25.Kas.2020
ad

Yazar hakkında

3 Yorumlar

 1. Sevda ÇAM

  Orhan Bey öncelikle yazınız için teşekkür ederiz.Yasaklar ülkesi … Bazı şeyleri kabullendikçe, eyvallah dedikçe 2 katı fazlasını yapmamız isteniyor. Yıllardır çözülemeyen bir sorunla karşı karşıya kalan biz genç bayanlar tamam dedik, pes etmedik ama bazı yerlerde başörtümüzü açmaya tamam dedik. Sınava girerken de açacağız dedik, şimdi de telefon getirme deniliyor.Ne gariptir… Nerede, hangi zamanda yaşıyoruz! 17-18 yaşında hayatla henüz yüzleşmemiş , evlerinden kilometrelerce uzakta sınava giren binlerce genç. Bak evladım sen çok büyüdün artık, telefona falan ihtiyacın yok, biz seni merak etmeyiz deniliyor. Biraz düşünelim…

  Yanıt
 2. ORHAN DOĞANGÜNEŞ

  Başörtüsü meselesi artık tarafların bir inadı haline gelmiştir ve olan yine her zamanki gibi sokaktaki vatandaşa olmaktadır.Durumu iyi olanlar çocuklarını yurtdışındaki kolejlerde okuturken,sade halk üyelerinin kızları ya mecburen başlarını açmakta,ya peruk kullanmakta ya da eğitim haklarından olmaktadırlar.Seçim zamanı başörtüsü dağıtarak milletin oyunu alacağını alan uyanıklar ise seçimden sonra soluğu anayasa mahkemesinin kapısının önünde almaktalar.Peki ama neden,hukuk için mi?Yargı,hukuğun yani yasaların işleyip işlemediğini denetleyen organdır.Yasaları kim belirler?Tabi ki halkın seçtiği kişiler,yani meclis.Halbuki bu ülkede böyle değildir,çark milletin dediğinin tersi yönde dönmektedir.

  Cep telefonu meselesine gelince,sınıftaki gözetmen telefonu alsın,çıkarken öğrenciye geri versin,ya da karışmasın diye kapalı bir şekilde sıraların üstüne koysun,telefonuna dokunmaya kalkan öğrencinin kağıdığını alsın.Ne diye insanları mağdur ediyorsunuz?Kafa ayni kafa.Özgüveni bulunmayan ve ters giden birşeyler olmasından korkan devlet,halkın aleyhine karar alır,olur biter.İleride kapkaçı önlemek amacıyla çanta taşınması yasaklanırsa şaşırmam.Selamlar/Saygılar..

  Yanıt
 3. adem cürebal

  siz diyorsunuz ki telefonlarını sınav salonuna kadar hatta sınıfa kadar getirsinler farkındamısınız bilmiyorum ama teknoloji ileri derecede gelişti ve s,iz bu teknolojik çağda telefonu sınava getirelim diyorsunuz bence yanlış bir düşünce nedeni ise cep telefonunu bir bilgi kaynağına dönüştürmüş insanlar bunu sınava getirdiği zaman ve o bilgiden yararlandığı zaman bu diğer insanlara haksızlık değil mi ve o telefonu kapatacaı ne malum sadece 2 gözetmen oluyor bunlarda devamlı olarak öğrencileri izlediği zaman bu seferde öğrenci rahatsızlık duyacak şimdi sizin dedikleriniz gerçekten doğrumu ?

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akkuş İlçesi İnternet Sitesi ANKARA  E-posta:webmaster@akkusilcesi.com ihsancam64@hotmail.com gunes99@hotmail.com
Copyright © 2002 Akkuş İlçesi İnternet Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ