24 Mayıs 2024 Cum

Ey Ruh, Şubat Dersem 28 Kere Kapıya Vur!-1

Hakariden göç başlamış, 87 aile şehri terk etmiş? Yahu bu sizin Hakkari referandumu da boykot etmişti.. Ne oluyor orada la?

 

EY RUH,

 

ŞUBAT DERSEM

 

28 KERE KAPIYA VUR!-1

 

       

     Ilık bir Ekim gününde Fatih’te bir çay ocağında…

 

         Şefo dayi: Ohho Selahhaddin begim nasısan, eyimisen?

         Selahadddin bey: İyilik-sağlık, Şefo dayi, senden nabar? Yav bak ne diyor gazete, Hakariden göç başlamış, 87 aile şehri terk etmiş? Yahu bu sizin Hakkari referandumu da boykot etmişti.. Ne oluyor orada la?

          Ş.D.: Fahri yegen, bize iki tavşan kanı çay!..Selahaadin bey, burası dağlık, İran sınırında, ekonomisi hayvancılık-taşımacılık-uyuşturucuya dayanan bir yer..Hayvancılık köylerde yapılır, taşımacılık az kesimde, şimdi uyuşturucu işi var, zaten dinen haram oda örgütün elinde..şehirde can güvenliği kalmamış, yarım saat ötede örgüt kampları var, örgütten habersiz ve tabii vergisiz uyuşturucu iş yapamazsın.Burada kimse artık devlet mahkemesine gitmiyor-gidemiyor, örgüt adamı alıp-yarım saat ötede mahkeme ediyor, geçende iki ağayı almış, sabaha kadar sorgu-sual, dayak..

          S.bey: Yav, burada asker yok mu?

          Ş.D.Var, 40 bin esker var, amma iş göremiyor, dibimizde ki herkesin bildiği örgüt kampına 6 senedir bir operasyon yok, polis gece gezmiyor, şimdi buraya kim gelip yatırım yapacak? Kim % 60 işsizliği önleyecek? Halkın sevdiği 30 yıllık imam vuruldu, kim ne yapacak? Batıda diyorlar ki halk örgüte karşı gelin, nasıl gelsin, Güneydoğu şehirlerinde durum şudur: Her şehirde en fazla 3 bin silahlı militan vardır, bütün şehri teslim almıştır, karşı geleni uçururlar, şimdi örgüte karşı kim konuşabilir? Bakma ben İstanbul’da yaşadığım için böyle rahat konuşuyorum.

          S.bey:Yahu orada bir general vardı, neydi ismi..Hani 2 senelik görevi zarfında 67 askerin şehit olduğu..Hantepe’de 6 askerin şehit olduğu mayınları kendilerinin döşediğini ve Gediktepe’de de 11 asker şehit olduktan sonra Başbakana ‘’gelen teröristleri çoban zannettik’’ diyen paşa..Amma dibindeki kampa 6 senedir ilişmiyor, çok ilginç

 

          Üniversite öğrencisi Tolga:Bir dakika sözlerinize kulak misafiri oldum, ben bütün bunlara inanmıyorum, geçin bunları..Bunlar hep Orduyu yıpratmak için yapılan planlar, manipülasyonlar, hepsi yalan! Hem siz adınız neydi..Sizin amacınız Kürt devleti kurmak,geçin bunları..siz kimi kandırıyorsunuz

 

          Ş.D.: Bak yegenim, sen heç Güneydoğuya geldin mi? Orada yaşadın mı? orada herkes PKK’lı, herkes terörist!

          Ş.D.: Yav, yegenim, gözün yağını yiyem, bak her türlü araştırma yapıldı, sonuçta en fazlasında bile Kürtlerin %92’sinin ayrı bir devlet hayali isteğinin olmadığı ortaya çıktı.12 Eylül  Diyarbakır cezaevinde yaşananları, adeta sen Kürt’sün bunca işkenceden sonra dağa çıkıp-devlete karşı ayaklanmalısın diye sanki yapılan işkenceleri..Sonra orada OHAL döneminde neler yaşandı bilir misen? 1200 köy boşaltıldı, örgüt gece geldi kendi halkını biçti, asker de gündüz köylüyü meydana toplayıp, bundan sonra örgüte boyun eğeni işte böyle .. yediririz deyip, neyse.

 

        S.bey: Ordumuzu niye yıpratalım, fakat ordu içindeki darbeci subaylar, terör saldırılarında ihmali olanlar, askerin eline uyduruktan bir sebep dolayısıyla bomba verip-parolayı söylemeyerek 4 askerin şehit olmasına neden olanlar, askerde vurulan askerlere intihar diyen subaylar ceza alsın, ordu bunları bünyesinden temizlesin diyoruz çok mu istiyoruz?

 

    Şefo dayı, delikanlının dediği gibi BÜTÜN KÜRTLER PKK’lı mıdır? Değilse neden halk halen PKK’nın siyasetteki temsilcisi mi nedir, BDP denilen partiyi destekler.

 

        Ş.D.:Asla değildir, bir defa örgüt bugün dünyada kalmış üç-beş marksisit-komunist terör örgütünden birisidir, dün amacı Komünist bir Kürt Devleti kurmaktı bugün özerklikten falan dem vuruyor..Ne olduğu belli olmayan, esrarengiz fakat Kürt halkının içinden çıkmayan ancak Kürt halkın dayatılan ve yaşaması için Güneydoğudaki uyuşturucu rantı kendisine verilen bir kanlı örgüt.

 

        S.bey: Hatta bir dönem komünist olmaları yüzünden Türk olan komünistler PKK’yı destekledi. Mesela İşçi Partisi lideri Doğu mu, Batı mı Perinçek var ya..Kaç defa Beka vadisinde Apo’yu ziyaret etti, çiçek verdi. Yalçın Küçük teröristlere konferans verdi.

 

       Tolga:Dün yanlış yapmış olabilir fakat Doğu Perinçek vatansever bir kahramandır..Sizin gibi bölücü değil!

 

       Ş.D.: Bilmem yavrım, vatanperver midir, Ergenekoncu mudur?

 

       Tolga:Devlet su işleri, bırakın bu işleri..Ergenekon muş, ne Ergenekonu? Bunlar hep film, hep Tayyip’in Türkiye’yi bölme senaryoları, Emniyet içindeki Fetoşçuların düzenleri, ahh onlar yok mu, hepsi Amerikan uşağı bunlar! Vatan haini bunlar.

 

      S.bey: İsmin neydi senin kuzum?

 

      Tolga: Tolga abii..üniversitede okuyorum!Felsefe 4. sınıf.Muğlalıyım..

      S.bey: Memnun oldum canım, benim adım Selahaddin, Ordu’luyum. Bak bu senin terörist yerine koyduğun amcan da Mardin’li Şerafeddin bey..Fahri bize bir çay daha yolla!

      Yalnız ileriki mesleğin gibi iyi felsefe yapıyorsun, şimdi o senin Ergenekon dediğin mahkemede sanıklar hakkında 3 bin küsur sayfa iddianame var, hadi uydurma diyelim, 200–300 sayfa olsun fakat 3 bin küsur sayfa iddianame olur mu? Hem bunlar savcı yahu, yargılayan koca koca hakimler! Hem madem böyle fosuruk bir davanın 160.duruşması olduğu nerede görülmüş? Kaç yerde yeraltında bulunan silah-cephane-mühimmat var, bunların hepsi BORU dendi, ordu malı çıktı, sen askerlik yaptın mı, bilmem ama askerde bir fişek kaybolsa taburu gece uyutmazlar, bu iki fişek-üç tabanca değil ki? Hem sonra sanıkların evlerinde-işyerlerinde yüzlerce doküman-darbe planları, bilgisayar kayıtları var, bunlar çok ciddi deliller canım. Sonra Danıştay provokasyon saldırıları, Cumhuriyet gazetesine bomba atmalar falan..Hatta daha bu yaz İnegöl, Dörtyol sonra bizim oradaki Akkuş saldırılarının bile Ergenekon işi olduğu söyleniyor. Zira saldırıları örgüt üstlenmiyor fakat failleri de bir türlü bulunamıyor, tıpkı Mumcu-Üçok cinayetleri gibi, sonra Dörtyolda güya kaçırılan belediye meclis üyesinin arabası ile cinayet işleniyor, arabayı subay vermiyor, aynı subaylarla aynı meclis üyesi kişi saldırı öncesi bir madende bir araya geliyor. Sonra Akkuş’ta saldırıdan sonra dağlar-taşlar taranıyor, kimse bulunamıyor, belki de saldırı yapanlar az sonra cepten gerideki ikinci minibüsü çağırıyor, az ileride belki de 52 plakalı araca binip defoluyorlar, sonra asker-polis günlerce 63-47 ve 72 plaka araçları kontrol ediyor.Tabii bunlar referandum’dan Hayır oyu çıksın diye idi ayrı mesele..Hem..

 

      Ş.D.:Neyse Selo, konuya devam edeyim;Kürt halkının çoğu bugün halen Dine saygılıdır, önemli kesimi dindardır, tabii dine saygılı bölge halkına daha önceleri yıllarca ırkçı-Kürt halkına düşman idareciler yollandı, yaraya tuz-biber ektiler neyse şimdi PKK burada böyle bir devleti nasıl kuracak? Nasıl taban bulacak? Ne yaptı. Kürdistan imamlar birliği diye sahte alt birimler kurdu, sonra halkı zorla-korkuyla safına çekmeye çalıştı, sonra devletin yanlışları derken büyüdü, amma bugün bütün bunlara rağmen Kürt halkının en fazla % 40’ı PKK’ya boyun eğiyor, evet diyebiliyor. Bakın BDP kadar hatta yer yer daha fazla iktidar partisi oy alıyor! Bunca sorunlara, yaşananlar rağmen bu oran çok değil ki?

 

Bahadır KAYIM

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1,465BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
18AboneAbone Ol

Çok Okunanlar