29.Kas.2020
ad
ad

Yazar hakkında

2 Yorumlar

 1. Admin Admin

  Sayın KAYIM,
  CHP Genel Başkan yardımcısı Onur ÖYMEN’ in 10 Kasım mecliste konuşması terör ile müzakere edilmez. Mücadele edilir derken tarihden de örnekler verirken Şeyh Sait ve Dersim isyanlarının bastırılmasın da analar ağlamadı mı dedi. Yazınızda Onur ÖYMEN’ in açıklamasına talihsiz kafaya bak zihniyete bak gibi cümleler kurmuşsunuz. Milli şef İSMET PAŞA yı dersim olaylarının baş rolüne yerleştirmişsiniz. İSMET PAŞA ATATÜRK’ ün silah arkadaşı, Kurtuluş Savaşın da düşmanla cephede aslanlar gibi çarpışmış devletin ve cumhuriyetin sınırlarını Lozan da çizmiş, Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık yapmış tek kişilik yönetim anlayışına son verilmesine, parlamenter sistemin getirilmesine sizin de sık sık bahsettiniz demokrasi dediğiniz demokrasi hukukun üstünlügüne geçişine, egemenliğin kayıtsız şartsız milletindir olmasına büyük emeği gecen milli şef İSMET PAŞAYA dil uzatana, asıl ben derim ki kusura bakmayın ama kafaya bak zihniyete bak!!
  Dersim isyanında binlerce kişinin ayaklanması askeri birliklere saldırıp tüm askerlerin öldürüldüğünü devlete ait binaların, köprülerin ve okulların yakılıp yıkıldığını, isyancıların devlete karşı resmen savaş açtıklarını, bu ayaklanmanın bastırılmasının askeri güç kullanmadan olamayacağını bilmeyenlere bu kışkırtmalar gayet inandırıcı gelebilir.
  Mutlaka masum olaylarla ilgisi olmayan insanların kadınların bu kargaşa içerisinde ölmelerine üzülmemek elde değil. Ancak, bu demek değildir ki devlete isyan eden, devlete baş kaldırana, devlete silah çekene, devlet afferim çok iyi yapıyorsunuz ve onları gül çiçek verecek değildir. Gereğini her zaman devlet yapar.
  İster köşe yazarı olalım ister magazin yazarı, özellikle tarihten yazarken siyası düşüncemize hizmet değil, doğruları yazmak sanırım daha faydalı olur.
  saygılarımla

  Salih KAYNAK

  Yanıt
 2. altun bayram

  değerli hocam bu yazınız cumhurbaşkanlığı basın bürosunun açıklamasındanda siyasi olmuş hiçbir vahşeti hiçbir katliamı onaylamıyorum.cumhur başkanı sosyal devlette yapılması gerekenleri yaptı, yapılmalıda ama o kadar büyütmüşsünüz ki erbakan affetmesini bile yazmışsınız fakat kendide aynı davadan yargılanmıyormuydu. kurumlar içlerinde suçlu barındırmamalı demişsiniz doğru bende istiyorum temiz bir toplum temiz bir ülke, bu kurumların içinde siyaset kurumuda olmalı, cumhurun başının kaç dosyası va başbakanın kaç dosyası var belediye başkanlığında kendini koruyan avukatlardan biri olan sayın nimet çubukcu bügün bakan. bunların hepsi siyasettir paradır halkın emeğidir suçlu bir üst makama geçmeyecekse sayın gül dosyalardan temizlendikden sonra cumhurun başına geçmeliydi. sayın zahit akman fener davasından kendini kurtarmadan rtük başkanı olmamalıydı yada hemen alınmalıydı.nakliyesini yapan kamyonda uyuşturucu bulunan adam siyasetten men edilmeliydi. neyse dersim olaylarıyla ilgili evet bir vahşet yaşanmış olmamalıymış savunulamaz öymen hata yaptı ama bir hususta dersimliler öymene teşekkür etmeliler ki bu olayı gündeme getirdi tartışılır yaptı bazı olayları gün yüzüne çıkardı dersimliler cumhur başkanını tanıdılar bu yüzdende öymene teşekkür etmeliler diye düşünüyorum. kusuruma bakmayın biraz uzunca bir yorum oldu burada keserken herkese saygılar. altun BAYRAM

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ