuna dikkat etmemiş olabiliriz. Yada öyle anlaşılmış olabilir. Yada yazdıklarımızdan siyasi manalar çıkaranlar olabilir. Bunların hiç biri illa da farklı anlamlar çıkarılsın diye yazılmamıştır. Okul açılsın diye acaba şöyle yazsak daha mı etkili olur düşüncesi ile yazılmıştır. Bu bağlamda bizim okul ile ilgili tüm yazılarımızın ana konusu okulun hemen açılması manası vardır. Başka da bir neden yoktur. Akkuş’a Meslek Yüksekokulu istiyoruz. Akkuşlular bunu hak ettiler. Akkuşlu öğrenciler hak ettiler. Allah aşkına çok şey mi istiyoruz.
  İhsan ÇAM

  Yanıt
 2. altun bayram

  sn hocam yapmış olduğunuz tespitler doğru ve akılcıdır. tesisleşme ve kampüs bir okulun yada ilçenin görüntüsünü bile değiştirir çevre ilçelerde olmayan bölümler okul bitince iş alanı geniş olan bölümler tercih edilmelidir. sizde söylemişsiniz fakat bizim toplum uzun yazıları okumadığından hatırlatma yaptım. kurumlar arasında bir uzlaşma ile bu meselenin çözüleceği kanısındayım. BÜTÜN AKKUŞ LULAR MESLEK YÜKSEK OKULUMUZU İSTİYORUZ kampanyası başlatmalıyız sessiz değil sesli düşünmeliyiz.düşündüğünü söyleyebilen akkuşlular neredesiniz.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ