5 Şubat 2023 Paz

GÖRÜNMEZ KAZA

Sayın şantiye şefim..Geçen günkü kazadan ve sonucunda ağır yaralanmamdan sonra verdiğim raporu yeterli görmemişsiniz ve ayrıntılı rapor istemişsiniz. Olay aynen şöyle oldu;

 15. katın inşaatı tamamlanınca bir miktar tuğla arttı ve bu tuğlaları aşağı indirmem gerekiyordu. Aşağı indim bir varil buldum. Varile ipi bağladım 15. kata çıktım. İpi makaradan geçirip aşağı indim. Varili yukarı çekip ipi sağlam bir yere bağladım. Yukarı çıktım tuğlaları varile doldurdum. Aşağı indim ipi çözdüm. İpi çözmemle yukarı fırlamam bir oldu. Çünkü ben 80 kiloyum tuğla dolu varil ise 150 kilo. Yarı yolda çarpıştık ve kaburgalarım burada kırıldı. Varil aşağı inerken ben yukarı çıkıyordum. Parmaklarım makaraya sıkıştı ve burada 8 tanesi kırıldı. Varil yere çarpınca dağıldı. Bu sefer hafifleyen varil yukarı çıkmaya ben aşağı düşmeye başladım. Yarı yolda yine çarpıştık, omzum burada kırıldı.

Ve yere düştüm. Çarpmanın etkisiyle ayaklarım kırıldı. Neyse ki varilin ipini bırakmayı akıl ettim. Boşta kalan varil son sürat kafama düştü. Kafa tasım da burada kırıldı.

İşte böyle oldu sayın Şantiye Şefim. Allah hepimizi böyle görünmez (!) kazalardan korusun. Şantiye işçiniz…

 

Y.Mürsel KARAYİĞİT

04 Haziran 2009-Akkuş

Related Articles

1 Yorum

  1. ÇOK İLGİNÇ. BİR KAZA ALLAH KORUMUŞ VERİLMİŞ SADAKANIZ VARMIŞ. BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN. EVET ALLAH HEPİMİMİZİ GÖRÜNMEZ KAZALARDAN KORUSUN. BENDE İNŞAAT SEKTÖRÜNDEYİM ZAMAN ZAMAN ŞANTİYELERDE BULUNUYORUM. ÇOK DİKKAT ETMEK GEREKİYOR.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
17AboneAbone Ol

Çok Okunanlar