ad
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. SADIK BOZOK

  Bahadır Beyi yaptığı bu güzel çalışmadan dolayı tebrik ederim. Kapsamlı olarak daha önce çalışılmamış bir konu. Ordu ve Giresun ile ilgili, özellikle de Ünye, Akkuş, Mesudiye ve Şebinkarahisar kazaları ile ilgili toplu olarak ulaşamayacağımız bilgi ve belgelere ulaşma fırsatı sunuyor. Bu linkin mezkur yerlerin Web sayfaları üzerinden görülmesi ve ulaşılması önemli diye düşünüyorum.
  Akkuş’un tarihi ile ilgili bilgilere biraz daha fazla yer verilseydi çok daha güzel olurdu kanaatindeyim. Şöyle ki; Akkuş’un (Karakuş) 15. ve 16.yuz yıllar da Nahiye olarak Sonisa-Niksar Sancağına bağlı olduğu, 1600’lü yılların son çeyreğinden 1864 e kadar Sivas Sancağına bağlı Kaza olduğu, 1850-1852 Niksarla birlikte idare edildiği,1864-1868 yıllarında Ünye’nin Sancak olması kaza olarak ile Ünye’ye bağlandığı, Ünye’nin sancak statüsünden kaza statüsüne düşmesi ile Karakuş’unda Nahiye statüsüne düşürüldüğü ve Nahiye olarak Ünye’ye bağlı kaldığı konuları.
  Yapılan, yayınlanan çalışmalar bizi mutlu ediyor. Bilinen ve bulunan bilgilerin ve yapılan çalışmaların paylaşılması Akkuş için Akkuş’lu için güzel olacaktır.

  Yanıt
 2. İhsan ÇAM

  Bahadır KAYIM Hocam Yüreğine, Ellerine ve Beynine Sağlık. Gerçekten çok emek harcanarak hazırlanmış bilimsel bir yazı olmuş. Tebrik ediyorum. Ordu ili ve Akkuş İlçesi inşallah yıllar ve yüzyıllar geçse de bu eşsiz eserinden istifade ederler. https://www.akkusilcesi.com Akkuş İlçesi İnternet Sitesi olarak bizlerde sizinle ayrıca gurur duyuyoruz. Sitemiz köşe yazarı olmanız ve kaleme aldığınız yazılarınızı ilk defa sitemiz aracılığı ile dünyaya duyurduğunuz için.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ